Keystone logo
Pontifícia Universidade Católica do Paraná - PUCPR

Pontifícia Universidade Católica do Paraná - PUCPR

Pontifícia Universidade Católica do Paraná - PUCPR

Tanıtım

Brezilya Eğitiminde Mükemmelliği Destekleme

Eğitimde mükemmellik, yenilik odaklı girişimcilik ve çok kültürlü öğrenme, PUCPR'ın temel amaçlarını oluşturur. Sonuç olarak, Pontifícia Universidade Católica do Paraná, dünyadaki en önemli yüksek öğrenim sıralamasıyla ulusal ve uluslararası tanınırlık kazanmıştır: PUCPR'ı Brezilya'daki en iyi üniversiteler arasına yerleştiren The Times Higher Education. Yaklaşık 60 yıllık yüksek öğrenime ve araştırmaya bağlılığıyla PUCPR, Parana eyaletindeki en büyük özel yüksek öğretim üniversitesi ve Brezilya'daki en saygın üniversitelerden biridir.

107111_2012-059APC_3663.JPG

genel bakış

23.000 Lisans öğrencisi

1.200 Yüksek Lisans öğrencisi

1.650 Öğretim üyesi

280 Öğretim ve araştırma laboratuvarları

PUCPR, yetenekli profesyonellere, toplumdaki liderleri dönüştürmek için eğitim verir. Etik değerleri ve yerel ve bölgesel topluma bağlılığı teşvik ederek, PUCPR kimliğini belirleyerek daha iyi bir toplum oluşturmaya büyük katkıda bulundu.

Zamanla, PUCPR 100.000'den fazla öğrenciyi mezun etti. Üniversite, çeşitli kültürleri birleştirerek ve uluslararası bilgileri paylaşarak küreselleşmeye doğru yol almıştır. PUCPR, inovasyonun ana destekçisi haline geliyor ve bilgi paylaşımını ve uygulamalı araştırmayı teşvik eden bir ağı güçlendiriyor.

Misyon

Pontifícia Universidade Católica do Paraná, etik, Hristiyan ve Marist prensiplerinin rehberliğinde, bilgi ve kültürün geliştirilmesi ve yayılması ile vatandaşlara ve toplumun yaşamına ve ilerleyişine dair kapsamlı ve kalıcı niteliklerin geliştirilmesini teşvik eden Misyon olarak görev yapmaktadır .

Vizyon

2022 yılına kadar, öğretim, bilgi üretimi, hizmetler ve sosyal uygunluk konularında mükemmellik ile dünya standartlarında bir yüksek öğretim kurumu olmak.

107112_2012-059APC_3620.JPG

Neredeyiz

PUCPR'ın Brezilya'nın Paraná eyaletinde, eyalet başkenti Curitiba'da bulunan ana kampüs olmak üzere dört kampüsü vardır. Güzel ve hareketli ana kampüs, öğrenciler, öğretim üyeleri, araştırmacılar ve personel dahil yaklaşık 40.000 kişilik bir topluluk tarafından günlük olarak paylaşılmaktadır ve eğitim ve araştırma için iyi tanınan bir merkezdir.

1,7 milyondan fazla kişiyle Curitiba, güney Brezilya'daki en büyük şehirdir. Başkent Brezilya'da kişi başına düşen en iyi yeşil alan oranlarından birine sahip. Yaklaşık 30 park ve orman kenti güzelleştirir ve eğlence ve sporun tadını çıkarmak için mekan olarak hizmet eder. Şehir ayrıca Brezilya'da öncü geri dönüşüm ve sürdürülebilir atık yönetimi çabaları yarattı. Artı: Şehrin toplu taşımacılığı, özel şeritlerde dolaşan yüksek hızlı otobüsü, Bogota (Kolombiya), Mexico City (Meksika) ve Los Angeles (Amerika Birleşik Devletleri) gibi şehirlere ilham kaynağı olduğu için bir dünya referansı.

Ek kampüs yerleri Maringá, Londrina ve Toledo'dur. 2016 Birleşmiş Milletler komisyonuna göre Maringá, Paraná eyaletindeki üçüncü büyük şehir ve Brezilya'da yaşanacak en iyi 50 şehirden biri. Londrina, neredeyse 600.000 nüfusa sahip, güney Brezilya'daki dördüncü en kalabalık şehirdir. Londrina, bölgesel ve ulusal kalkınma için bir merkezdir ve kampüs tarımla ilgili faaliyetlere odaklanmaktadır. Parana'nın batısında bulunan Toledo şehri, eyaletteki önde gelen tahıl üreticisidir. Nüfusu 130.000 nüfusa sahiptir.

Küresel PUCPR

Uluslararasılaştırma üniversitenin dünyaya kapılarını açar. PUCPR, küresel bilgi, araştırma ve insani gelişimin herkes için erişilebilir olmasını sağlamak için sınırların ötesine geçmek gerektiğine inanmaktadır.

 • Dünya çapında 240 yüksek öğretim kurumu ile ortaklık.
 • Farklı lisans programlarında İngilizce olarak verilen 50 ders.
 • Her yıl değişim programlarına 500 lisans öğrencisi katılmıştır (gelen ve giden).
 • PUCPR'da dünyanın her yerinden uluslararası fakülte ve araştırmacıların varlığı.
 • Ekonomi, işletme yönetimi, mimarlık ve şehir planlama, ürün tasarımı, edebiyat, gazetecilik, reklam, pazarlama ve mekatronik alanlarında dünya çapında üniversiteler ile çift derece anlaşmaları.

Global Ortaklar

PUCPR, tüm kıtalarda 25'ten fazla ülkeden 240'dan fazla partner üniversiteyle akademik işbirliği anlaşmasına sahiptir; bu da çeşitli kurumlardan öğrencilerin ve öğretim üyelerinin Brezilya akademik deneyimine sahip olmalarını sağlar.

PUCPR'ın uluslararası projeleri hakkında daha fazla bilgi edinin:

İngilizce dönemi

PUCPR, hem uluslararası hem de yerel üniversite topluluğuna tamamen İngilizce olarak verilen akademik kurslar sunan Brezilya'daki ilk yüksek öğretim kurumlarından biridir.

Buddy Programı

PUCPR öğrencileri tarafından geliştirilen bir girişim olan program, uluslararası öğrencilere değişim programları sırasında PUCPR'daki kültürel ve sosyal düzenlemeler konusunda yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Amerikan Akademisi

Öğrencilerin lisans programlarına Brezilya'da başladıkları ve son iki ya da üç yılını Birleşik Devletler'de çift diploma olasılığı ile yaptıkları öncü program. Brezilya’ya Latin Amerika’nın en yenilikçi programı olan PUCPR ve Kent Devlet Üniversitesi (Ohio-ABD) arasında bir ortaklık.

PIBIC Uluslararası

Lisans ve lisansüstü öğrenciler için araştırma fırsatları. Lisans Araştırma Programı, öğrencileri bilimsel araştırma ortamına tanıtmak için tasarlanırken, PIBIC Master PUCPR'da yüksek lisans yapmak isteyen yetenekli son sınıf öğrencilerine odaklanmıştır.

107113_2012-059APC_3638.JPG

Uluslararasılaşma için Stratejik Plan

Yükseköğretimin uluslararasılaşması artık bir seçenek değil, eğitim, araştırma ve yayım kalitesine bağlı her üniversite için bir zorunluluktur. Yerel bir etkiye sahipken toplumun en büyük modern zorlukları küresel ölçekte - diğerleri, enerji, sürdürülebilirlik, şehirler, sağlık, insan hakları - ve dolayısıyla çözümleri küresel vizyon ve varlığı olan liderlerin oluşumuna bağlı.

PUCPR, uluslararasılaşmayı kurumsal bir öncelik olarak seçtiğinde bu görevi üstlenmeye karar verdi. Bu senaryoda, Araştırma, Lisansüstü Program ve İnovasyon Yanılgısı ve Uluslararasılaştırma Ofisi aracılığıyla Rektör, Üniversitenin uluslararasılaştırılması için 2016'dan 2022'ye kadar bir süre için bir öneri hazırlamıştır. InPUC - kampüste uluslararasılaştırma - ve OutPUC - dış uluslararasılaştırma faaliyetleri - her biri üç kılavuza sahip ve bazıları halen devam etmekte olan ve gelecek için planlanan bir faaliyet planı ile tamamlanmaktadır.

Teklif, tüm akademik topluluğu PUCPR'yi gerçekten sınırsız bir üniversite yapmak için harcamayı hedefliyor.

Konumlar

 • Curitiba

  R. Imaculada Conceição, 1155 - Prado Velho, Curitiba - PR, 80215-901 Brazil, , Curitiba

  • Londrina

   Av. Jockey Club, 485 - Hipica, Londrina - PR, 86072-360 Brazil, , Londrina

   • Maringá

    Av. Duque de Caxias, 1020 - Zona 7, Maringá - PR, 87020-025 Brazil, , Maringá

    • Toledo

     Avenida União, 500 - Jardim Coopagro, Toledo - PR, 85902-532 Brazil, , Toledo

     • Kent

      Kent State University P.O. Box 5190, 850 University Esplanade, Kent, Ohio 44242, , Kent

      programlar

       Kurum ayrıca şunları sunar:

       sorular