Keystone logo
© Prague Film School / Ali Shreim
Prague University of Economics and Business - Faculty of Business Administration

Prague University of Economics and Business - Faculty of Business Administration

Prague University of Economics and Business - Faculty of Business Administration

Tanıtım

Prag Ekonomi ve İşletme Üniversitesi İşletme Fakültesi (FBA), Orta ve Doğu Avrupa'nın yönetim alanına odaklanan en saygın okulları arasındadır. Misyonumuz, değişen küresel ortamda şirketlerin ve kuruluşların başarılı yönetimi için bilgi üretmek ve aktarmak, becerileri geliştirmek ve tutumlar oluşturmaktır.

FBA, Çek Cumhuriyeti'ndeki tek fakülte olarak prestijli uluslararası EQUIS akreditasyonuna sahiptir. Bu, FBA'nın dünyadaki en iyi işletme okulları arasında %1 arasında yer aldığı anlamına gelir.

Financial Times'ın " Yönetim Yüksek Lisans Sıralaması 2022" sıralamasında fakültemiz, uluslararası CEMS MIM programıyla 25. sırada yer alarak, Esade Business School (16.) veya WU (Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesi) (28.) gibi prestijli okullar arasında yer aldı. Son olarak, FBA'da öğretilen MBA programı sürekli olarak Doğu Avrupa'daki En İyi 3 MBA programından biri olarak değerlendirilmektedir.

İşletme Fakültesi'nin MBA programı prestijli AMBA akreditasyonunu aldı. Uluslararası akreditasyon AMBA, MBA çalışmaları alanında dünyanın en önemli akreditasyonu olarak kabul edilmektedir. Şu ana kadar dünya çapında St. Gallen Üniversitesi veya HEC Paris gibi en iyi işletme okullarından yalnızca 286'sı bu ödülü aldı. Fakülte, Çek Cumhuriyeti'ndeki tek enstitü olarak AMBA akreditasyonu ile ödüllendirilmiştir.

Misyon

Değişen dünyada şirketlerin ve kuruluşların başarılı yönetimi için gerekli olan becerileri geliştirmek ve tutumları oluşturmak kadar bilgiyi üretmek ve aktarmak.

Vizyon

Yönetim alanında Avrupa'da tanınan ve referans verilen bir yükseköğretim kurumu olmak.

Kampüs Özellikleri

Kampüs ve Tesisler

VSE Kampüs Turu. Okulda yemek yemek. Bilgisayarlar ve yazıcılar. Eduroam. Kütüphane. Kayıp eşya bürosu. Özel ders yardımı. Akademik Psikolojik Danışmanlık. Özel İhtiyaçları Olan Öğrenciler Merkezi. Üniversite kimlik kartları. VSE Kampüs Turu.

Konaklama, olanaklar ve hizmetler

Kampüs ve Tesisler . Tüm VŠE öğrencileri , üniversitenin sunduğu kütüphane, kantin, bilgisayar laboratuvarı, WiFi bağlantısı vb. olanak ve hizmetlerden yararlanmalarına olanak tanıyan bir öğrenci VŠE kimlik kartı alırlar.

  kabul

  Tüm kabul koşullarını karşılayan, yani giriş sınavlarını geçen ve gerekli tüm belgeleri teslim eden öğrenciler, derhal tam zamanlı öğrenci olarak kaydedilecektir.

  Bir E-başvuru gönderin ve istenen tüm sütunları doldurun ve gerekli belgeleri “Belgeler” bölümüne yükleyin. . Giriş Sınavı . Önceki üniversite diplomasının tanınması. Kabul prosedürünün ayrılmaz ve gerekli kısmı.

  Kabul, öğrencinin üniversite transkriptine, başvurusuna, özgeçmişine (CV) ve İngilizce dil bilgisine dayanmaktadır. Başvuru yapan öğrencinin kendi üniversitesinde en az bir yılı (2 yarıyıl) bitirmiş olması gerekmektedir.

  Gerekli Giriş Belgeleri

  Son tarih: 30 Nisan, 10:00 CEST (Prag saat dilimi) Form: yalnızca elektronik (taranmış kopyalar), basılı kopyalar gerekli DEĞİLDİR Teslim şekli: belgeleri InSIS'teki e-başvurunuza yükleyin Kabul belgeleri listesi: Ek başvuru Formu. Özgeçmiş. Pasaport kopyası.

  Vize Gereksinimleri

  Öğrenci Modu ” projesi, Çek Cumhuriyeti'ndeki yükseköğretim kurumlarında okumak üzere kabul edilen seçilmiş üçüncü ülkelerden gelen öğrenciler -yabancılar için vize kolaylığı konseptidir. Öğrenciler Öğrenci Moduna kaydolarak tercihen Vize randevu tarihi alma şansına sahip olurlar.

  Burslar ve fon sağlama

  4/2018 sayılı Yüksek Lisans Burs Yönetmeliğine göre öğrenci, öğrenci koordinatörüne aşağıdaki bilgileri içeren bir talep göndererek, belirtilen koşullar altında kayıt yaptırması koşuluyla burs alma hakkına sahiptir: öğrenim programı ve yarıyılı. öğrencinin içinde bulunduğu yılın kış döneminde olduğu,

  Burslara ilişkin kısaltılmamış bilgi için Prag Ekonomi ve İşletme Üniversitesi Burs Yönetmeliği'ne bakınız. Yurtdışı Dönem Bursu . 1. Erasmus Grubu Ev Sahibi Ülke Hibe/ay 1.

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Konumlar

  • Prague

   nám. W. Churchilla 1938/4 Praha 3 - Žižkov, 130 67, Prague

  sorular