Keystone logo
© ©President University
President University

President University

President University

Tanıtım

Başkan Üniversitesi Hakkında

Yarının Liderleri Come Together Nerede

Başkan Üniversitesi bölgesinde bir araştırma ve geliştirme merkezi olmak ve Endonezya yüksek öğretimde yeni bir kriter belirlemek için kurulmuştur Endonezya'da bir yükseköğretim kurumudur. Özellikle, üniversite onlara mezun olduktan sonra excel için gerekli beceri ve deneyim vererek sanayinin ve toplumun gelecekteki liderlerinin hazırlayacak öğrenim kurumu oluşturmak için hazırlanmıştır.

Başkan Üniversitesi'nin kurucusu Sayın Setyono Djuandi Darmono göre, Cumhurbaşkanı Üniversitesi iki nedenden dolayı inşa edilmiştir; bir araştırma ve geliştirme merkezi olmak ve Endonezya yüksek öğretimde yeni bir kriter belirlemek için. Başkan Üniversitesi'nin kurucuları Başkanı Üniversitesi, dünyanın her yerinden gelen öğrencilerin bilgi edinme ve kullanışlı, sorumlu vatandaşlar ve geleceğin liderleri dönüşebilir öğrenmenin büyük bir kurum haline emin olmak için temel ve zemin çalışmaları yatırdı.

Yer

Başkan Üniversitesi stratejik Jakarta, Endonezya batısındaki sadece 45 dakikalık mesafede Kota Jababeka içinde Jababeka Eğitim Parkı yer almaktadır.

Bu Jababeka Sanayi Sitesi, Güney Doğu Asya'nın en büyük entegre sanayi bölgelerinden biri ile çevrilidir, 30 ülkede, yani ABD, Kanada, Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Çin, Japonya, Kore 1700 uluslu şirketlerin bir ev, gerçek hayat şirketleri için pratik çözümler geliştirmek için öğrenci ve öğretim üyeleri için bir "yaşam laboratuvar" olarak kaldıraçlı olabilir Tayvan, Singapur, Unilever, Samsung, Mattel, ICI Boya, Kraft, diğerleri arasında gibi, Malezya, Avustralya, ve aynı zamanda öğrencileri için staj / işbaşı eğitim fırsatları sınırsız havuz olarak hizmet vermektedir.

Şu anda yaklaşık 4.500 toplam öğrenci vücudun nispeten genç bir üniversite olarak, rekabet küresel bakış açıları aşılamak ve geliştirmek için İngilizce yürütülen sınıflar değil sadece, ancak Cumhurbaşkanı Üniversitesi de hazırlanmış ve dünya tarafından geliştirilen uluslararası bir standart müfredat ile donatılmıştır -class akademisyenler. Bu kendi alanlarında ve toplulukların liderleri üreten dünya standartlarında bir üniversite olmayı üniversitenin vizyonu ile paralellik göstermektedir

Vizyon

kendi alanlarında ve toplulukların liderleri üreten bir dünya üniversitesi olmaktır.

Misyon

karakter ve bilgelik inşa etmek için beceri ve bilgi aktarımı yoluyla, gelecek nesilleri yetiştirmek için.

Tarih

Başkan Üniversitesi'nin kavramsal planı ilk Bay SD Darmono, PT Jababeka Tbk Başkanı Direktörü Eylül 1997'de formüle edilmiştir. ve Curtin Üniversitesi Bond Üniversitesi, Queensland ve Rektör Yardımcısı Başkan, Batı Avustralya Prof. Donald W. Watts. önerdikleri Üniversitesi amacı onları mezun olduktan sonra excel için gerekli beceri ve deneyim vererek sanayinin ve toplumun gelecekteki liderlerinin hazırlayacak öğrenim kurumu yaratmaktı.

Üniversite resmen Mühendislik lisans derecesi sunan 2001 yılında başladı. O zaman, kurum Cikarang, Bekasi merkezli Mühendislik Fakültesi denirdi. Nisan 2004 16, Eğitim Bakanlığı tam teşekküllü bir üniversite olarak Cumhurbaşkanı Üniversitesi resmi statüsü verilmiştir.

Hala rağmen genç Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Üniversitesi (PresUniv) her yıl büyük bir hızla büyüyor. 4500 Endonezya Cumhurbaşkanı Üniversitesi'ne katılan öğrenciler yanı sıra diğer birçok ülke var. Başkan Üniversitesi, kurs teklifleri genişletti ve şimdi Endüstri Mühendisliği Halkla İlişkiler değişen konularda 32 farklı binbaşı sunuyor etti.

Başkan Üniversitesi Unilever, Mattel, Samsung, Mulia'n, ICI Boyalar, ve diğerleri gibi 1500'den fazla ulusal hem de çok uluslu şirketler ile Jababeka Sanayi çevrili Kota Jababeka içinde Jababeka Eğitim Parkı içinde yer almaktadır. Bu konumu da öğrencilerin bu tür Jababeka Golf & Country Club ve Başkan Yönetim Kulübü olarak dünya çapında olanaklarından yararlanabilir sağlar var.

Ortaklık

Başkan Üniversitesi öğrenme en iyi Batı ve Doğu Kuruluşları ile ortaklık kurdu. Birkaç isim:

 • KIIT Üniversitesi, Hindistan
 • Waseda Üniversitesi, Japonya, Burslar BİT Master Derecesi almak
 • Otel ve Turizm İşletmeciliği programı William Angliss Institute, Avustralya
 • Teknoloji Enstitüsü Bandung (ITB), BİT Endonezya
 • Microsoft Endonezya, Indosat, M2, ve Intel (KOBİ Güçlendirme Merkezi)
 • Uluslararası Pasifik Koleji, Yeni Zelanda
 • Deakin University, Avustralya
 • ULSA, Vietnam
 • öğrenci değişim programı için Dong-A Üniversitesi, Güney Kore,
 • Silla Üniversitesi, Güney Kore
 • Yüksek Lisans Programı için Ticaret, İngiltere, London School of

Konumlar

 • Bekasi

  President University Main Campus Jl. Ki Hajar Dewantara, Kota Jababeka Cikarang Baru, 17550, Bekasi

  sorular