Keystone logo
Protestant Theological University

Protestant Theological University

Protestant Theological University

Tanıtım

Protestan İlahiyat Üniversitesi (PThU) Amsterdam ve Groningen bulunan bir dini hayat görünümü dayalı teoloji için bir üniversitedir. PThU dünya çapında inanç, kilise ve Hıristiyanlığın gelişmelere ilişkin derin ve ilgili teolojik eğitim ve araştırma amaçlamaktadır. açıkça kendi personeli ve öğrencilerin kişisel inanç da dahil olmak üzere - üniversitede iş kilise ve inanç insanlar ne için hayranlık ile olan yakın ilişkisi esinlenmiştir.

teolojik uygulama taahhüt tip

PThU Protestan geleneği için özel sorumluluğu olan kararlı akademik teolojik uygulama anlamına gelir. lider çerçeve bugün derin bilgi ve kaynaklar ve geleneğe saygı detaylandırılması büro ve toplumsal bir anlam taşıyor.

Hollanda Protestan Kilisesi bakanlığı Eğitim

Protestan İlahiyat Üniversitesi bakanlığı eğitim uzun süredir devam eden bir deneyime sahiptir. PThU hem cemaat ve pastoral bakım bakanlar için, Hollanda'da Protestan Kilisesi tarafından tanınan bakanlık için resmi eğitim sunmaktadır. Aynı zamanda bakanlar ve büro işçileri post-akademik eğitim vermektedir. Hollanda Protestan Kilisesi hakkında daha fazla bilgi için http://www.pkn.nl bakın.

Hollanda Protestan Kilisesi İlişkisi

PThU ve Hollanda'da Protestan Kilisesi (PCN) arasında karşılıklı bir anlayış söz konusudur. PThU eğitim ve araştırma alanlarında çalışmalarında Hıristiyan inancına dayanmaktadır. kaynakları ve Hıristiyan inancına, inanç ve kilisenin itirafları çalışma tarihine katılıyor ve tüm PCN birleşmiş olan gelenekleri ile dayanışma yapılır öğrenilen inanç ve kilise praxis katılıyor. PCN eğitim programlarının gereklerini ve amaçlarını tanımlayarak ve PCN de papazlar olarak kabul edilecek isteyenler oluşumunda PThU kendisini içerir. Idari, bu katılımı ve PCN Genel Synod hesap olarak gözetim altında PThU Kurulu'nun gözetiminde suçlanıyor Denetleme Kurulu tarafından gösterilmiştir.

topluma bağlılık

PThU topluma adamış bir üniversite olmak istiyor. Bu geniş bir kitle için konferanslar, çalışma gün ve yayın tarafından instanced edilir. Böylece PThU inanç, kilise ve toplum üzerindeki toplumsal söylem bir Hıristiyan geleneğinden gelen katkıda bulunur. Bu faaliyetlerin bazıları PThU kendisi diğer bazı tarafından başlatılmaktadır.

2007 yılında kurulmuş

PThU Reform ve Lutheran gelenekleri bakanlığı resmi eğitimlerin bir birleşmesinden sonra meydana gelmiştir. PThU kurulduğunda, bir mono-fakülte üniversite yönetim yapısı için tercih edildi. Denetim Kurulu üyelerinin Hollanda'da Protestan Kilisesi Sinodu tarafından atanır. Bu kilise ile PThU bağlantısını garanti eder.

Organizasyon

Yönetim Kurulu Protestan İlahiyat Üniversitesi (PThU) Üniversitenin eğitim ve araştırma politikalarının hazırlanması ve uygulanmasını denetlemekten sorumlu olan Yönetim Kurulu tarafından yönetilir. Buna ek olarak, Yönetim Kurulu üniversitenin işleyişinde yer alan günlük görevlere gün ilgilenir. Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu tarafından atanır. Bu Konsey Yönetim Kurulu, görev ve yetkilerin kullanılması yasal ve kilise kuralından hareketle üniversiteye başvuruda yükümlülüklerine riayet sağlar. Denetleme Kurulu Hollanda Protestan Kilisesi Genel Sinod tarafından atanır. Yönetim Kurulu müdürü, eğitim müdürü ve Danışma Kurulu tarafından görevleri yardımcı olur.

PThU Uluslararası

Protestan ilahiyat tanımı gereği uluslararası. Bu nedenle uluslararası, "amaçları, işlevleri ve yüksek öğrenim teslim içine, uluslararası kültürlerarası ve / veya küresel boyut entegre süreci" olarak anlaşılan üniversitenin temel önceliklerinden biridir.

Avrupa, Asya, Afrika ve Okyanusya öğrencilerle birlikte Groningen İlahiyat programının uluslararası, İngilizce öğretti Master gerçek uluslararası sınıf vasıtasıyla eğitimine uluslararası ve kültürlerarası boyut entegre bu çabanın açık bir örneğidir.

Fakat PThU ayrıca Hollandalı öğrenci hareketliliği programları aracılığıyla Groningen ve Amsterdam öğrenci ve yabancı konuk öğretim görevlisi daveti için gerçek bir uluslararası deneyimler kolaylaştırmak istiyor. sandviç doktoralıların ve eklem doktora programlarının geliştirilmesi üniversite aynı zamanda doktora eğitiminin uluslararasılaşmayı ilerletmek için çalışır.

Araştırma alanında, PThU için uluslararasılaşma uluslararası ağlar ve konferanslar ve ilgili uluslararası hakemli dergilerde yayın aktif katılımı anlamına gelir. Daha spesifik olarak üniversite son yıllarda Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve Afrika'da uluslararası kabul görmüş ortak kurumların güçlü bir ağ kurmuştur. Daha yoğun araştırma işbirliği, Güney Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, İsrail ve bazı Avrupa ülkelerinde stratejik ortakları ile yer alıyor.

Konumlar

  • Amsterdam

    P.O. Box 7161 1007 MC Amsterdam The Netherlands, 1007, Amsterdam

  • Groningen

    Oude Ebbingestraat 25 9712 HA Groningen Postbus 11069 9700 CB Groningen, 9700, Groningen

    sorular