Keystone logo
Psychologische Hochschule Berlin

Psychologische Hochschule Berlin

Psychologische Hochschule Berlin

Tanıtım

Özel bağımsız bir üniversite olarak Psikolojik Üniversitesi Berlin hayırsever bir eylemdir. Tüm programlar Eğitim, Gençlik ve Bilim, Eyalet Sağlık Dairesi ve Sosyal İşler Berlin'den onama eğitim Senato tarafından onaylanır. Eğitim ve bilimsel gelişme, Berlin Psikolojik Enstitüsü psikoterapi eğitimi, Master ve yüksek lisans ileri derece sunuyor Psikoloji. Çalışma entegre psikoterapi eğitimi Psikodinamik Psikoterapi ses veya davranış terapisi ve çocuk ve ergen psikoterapi içinde tamamlanabilir. süreç enine becerilerinin değişimi PHB için büyük önem taşımaktadır ve tüm çalışma ve eğitim programlarının müfredatı önemli bir noktayı temsil etmektedir.

kurslarda profesörler pratik ve bilimsel araştırmalarda da aktif hem ve Scientist Uygulayıcısının iddiasını temsil eder. Öğrencilerin aktif olarak mevcut araştırma projelerinde yer ve kendi araştırma projelerini desteklemektedir edilir. Diğer üniversiteler ve doktora projelerle işbirliği sayesinde evinde gerçekleştirilebilir.

bir bakışta

 • Yöntem Çapraz çalışma (TP ve VT)
 • Bir evde psikoterapi Çalışma ve eğitim
 • Küçük seminer grupları kolej ruhu atmosfer
 • Çalışmaların Örgütü tarafından kişisel ilgi
 • kongre ve toplantı katılım için destek
 • Kendi psikoterapi ambulansta Pratik eğitim
 • Daha yüksek ambulansta Araştırma
 • doğrudan Köllnischen Park ve Spree Nehri üzerinde Alexanderplatz yakın Berlin'in merkezindeki mükemmel konumu

Çalışma ve eğitim teklifi

 • Ardışık Çalışmaları: Yüksek Lisans psikoloji
 • Lisansüstü Master derecesi Yasal Psikoloji
 • Ailenin Lisansüstü Yüksek lisans Psikoloji ve Psikoterapi
 • Entegre master programı psikoterapi ile Psikoterapi eğitimi (VT veya TP)
 • Çocuk ve ailenin entegre master programı Psikoloji ve Psikoterapi ile ergen psikoterapi eğitimi

üniversite

PHB de Öğretim, araştırma ve eğitim psikolojisi uygulama alanlarına odaklanmıştır. Psikologlar ve psikoterapistler bilim ve uygulama bağlayan birini güçlendirmek için başlatılan üniversite başlattık ve diğer taraftan topluma araştırmanın transferini desteklemek için. Bu amentü altında PHB'nin güçlü bilimsel ve derin pratik alaka psikologlar ve psikoterapistler nesil yetiştirmek istiyor. PHB program kitapçığında psikologlar ve psikoterapistler için çalışma ve eğitim olanakları ve eğitim ve konferanslar yanında bulunmaktadır. psikoloji Lisans ve uygulama çeşitli alanlarda diğer kurslar Psikoloji inşaatı devam etmektedir.

Psikoterapi Eğitim Enstitüsü Berlin Akademisi (BAP), Alman eğitim enstitüsü psikologlar Akademisi (DPA) ve Alman psikolog ve psikoterapistlerin Meslek Birliği (BDP) ile işbirliği içinde eğitim ve sürekli eğitim için bir eğitim ağının merkezinde PHB ve bir odak noktası sağlar faaliyet çeşitli alanlarda psikologlar ve psikoterapistlerin mesleki çıkarları için.

akreditasyon

davranışsal terapi (BDT) veya Psikodinamik Psikoterapi ses (TP), aile psikolojisi ve adli psikoloji dersleri Psikolojik Psikoterapi Eğitim, Gençlik ve Bilim Senato tarafından onaylanır. Yeni yüksek lisans programı Psikoloji Sağlık ve Devlet Eğitim Ofisi tarafından geliştirilen ve onaylanan Psikoloji Alman Derneği'nin önerilerine göre yapıldı. PHB biz Master Programı Psikoloji mezunları psikoterapist eğitimi için Zulassungsvoraussetzuungen karşılar. Psikolojik Psikoterapi hem süreçlerde akredite kurs Acquin için ek (davranışsal terapi ve derinlik psikolojisi temelli psikoterapi), yanı sıra yüksek lisans ders Yasal Psikoloji odaklanır.

Psikolojik Psikoterapi (VT veya TP) ve çocuk ve ergen psikoterapi PHB onay düzenlemeleri Sağlık ve Sosyal İşler Berlin Ulusal Kurulu tarafından akreditasyon aldık.

Konumlar

 • Berlin

  Psychologische Hochschule Berlin Am Köllnischen Park 2, 10179, Berlin

sorular