Keystone logo
PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

Tanıtım

PTIQ Enstitüsü (Perguruan Tinggi Ilmu Al-Qur'an), Kuran'ı özellikle ezberleyen ve inceleyen dünyadaki ilk kolejdir. PTIQ kurulduktan iki yıl sonra, Suudi Arabistan Medine İslam Üniversitesi Kuran ilmi için özel bir fakülte açtı ve PTIQ onun ilham kaynağı oldu.

PTIQ, çeyrek asırdan fazla bir süredir piyasada. PTIQ 1 Nisan 1971'de kurulmuştur. Kurucusu KH tarafından yönetilen Ihya Ulumudin Vakfı'dır. Mohammad Dahlan (Din Bakanı 1967-1971), Prof. KH. Ibrahim Hosen, LML ve KH. Ahmad Zaini Miftach (İstiklal Camii'nin Büyük İmamı).

Ancak, 12 Mayıs 1973'te bu Enstitünün yönetimi Lt. Gen. (Purn.) DR tarafından kurulan Al-Qur'an Education Foundation'a devredildi. H. Ibnu Sutowo. Şimdi, vakıf Ibnu Sutowo'nun oğullarından biri olan H. Ponco Susilo Nugroho tarafından sürdürülmektedir.

PTIQ'nun kuruluşu, Kuran konusunda uzman olan âlimlerin (özellikle hafız) artan kıtlığının farkındalığıyla motive edilmişken, Endonezya halkının Kuran alanında uzman olan âlimlere olan ihtiyacı çok fazladır. acil. Bu özellikle, 1968 Ramazan ayında Makassar'daki Ulusal I Musabaqah Tilawatil Kur'an'ın (MTQ) rutin bir program haline gelmesinden beri böyledir.

Konumlar

  • South Jakarta

    South Jakarta, Endonezya

    sorular