Keystone logo
PUC Minas - Pontifical Catholic University Of Minas Gerais

PUC Minas - Pontifical Catholic University Of Minas Gerais

PUC Minas - Pontifical Catholic University Of Minas Gerais

Tanıtım

Brezilya'daki en iyi özel üniversitelerden biri olarak kabul edilir - Minas Gerais'te dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer alan tek özel kurumdur: Times Higher Education ve Editora tarafından yayınlanan Öğrenci Rehberi tarafından altı kez seçilmiştir. Abril, belirli bir ülkenin en iyisi olarak ve Katolik Eğitim Cemaati tarafından dünyanın en büyük Katolik üniversitesi olarak tanınan Vatikan PUC Minas, lisans ve yüksek lisans düzeyinde 73.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Daimi fakültenin yaklaşık 1.700 öğretmeni ve 2.900 çalışanı vardır.

Belo Horizonte, Betim, Contagem, Arcos, Poços de Caldas, Serro ve Uberlândia şehirlerinde, Barreiro, Praça da Liberdade ve São Gabriel olmak üzere üç üniteye ek olarak yedi kampüs bulunmaktadır. Lisans derslerinde, uzaktan din bilimlerindeki yeni teklif ağırlıklı olarak ikisi uzaktan, 11 lisans dersi olmak üzere 105 lisans derecesi ve iki birim halinde sunulan bir teknolojik lisans dersi sunulmaktadır.

Üniversitenin misyonu, akademik topluluğun etik ve dayanışma eğitimine, bilgi, sanat ve kültürün üretilmesi ve yayılmasına dayanan insani ve sosyal gelişimidir. Öğretme, Araştırma ve Uzatma tripodu, toplumu dönüştürmeyi amaçlayan yenilikçi projelerde ifade edilmiştir.

PUC Minas'taki lisans ve lisansüstü programların mükemmelliği, sınıftaki öğretim personelinin yeterliliğinin yanı sıra araştırma ve uygulamanın şekillendiği önde gelen laboratuvarlar tarafından sağlanan deney yapma olanaklarının bir sonucudur. Üniversitedeki tüm dersler, öğrencilerin iş piyasasında kullanılan ekipman üzerinde pratik yapmalarını mümkün kılan laboratuarlara sahiptir. Bazı laboratuvarlar, kurumu çeşitli alanlarda zamanının önüne koyan bir üniversitede öncüdür.

Konumlar

  • Rua Brasil

    Avenida Juca Stockler,1130, 37902-407, Rua Brasil

    sorular