Keystone logo
Queen's University of Belfast - Medical Faculty

Queen's University of Belfast - Medical Faculty

Queen's University of Belfast - Medical Faculty

Tanıtım

Queen's Üniversitesi Belfast Dünyanın En İyi 200 Üniversitesinde yer aldı (QS Dünya Üniversite Sıralaması 2019)

Mezun adayları için dünyada 140 (QS Mezunu İstihdam Sıralaması 2020)

1845'te İrlanda'daki üç Kraliçe'nin Kolejlerinden biri olan Queen's College Belfast olarak kurulan 1908'de bağımsız bir üniversite oldu ve İngiltere'nin en eski dokuzuncu üniversitesidir. Bugün Queen's, araştırma ve eğitimdeki mükemmelliği öğrenci merkezli bir ahlakla birleştiren Russell Grubu'nun bir üyesidir.

Queen's, araştırma yoğunluğunun% 75'inden fazlasının REF 2014'te 'dünya lideri' veya 'uluslararası mükemmel' olarak değerlendirildiği İngiltere'de Araştırma Yoğunluğu (REF 2014 / Times Yüksek Öğretim) 8. sırada yer almaktadır.

Biz Küresel Bir Üniversiteyiz

Öğrenciler, disiplinlerinin ön saflarında çalışan dünyanın önde gelen akademisyenleri tarafından eğitilmekten hoşlanırlar ve öğrenci deneyimine yapılan önemli bir yatırım, yüksek düzeyde öğrenci memnuniyeti ve istihdam edilebilirlik oranlarıyla sonuçlanır .

Küresel Araştırma Enstitüleri

Disiplin mükemmelliğine dayanan Üniversite, günümüzün en büyük küresel zorluklarından bazılarıyla başa çıkmak için önde gelen akademisyenleri bir araya getiren dört amiral gemisi Küresel Araştırma Enstitüsü oluşturmuştur: Küresel Barış, Güvenlik ve Adalet; Siber güvenlik; Sağlık Bilimleri; ve Gıda Güvenliği.

Tıp, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi

Queen's'deki Tıp, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi, toplumun ihtiyaçlarına odaklanan birinci sınıf personel aracılığıyla yüksek kaliteli, üstün eğitim sunmaktadır. Araştırmaya dayalı, öğrencilerimizi entelektüel, sosyal ve kültürel olarak zenginleştiren bir eğitim deneyimi sunuyoruz.

Umudumuz, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin yaşamı geliştirmek ve ilerletmek için hırslarımızı ilerletmeye yardımcı olacak yeni fikirleri ve yaklaşımları getirmek için bizimle birlikte katılacaklarıdır. Kraliçe, Belfast kültürünün yanı sıra sanat ve sosyal sahnelerinin kalbinde yer alır. Canlı bir sosyal hayata ve zengin kültürel mirasa sahip hareketli, kozmopolit bir şehrin parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Küresel Sorunları Ele Alma

Eğitim ve araştırmalarımızla, dünyanın en büyük zorluklarından bazılarına değinmek için çaba harcıyoruz. Akademik kadromuz, Okullarımız ve Sağlık Bilimleri ve Küresel Gıda Güvenliği Küresel Araştırma Enstitüleri aracılığıyla dünya çapında araştırmalar yürütmektedir. Bu, hastalar için yeni tedaviler ve yediğimiz gıdalar için daha yüksek seviyede koruma ile sonuçlandı.

Fakülte Okulları

Biyolojik Bilimler Yüksekokulu
Tıp, Diş Hekimliği ve Biyomedikal Bilimler Fakültesi
Hemşirelik ve Ebelik Okulu
Eczacılık Fakültesi

Konumlar

  • Belfast

    Queen's University Belfast University Road Northern Ireland, BT7 1NN, Belfast

sorular