Keystone logo
© QUB Faculty of Engineering and Physical Sciences (EPS)
QUB Faculty of Engineering and Physical Sciences (EPS)

QUB Faculty of Engineering and Physical Sciences (EPS)

QUB Faculty of Engineering and Physical Sciences (EPS)

Tanıtım

Queen's University Belfast, seçkin bir mirasa ve tarihe sahip İngiltere ve İrlanda'nın önde gelen üniversitelerinden biridir.

Queen's College Belfast olarak 1845'te kurulan 1908'de bağımsız bir üniversite olduk. Bugün, dünyanın en iyi 180 üniversitesinde (QS World Ranking 2019) ve İngiltere'deki İngiltere merkezli araştırma yoğun üniversitelerinin bir üyesi olarak sıralandık. Araştırma ve eğitimdeki mükemmelliği öğrenci merkezli bir ahlak ile birleştirmek.

Mühendislik ve Fiziksel Bilimler Fakültesi

Modern dünyamızın konforu ve güvenliği, yaşamımızı iyileştirmeye odaklı bilim ve teknolojideki inanılmaz gelişmelerle sağlanmaktadır.

Mühendislik ve Fiziksel Bilimler Fakültesi, bugünün hayatını etkileyen ve geleceğimizi şekillendirecek disiplinleri kapsamaktadır. Uluslararası personel ve öğrenci karışımımız, en yenilikçi ve küresel olarak önemli araştırma ve öğretimin bazılarına ev sahipliği yapan canlı bir topluluk oluşturur. Londra Routemaster'a güç sağlayan en temiz hibrit otobüs teknolojisini üretmek için Wrightbus'la çalışmak gibi gerçek dünya projeleriyle araştırmaları ticari fırsatlara dönüştürmek için bir platform sağlayarak endüstri ve araştırmanın buluştuğu yerde çalışır ya da Dijital Geleceğimizi Güvenli Bilgi Teknolojileri Merkezi aracılığıyla güvence altına alan Elektronik, Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Enstitüsü'ndeki öncü çalışma.

Geleneksel mühendislik disiplinlerindeki güçle Fakülte, öğrencilerin ve akademisyenlerin gelişmesi için dinamik bir multidisipliner ortam oluşturmak için karbon buluşması ve astrofizik gibi çeşitli konuları bir araya getiriyor. Araştırmamızın temelinde, toplumun karşı karşıya kaldığı büyük zorlukları çözme, insan beyninin Parkinson hastalarına yardım etme algısını anlamak veya CenTACat aracılığıyla temiz enerji üretimini anlama arayışı olduğu araştırmamız, Athena'nın ideallerine dayanan bir ortamda dünyaya öncülük ediyor. Bilim ve Mühendislikte Kadınları aktif olarak tanıtdığımız SWAN.

Akademisyenlerimizin sağladığı liderlik, tüm öğrencilerin öğretme ve araştırma programları yoluyla hırslarını yerine getirmeleri için fırsatlar yaratır. Gel ve bize katıl ve dünyayı değiştirmeye yardım et!

Profesör Mark Price

Fakülte Yardımcısı Şansölye

Mühendislik ve Fiziksel Bilimler Fakültesi

Birinci Sınıf Eğitim ve Öğrenci Deneyimi

İlham verdiğimiz mezunlar arasında, Seamus Heaney ve David Trimble gibi Nobel ödüllü seçkin bilim adamları ve Kuzey İrlanda'da ve dünya genelinde etkili olan etkili liderler yer alıyor.

Öğrencilerimiz, disiplinlerinin başında çalışan dünyanın önde gelen akademisyenleri tarafından eğitilmekten hoşlanırlar ve öğrenci deneyimine yapılan önemli bir yatırım, yüksek öğrenci memnuniyeti ile sonuçlanır.

Queen'in mezunlarının% 94'ünden fazlası mezun olduktan altı ay sonra istihdamda ya da daha ileri çalışmalarda; Mezunlarımız Kuzey İrlanda'nın en büyük 100 şirketinin 80'inde liderlik pozisyonlarına hakim ve 120'den fazla ülkede fark yaratıyor.

Yenilik ve Etkide Liderler

Ticari etki konusunda lideriz ve araştırmaların ticarileştirilmesinden elde edilen gelirler için İngiltere'nin en iyi beş üniversitesindeyiz - 71 milyon £. Ticari kolumuz QUBIS Ltd aracılığıyla, 1.880 bilgi tabanlı özel sektör işiyle sonuçlanan 70'in üzerinde şirket kurduk. Bu şirketlerden üçü (Kainos, Andor Technology ve Fusion Antikorları) halka açık olarak Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda kote edilmiştir.

Bilgi Aktarımı Ortaklığı'na (KTP) katılımımız için Birleşik Krallık'ta bir numarayız. 1993'ten bu yana, Kuzey İrlanda genelinde 100 işletmeyi destekledik ve yıllık 65 milyon £ kar elde etmelerini sağladık.

Küresel ve Kapsayıcı bir Üniversite Topluluğu

Şu anda 80'den fazla ülkeden çalışanlarımız ve öğrencilerimiz var ve çok kültürlü ve canlı bir kampüs oluşturulmasına yardım ediyoruz. Tüm potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir ortamda, en iyi küresel yetenekleri kendine çekmeye, elde tutmaya ve geliştirmeye kararlı bir üniversiteye katılıyorlar.

Çalışmak ve çalışmak için yenilikçi, misafirperver ve kapsayıcı bir yer olan Queen's, cinsiyet eşitliği ve çeşitliliğinde liderdir. Athena SWAN girişiminde cinsiyet eşitliği ve kariyer ilerlemesini destekleyen İngiltere'nin en başarılı üniversitelerinden biriyiz. Şu anda iki Altın, sekiz Gümüş ve beş Bronz bölüm ödülü ve bir Kurumsal Gümüş aldık.

Geleceğe Yatırım Yapmak

700 milyon £ 'lık tesis yatırımımız Üniversite kampüsünü dönüştürerek dünya standartlarında eğitim ve araştırmayı teşvik eden, destekleyen ve destekleyen bir ortamı genişletiyor.

Bu, gelişen bir lisansüstü topluluğuna ev sahipliği yapan son teknoloji bir Enstitü'nün gelişmesini; ödüllü McClay Kütüphanesi; yeni bir Bilgisayar Bilimi Binası; Bir Hukuk Fakültesi; ve Wellcome-Wolfson Deneysel Tıp Enstitüsü.

Üniversite ayrıca, spor tesislerine, Belfast Şehir Merkezinde yeni amaca yönelik öğrenci konaklama yerlerine yatırım yaptı ve yeni bir Öğrenci Birliği tesisi de dahil olmak üzere dünya standartlarında bir Öğrenci Merkezinin geliştirilmesi için planlarını açıkladı.

Küresel Mücadelelerin Önlenmesinde Forefront'ta

Birlikte, Kuzey İrlanda'daki ve daha uzaktaki yaşamları değiştiriyoruz: yeni bir molekülü keşfimiz, kistik fibroz ile yaşayan insanların yaşamını uzatma potansiyeline sahiptir; bağırsak kanserine karşı mücadelede büyük bir atılımın ön saflarındayız ve MS'li kişilerin sinir fonksiyonlarını iyileştirmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Sağlık, Uzlaşma, Barış ve Adalet, Bilgi Teknolojisi, Gıda Güvenliği ve Enerji gibi kilit alanlarda yeni düşünce ve teknolojiler geliştirmenin ön saflarında yer alıyoruz.

İngiltere'de Araştırma Yoğunluğu için 8. Sırada

Queen's'e 2016-17 döneminde verilen yeni araştırma hibeleri ve sözleşmelerin toplam değeri, yıllık rakam ilk kez 100 milyon sterlin olan ilk kez 101.6 milyon sterlin idi. Kraliçe aynı zamanda İngiltere'de 1 No'lu AHRC tarafından finanse edilen bir üniversitedir.

Araştırma yoğunluğunun% 75'inden fazlası 'dünya lideri' veya 'uluslararası ölçekte mükemmel' olarak değerlendirilen İngiltere’de 8. sıradayız (REF 2014).

Kuzey İrlanda'nın Efsanevi Güzelliği

Kalbinde yeniliğe sahip bir şehir olan teknolojik gelişmeler, rekabet gücümüzü küresel sahnede oluşturmaya yardımcı olan her sektöre sızıyor. Kuzey İrlanda'da bulunan 900'e yakın uluslararası şirket var ve Belfast, ABD ticaretini çekmek için Birleşik Krallık'ta (Londra'dan sonra) ikinci en başarılı şehir oldu.

HBO dizisi Game of Thrones, hayranlık uyandıran Giant's Causeway için ünlü çekim yerleri dahil olmak üzere şehrin dışında pek çok şey yaşanıyor, İngiltere'nin en iyi Miras Cazibe Merkezi ve CS Lewis olarak kullanılan Üstün Doğal Güzellik Alanı Morne Dağları Narnia.

* Lonely Planet, 2017

Kampüs Özellikleri

Küresel ve Kapsayıcı bir Üniversite Topluluğu

Şu anda 80'den fazla ülkeden çalışanlarımız ve öğrencilerimiz var ve çok kültürlü ve canlı bir kampüs oluşturulmasına yardım ediyoruz. Tüm potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir ortamda, en iyi küresel yetenekleri kendine çekmeye, elde tutmaya ve geliştirmeye kararlı bir üniversiteye katılıyorlar.

Çalışmak ve öğrenim görmek için yenilikçi, sıcakkanlı ve kapsayıcı bir yer olan Queen's, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çeşitliliğinde liderdir. Cinsiyet eşitliğini ve kariyer ilerlemesini destekleyen Athena SWAN girişiminde Birleşik Krallık'ın en başarılı üniversitelerinden biriyiz. Şu anda iki Altın, sekiz Gümüş ve beş Bronz bölüm ödülümüzün yanı sıra bir Kurumsal Gümüş ödülümüz var.

Geleceğe Yatırım Yapmak

Tesislere yaptığımız 700 milyon £ değerindeki yatırımımız, üniversite kampüsünü dönüştürüyor ve birinci sınıf eğitim ve araştırmayı teşvik eden, mümkün kılan ve destekleyen bir ortamı genişletiyor.

Bu, gelişen bir lisansüstü topluluğuna ev sahipliği yapan son teknoloji bir Enstitü'nün gelişmesini; ödüllü McClay Kütüphanesi; yeni bir Bilgisayar Bilimi Binası; Bir Hukuk Fakültesi; ve Wellcome-Wolfson Deneysel Tıp Enstitüsü.

Üniversite aynı zamanda Belfast Şehir Merkezi'nde spor tesislerine ve özel olarak inşa edilmiş yeni öğrenci konaklamalarına da yatırım yaptı ve yeni bir Öğrenci Birliği tesisi de dahil olmak üzere birinci sınıf bir Öğrenci Merkezinin geliştirilmesine yönelik planlarını duyurdu.

  Sıralamalar

  Queen's University Belfast, seçkin mirası ve tarihi ile Birleşik Krallık ve İrlanda'nın önde gelen üniversitelerinden biridir.

  1845'te Queen's College Belfast olarak kurulduk, 1908'de bağımsız bir üniversite olduk. Bugün dünyanın en iyi 180 üniversitesi arasında yer alıyoruz (QS World Rankings 2019) ve Russell Group of UK araştırma yoğun üniversitelerinin bir üyesiyiz, araştırma ve eğitimdeki mükemmelliği öğrenci merkezli bir ahlakla birleştirmek.

  Araştırma Yoğunluğu için Birleşik Krallık'ta 8. Sırada

  2016-17 döneminde Queen's'e verilen yeni araştırma hibelerinin ve sözleşmelerin toplam değeri, yıllık rakamın ilk kez 100 milyon sterlini aştığı 101,6 milyon sterlin oldu. Queen's ayrıca Birleşik Krallık'ta AHRC tarafından finanse edilen 1 numaralı üniversiteydi.

  Araştırmamızın %75'inden fazlasının 'dünya lideri' veya 'uluslararası düzeyde mükemmel' olarak değerlendirilmesiyle, Araştırma Yoğunluğu açısından Birleşik Krallık'ta 8. sıradayız (REF 2014).

  İnovasyon ve Etki Liderleri

  Ticari etki alanında lideriz ve araştırmaların ticarileştirilmesinden elde edilen gelir açısından - 71 milyon £ - İngiltere'deki ilk beş üniversiteden biriyiz. Ticari kolumuz olan QUBIS Ltd aracılığıyla, 70'in üzerinde şirket kurduk ve bu da yaklaşık 1.880 bilgi tabanlı özel sektör işiyle sonuçlandı. Bu şirketlerden üçü (Kainos, Andor Technology ve Fusion Antibodies) Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda halka arz edilmiştir.

  Bilgi Transferi Ortaklıklarına (KTP) katılımımız açısından Birleşik Krallık'ta bir numarayız. 1993'ten bu yana, Kuzey İrlanda genelinde 100 işletmeyi destekleyerek, yıllık karlarında 65 milyon sterlinlik bir artış elde etmelerine yardımcı olduk.

  Konumlar

  • Belfast

   University Road, Belfast, BT7 1NN, Northern Ireland, , Belfast

  sorular