Keystone logo
Queen's University Belfast

Queen's University Belfast

Queen's University Belfast

Tanıtım

Queen's University Belfast seçkin bir miras ve tarihe sahip İngiltere ve İrlanda'nın önde gelen üniversitelerinden biridir.

1845'te Queen's College Belfast olarak kurulan, 1908'de bağımsız bir üniversite olduk. Bugün, Üniversite konularının düzenli olarak dünyanın En İyi 200'ünde (QS dünya sıralaması 2022) yer alması şaşırtıcı değil. Üniversite, mezun adayları açısından (QS Graduate Employability Rankings 2022) dünyanın en iyi 170'indedir ve araştırma ve eğitimde mükemmelliği öğrenci merkezli bir değerle birleştiren Russell Group of UK araştırma yoğun üniversitelerinin bir üyesidir.

Queen'in kampüsü, Birleşik Krallık'taki en düşük yaşam maliyetine (Mercer Yaşam Maliyeti Şehir Sıralaması 2021) sahip olan Kuzey İrlanda'daki Belfast'ın kalbinde yer alır ve bu da onu öğrenciler için daha uygun fiyatlı bir seçenek haline getirir.

Birinci Sınıf Eğitim ve Öğrenci Deneyimi

Queen's, öğrencilerimizi küresel bir toplumda liderlik ve vatandaşlığa hazırlayan birinci sınıf bir eğitim sunmaktadır.

İlham verdiğimiz mezunlar arasında, Seamus Heaney ve David Trimble gibi Nobel ödüllü seçkin bilim adamları ve Kuzey İrlanda'da ve dünya genelinde etkili olan etkili liderler yer alıyor.

Programlar, öğrencileri gelecekteki istihdama hazırlamaya odaklanmıştır. Öğrenciler temel akademik materyali kendi disiplinlerinin ön saflarında yer alan personelden öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda uygulamalı çalıştaylar ve uygulamalı oturumlar yoluyla bunu nasıl uygulamaya koyacaklarını da öğrenirler ve mezuniyet sonrasında öğrencilerin bir sonraki nesil olarak adım atmaya hazır olmasını sağlarlar. endüstri liderlerinden.

Yenilik ve Etkide Liderler

Queen's, mükemmelliğe dayalı bir yenilik ve yetenek sürücüsüdür. Küresel olarak bağlıyız ve dünya çapında stratejik ortaklıklarla ağlar kuruyoruz, bu da yerel, ulusal ve küresel olarak daha geniş toplum üzerindeki etkimizi genişletmemize yardımcı oluyor.

Ticari etki alanında lideriz ve toplam 5 yıllık IP gelirimiz (2014-15 ila 2018-19) 80 milyon sterlinin üzerinde. 1985'ten beri, 3 PLC dahil olmak üzere 100'den fazla spin-out şirketi kurduk. Kainos, Andor Teknolojisi ve Füzyon Antikorları, Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda halka arz edilmiştir.

Girişimcilik etkisi açısından Birleşik Krallık'ta birinci sıradayız (Octopus Ventures, 2020) ve London Economics'in 2018 tarihli bir raporu, Queen's'in Birleşik Krallık ekonomisine 1,9 milyar sterlin katkıda bulunduğunu, 3,700 personel istihdam ettiğini ve Birleşik Krallık genelinde 2,750 kişiye daha fazla işi desteklediğini tespit etti.

Küresel ve Kapsayıcı bir Üniversite Topluluğu

Queen's, uluslararası görünüm açısından dünyada 17. sıradadır (Times Higher Education World University Rankings 2022) ve küresel yetenekleri Belfast'a çekmektedir.

Şu anda 80'den fazla ülkeden personelimiz ve öğrencilerimiz var, çok kültürlü ve canlı bir kampüs oluşturmaya yardımcı oluyoruz. Tüm potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir ortamda en iyi küresel yetenekleri çekmeyi, elde tutmayı ve geliştirmeyi taahhüt eden bir üniversiteye katılıyorlar.

Çalışmak ve okumak için yenilikçi, davetkar ve kapsayıcı bir yer olan Queen's, cinsiyet eşitliği ve çeşitlilik konusunda liderdir ve şu anda prestijli bir Athena Swan Gümüş Ödülü'ne sahiptir.Üniversite ayrıca 3 Altın, 6 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere 14 Okul Ödülü'ne sahiptir.

Team work, work colleagues, working together
Annie Spratt / unsplash

Geleceğe Yatırım Yapmak

Birleşik Krallık'ın en eski dokuzuncu üniversitesi olan Queen's, üniversite hayatının en iyi deneyimi için gururlu mirasını son teknoloji tesislerle harmanlıyor.

Tesislere yaptığımız 700 milyon sterlinlik yatırım, Üniversite kampüsünü dönüştürüyor, birinci sınıf eğitim ve araştırmayı teşvik eden, etkinleştiren ve destekleyen bir ortamı genişletiyor.

Son on yılda Üniversite, öğrencileri ve personeli için olağanüstü olanaklar sağlamak için önemli yatırımlar yaptı. Bu, gelişen bir lisansüstü topluluğa ev sahipliği yapan son teknoloji ürünü bir Lisansüstü Okulu'nun geliştirilmesini; ödüllü McClay Kütüphanesi; Bilgisayar Bilimleri Binası; Hukuk Okulu; ve Wellcome-Wolfson Deneysel Tıp Enstitüsü. Üniversite ayrıca spor tesislerine, Belfast Şehir Merkezinde amaca yönelik yeni öğrenci konaklama tesislerine ve 2022 yazının sonunda açılması planlanan ve Eylül 2022'de öğrencilere hazır olan yepyeni öğrenci merkezine yatırım yaptı.

Dünyaları Şekillendiren Araştırma

Queen's University Belfast, dünya çapında önde gelen üniversitelerle küresel olarak bağlantılı ve ağ bağlantılıdır ve Araştırma Gücü için Birleşik Krallık'ta 24. sıradadır (REF 2021/ Times Higher Education).

Beş temel alana odaklanarak, dünyaları şekillendirmek için araştırmaları ilerletmeye devam ediyoruz. Hastalıklara yönelik çözümler ve tedaviler geliştirerek herkesin sağlıklı yaşamasını sağlamak; gelecek nesiller için dönüştürücü ve sürdürülebilir bir ekonomi sağlamaya yardımcı olmak; güvenli bir şekilde bağlı zeka ve yapay zekaya ve veri devrimine yol açar. Gelecek odaklı insan-çevre ilişkileri sağlamada ön saflarda yer alıyoruz; ve çatışma çözümü ve kapsayıcı ve uyumlu topluluklar oluşturma konusundaki güçlü uzmanlığımızı sürdürecektir.

Araştırma Gücü için Birleşik Krallık'ta 24. sırada

İleriye dönük düşünürleriz ve uygulanabilir bir ortamı ve toplumu desteklemeye yardımcı olmak için araştırmaları yönlendirmeye ve şekillendirmeye devam edeceğiz.

Araştırmamızın %88'i dünya lideri ve uluslararası düzeyde mükemmel olarak değerlendirildi, araştırma ortamımızın %99'u dünya lideri veya uluslararası düzeyde mükemmel olarak değerlendirildi ve Araştırma Gücü için Birleşik Krallık'ta 24. sıradayız (REF 2021/ Times Higher Education) .

Taken in the foothills of Mount Slemish at sunrise in May a few years back, long before CoVID.
Brian Hamill / unsplash

Kuzey İrlanda'nın Efsanevi Güzelliği

Kraliçe Üniversitesi, Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta bulunmaktadır.

Kalbinde inovasyon olan bir şehirde, teknolojik gelişmeler her sektöre sızarak küresel sahnede rekabet gücümüzü oluşturmaya yardımcı oluyor. Belfast, Londra dışında listelenecek tek Birleşik Krallık şehri (Financial Times'ın fDi Intelligence, 2018) ve geleceğin dünyanın en iyi 10 Dijital Ekonomisi arasında yer alıyor ve Avrupa'nın en dost canlısı 15 şehrinden biri seçildi (Condé Nast Traveller, Readers' Seçim Ödülleri 2021).

Avrupa'nın en popüler, canlı ve uygun fiyatlı şehirlerinden biridir, enerjisiyle övülür, kültür ve tarih açısından zengindir. Queen'in büyüleyici kampüsü, kafeler, barlar, restoranlar, muhteşem alışveriş ve eğlence mekanları ile Belfast'ın Queen's Quarter bölgesindedir (Complete University Guide 2022).

Sıralamalar

Üniversite konuları düzenli olarak dünyanın En İyi 200'ünde sıralanır (QS dünya sıralaması 2022).

Üniversite, mezun adayları açısından dünyanın ilk 170'indedir (QS Graduate Employability Rankings 2022).

Queen's, uluslararası görünüm açısından dünyada 17. sıradadır (Times Higher Education World University Rankings 2022).

Queen's University Belfast, Araştırma Gücü için Birleşik Krallık'ta 24. sıradadır (REF 2021/ Times Higher Education).

İstatistik

İnovasyon ve Etki Alanında Liderler

Queen's, mükemmelliğe dayalı bir yenilik ve yetenek itici gücüdür. Küresel olarak bağlantılıyız ve dünya çapındaki stratejik ortaklıklarla ağ oluşturduk ve yerel, ulusal ve küresel olarak daha geniş toplum üzerindeki etkimizi genişletmemize yardımcı oluyoruz.

Ticari etkide lideriz ve toplam 5 yıllık IP gelirimiz (2014-15 - 2018-19) 80 milyon sterlinin üzerinde. 1985'ten bu yana, 3'ü PLC olmak üzere 100'den fazla yan şirket oluşturduk. Kainos, Andor Technology ve Fusion Antikorları, Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda halka açık olarak listelenmiştir.

Birleşik Krallık'ta girişimcilik etkisi açısından bir numarayız (Octopus Ventures, 2020) ve London Economics tarafından hazırlanan 2018 raporu, Queen's'in Birleşik Krallık genelinde 3.700 çalışanı istihdam ederek ve 2.750 istihdamı daha destekleyerek Birleşik Krallık ekonomisine 1,9 milyar sterlin katkıda bulunduğunu ortaya koydu.

  Kampüs Özellikleri

  Geleceğe Yatırım

  Birleşik Krallık'ın en eski dokuzuncu üniversitesi olan Queen's, üniversite yaşamının en iyi deneyimi için gurur verici mirasını son teknoloji tesislerle harmanlıyor.

  Tesislere yaptığımız 700 milyon sterlinlik yatırım, dünya standartlarında eğitim ve araştırmayı teşvik eden, mümkün kılan ve destekleyen bir ortamı genişleterek Üniversite kampüsünü dönüştürüyor.

  Son on yılda Üniversite, öğrencilerine ve personeline olağanüstü olanaklar sağlamak için önemli ölçüde yatırım yaptı. Bu, gelişen bir lisansüstü topluluğa ev sahipliği yapan son teknoloji bir Enstitü'nün gelişimini; ödüllü McClay Kütüphanesi; Bilgisayar Bilimleri Binası; Hukuk Okulu; ve Wellcome-Wolfson Deneysel Tıp Enstitüsü. Üniversite ayrıca spor tesislerine, Belfast Şehir Merkezinde amaca yönelik yeni öğrenci konaklamalarına ve 2022 yazının sonunda açılması planlanan ve Eylül 2022'de öğrencilere hazır olacak yepyeni öğrenci merkezine yatırım yaptı.

   akreditasyonlar

   EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

   Konumlar

   • Belfast

    University Road, BT7 1NN, Belfast

   sorular