Keystone logo
Queensland University of Technology

Queensland University of Technology

Queensland University of Technology

Tanıtım

QUT, küresel bir görünüme sahip genç bir üniversitedir. Hırslıyız ve geleceğe odaklı bir sürüşle yeni zorlukların üstesinden gelmeye hazırız. Mezunlarımızı yarının ve geleceğin kariyerlerine hazırlayan pratik uygulamalı öğrenme yoluyla öğrencilerimizi gerçek dünya ile bağlamaya çalışıyoruz.

QUT'ta okumak, sıcak, modern ve çok kültürlü bir şehirolan Brisbane'in kalbindesize birinci sınıf bireğitim sunar . Brisbane, Avustralya'nın üçüncü büyük şehridir ve canlı kentsel bölgeleri, açık hava yaşam tarzı, sıcakkanlı yerlileri ve doğal çekicilikleri ile tanınır. 119'danfazla ülkedengelen uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere 50.000'den fazla öğrenci ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

QUT'nin lisans ve lisansüstü eğitim seçenekleri şunları içerir:

QUT'u gerçek dünyanın üniversitesi yapan nedir?

Gerçek dünya kursları

Kurslarımız, sizi Avustralya'da ve yurtdışında bir kariyer bulmak için ihtiyaç duyduğunuz becerilerle gerçek dünyaya hazır hale getirmeye hazırlar.100'den fazla gerçek dünya kursu arasından seçim yapabilirve tutkunuzu ödüllendirici bir kariyere dönüştürebilirsiniz.

Endüstri bağlantıları

Entegre yerleştirmeler,stajlar ve gerçek dünya, işbirlikçi projeleraracılığıyla öğrencilerimiz ve endüstri işverenleri arasında bağlantı için fırsatlar yaratmaya inanıyoruz . Akademik kadromuz endüstriye danışmanlık yapmakta ve genellikle öğrencilerin dahil olduğu endüstri projelerinde çalışmaktadır.

Yenilik ve girişimcilik

Geleceğe odaklanarak yaratıcı düşünmeniz için ihtiyaç duyduğunuz beceriler, öğretim uygulamalarımıza yerleştirilmiştir.Girişimcilerimizin girişimci yolculukları için ihtiyaç duydukları kaynakları, bağlantıları, koçları veya mentorları bulmalarına yardımcı olmak için özel alanlar mevcuttur .

Gelecek için mezunlar

QUT'tan alacağınız bir derece, sizi yarının geleceğini inşa etmeye, yaratmaya ve onunla bağlantı kurmaya hazır, durdurulamaz bir güç yapar.

Sürdürülebilirlik

Vizyonumuz düşük karbonlu bir gelecek. Araştırma, öğretim, kampüs operasyonları ve stratejik ortaklıklar yoluyla küresel zorlukların üstesinden gelmeyi ve sürdürülebilirliği sağlamayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik, bilim, mühendislik, moda, mimarlık, işletme,hukuk ve kentsel gelişimdahil olmak üzere bir dizi derste müfredatımıza yerleştirilmiştir .

Disiplinlerarası ve dönüştürücü araştırma

Topluluklarımız ve dünyayla ilgili disiplinler arası araştırmalar yürüterek gezegenin karşı karşıya olduğu en büyük sorulardan bazılarının üstesinden gelin. QUT, öğrencilerin araştırma becerilerini geliştirmelerine, onları daha geniş çalışma ortamlarına dönüştürmelerine ve gerçek dünya etkisi yaratmak için endüstri ve inovasyonla ilişki kurmalarına olanak tanıyan en iyi uygulama ve dönüştürücü bir öğrenme ortamısunar .

Kampüs Özellikleri

Konum

QUT'ta okumak, sıcak, modern ve çok kültürlü bir şehir olan Brisbane'in kalbindesize birinci sınıf bireğitim sunar . Brisbane, Avustralya'nın üçüncü büyük şehridir ve canlı kentsel bölgeleri, açık hava yaşam tarzı, sıcakkanlı yerlileri ve doğal çekicilikleri ile tanınır. 119'danfazla ülkedengelen uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere 50.000'den fazla öğrenci ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

QUT'un iki canlı şehir içi kampüsü vardır: Gardens Point ve Kelvin Grove. Her birine yürüme mesafesindeki kültürel ve ticari merkezlerle tüm aksiyona yakın olacaksınız . Her 15 dakikada bir hareket edenücretsiz servisimizile kampüsler arası rahatlıkla seyahat edebilirsiniz . Her iki kampüs de performans ve sanat mekanları, fitness ve tıbbi tesisler, mağazalar ve yiyecek satış yerlerisunmaktadır. Gardens Point kampüsümüz, adının geldiği Brisbane Botanik Bahçeleri ile komşudur .

Muhteşem tesisler

Atölyeler ve simülasyon merkezleri dahil olmak üzere yüksek teknolojili çalışma ve işbirlikçi öğrenme alanlarına erişiminiz olacak. Eğitim Bölgemiz, doğa ve teknoloji ile iç içe öğrenme alanları, çalışma bölmeleri ve topluluk alanları sunar. Bu alan, değişen bir görsel içerik menüsü ile iki katta asılı duran bir dijital LED küre olan Sphere'e ev sahipliği yapmaktadır. Bilim ve Mühendislik Merkezi , dünyanın en büyük ve en gelişmiş etkileşimli öğrenme ve dijital alanlarından biri olan The Cube ile tanınır.

Gerçek zamanlı finansal verilerle ilgileniyor musunuz? Ekonomi ve FinansBloomberg Laboratuvarımız size tam da bunu sağlayarak, gerçek zamanlı verilerle mali analiz yapmanıza olanak tanır. Bir sağlık öğrencisiolarakkampüs içi sağlık kliniklerimizde ve simülasyon alanlarımızda deneyimli sağlık profesyonelleri gözetiminde gerçek hastalarla çalışabilirsiniz.

  kabul

  QUT'a başvurmak kolaydır. Başvuru Portalımız aracılığıyla eğitim için bir başvuru göndermeniz yeterlidir. Bir hesap oluşturmaya yönlendirileceksiniz ve oradan başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

  Aşağıdakiler de dahil olmak üzere tüm destekleyici belgelerinizi eklemeniz gerekecektir:

  • Ortaokul bitirme sertifikası, akademik transkriptler ve kayıtlar
  • İngilizce dil yeterlilik sınavı sonuçları
  • Pasaport kimlik sayfası

  Bazı başvuru sahiplerinin bir acente aracılığıyla başvurması gerekir. Bir temsilci başvurunuz, uygunluk durumunuz ve destekleyici belgeleriniz konusunda size yardımcı olabilir ve QUT'ta eğitim almayla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayabilir.

  Burslar ve fon sağlama

  Uluslararası Başarı Bursu

  Geleceğin uluslararası lisans ve lisansüstü öğrencileri için yüksek başarı bursu.

  • QUT'taki ilk iki dönem (bir yıl) öğrenim ücretinin yüzde 25'ini kapsar.
  • Tüm fakültelerde mevcuttur.
  • Seçilen dersler için dönem başına yüzde 25 oranında devam eden burs.

  QUT'a başvurduğunuzda otomatik olarak Uluslararası Başarı Bursu için değerlendirileceksiniz.

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Konumlar

  • Brisbane

   George Street,2, 4000, Brisbane

  • Kelvin Grove

   Kelvin Grove, Avustralya

   sorular