Keystone logo
Radboud University

Radboud University

Radboud University

Tanıtım

1923 yılında kurulan ve Hollanda'nın en eski şehri Nijmegen'de bulunan Radboud University 7 fakültesi ve 20.000'in üzerinde öğrencisi vardır. Size kendi konu alanınızda araştırma ve uygulama konusunda gerekli beceri ve bilgileri verecek bir dizi uzmanlığa sahip 35 İngilizce öğretimli Yüksek Lisans programı sunuyoruz.

Öğretime yönelik kişisel yaklaşımımız - küçük seminerlerde profesörler ve diğer öğrencilerle yakın çalışma fırsatı sunan - üniversitenin sadece bir 'derece fabrikası' haline gelmemesini sağlar. Birbirimize ilham verdiğimiz ve meydan okuduğumuz ve her bireyin kişisel niteliklerinin gelişebildiği açık bir entelektüel iklimi teşvik ediyoruz.

Üniversitemiz, herkes için eşit fırsatlara sahip, sağlıklı ve özgür bir dünyaya katkıda bulunmak istemektedir. Çeşitliliği ve kapsayıcılığı önemsiyoruz - kampüste yaklaşık 100 millet temsil ediliyor (2022). 2021 Ulusal Öğrenci Anketi, mevcut öğrencilerin Radboud University herkese eşit davranıldığını ve görüşlerini ifade etmenin güvenli olduğunu düşündüklerini ortaya koydu. Radboud University , yeteneğinizi çok takdir ediyor ve sizi desteklemek için çok sayıda burs ve öğrenci hizmeti sunuyor.

Kampüs Özellikleri

Nijmegen, öğrenci dostu bir şehir

Radboud University 30 000'i öğrenci olan 165 000 nüfuslu gerçek bir üniversite şehri olan Nijmegen'de bulunmaktadır. Nijmegen, Hollanda'nın en eski şehri olmasına ve Roma dönemine kadar uzanmasına rağmen genç ve canlı bir atmosfere sahiptir. Pek çok kültürel etkinlik vardır: çok sayıda müze, galeri ve sinemadan Uluslararası Yaz Festivali ile Uluslararası Dört Gün Yürüyüşü, Limburg Ortaçağ Festivali, Samba ve Salsa Festivali, Rockin' Park Festivali ve çok daha fazlası gibi etkinliklere kadar. Ayrıca Waal nehrinin yanındaki şehir plajımızda dinlenebilir, vintage alışveriş yapabilir veya çok çeşitli bar, kafe ve restoranları keşfedebilirsiniz. Her şeyden önce, yaşamak ve okumak için güvenli ve samimi bir yer.

Yaşam maliyeti

Nijmegen'de yaşamanın maliyeti, Amsterdam veya Batı Avrupa'daki diğer şehirlerle karşılaştırıldığında nispeten düşüktür. Yaşam masrafları için ayda en az 800 € harcamayı bekleyin. Mobilyalı öğrenci konaklama fiyatları gaz, elektrik ve internet dahil 360 € ile 450 € arasındadır. Yiyecek, giyecek, kişisel bakım ve seyahat için 400 Euro'ya ve telefon faturanız için 30 Euro'ya güvenin. Kitaplar ve fotokopiler, dönem başına yaklaşık 200 € ila 300 € arasındadır.

Modern yeşil kampüs

Parmaklarınızın ucundaki modern mimaride barındırılan son teknoloji tesislerle Radboud University , hem eğitim hem de araştırma için ideal, verimli bir atmosfer sağlar. Kampüsümüz ayrıca dinlenmek ve rahatlamak için mükemmel bir yerdir. Üniversite restoranı De Refter, Asya ve İtalyan mutfağından özel vegan ve organik yemeklere kadar altı farklı yemek tezgahına ev sahipliği yapmaktadır. Gevşemek için başka bir harika seçenek de, 80'den fazla sporun sunulduğu ünlü Radboud Spor Merkezimize göz atmaktır. Öğrenciler ayrıca kampüsün yeşil çayırlarında dinlenmekten, çevredeki doğanın güzelliğine hayranlıkla bakmaktan veya piknik yapmaktan da keyif alırlar. Yiyeceklerinizi burada, kampüsteki dükkanlardan birinde alabilirsiniz.

Nijmegen'in merkezine yakın olan güzel yeşil kampüsü ile öğrenciler zengin bir öğrenme ortamının keyfini çıkarırlar. Radboud University, öğrencilerimize eğitimleri sırasında ve sonrasında en iyi fırsatları sunan yerel ve uluslararası şirketler arasında bir köprü oluşturmak için çevredeki kuruluşlarla düzenli olarak bağlantı kurar.

Aradığınız ne olursa olsun, onu kampüste bulacaksınız. Doğrudan kampüste bulunan kütüphaneler, son teknoloji çalışma alanları, kafeler ve bir marketin yanı sıra öğrenci destek ofisleri ve Radboud Üniversitesi öğrencilerine paha biçilmez hizmetler sunan kariyer ofisleri bulunmaktadır. Radboud University ayrıca kampüste öğrencilerin sunulan heyecan verici yeşil girişimler hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri bir Yeşil Ofise sahiptir.

Radboud Üniversitesi, 80'den fazla farklı sporun yanı sıra tenis, squash, futbol, plaj voleybolu, hokey ve yüzme için spor salonu ve açık kortları bulabileceğiniz Hollanda'nın en iyi üniversite spor merkezlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. havuz (kampüs dışında yer almaktadır). İmkanlar sonsuzdur. Radboud University'de ayrıca bir spor derneğine katılabilir veya sadece boş zamanlarınızda yoga, eğirme, aerobik ve çok daha fazlası gibi spor derslerine katılabilirsiniz!

Nijmegen genç bir havaya sahip eski bir şehir ve öğrencilerin yarının liderleri olmaları için harika bir ortam. Radboud Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin çoğu, öğrenci komplekslerinde ve öğrenci evlerinde yaşar, bir daireyi paylaşır veya özel bir evde oda kiralar. Bu konaklama birimleri kampüse yakındır ve Nijmegen şehrindedir.

Radboud Üniversitesi, uluslararası öğrencilerine, tüm uluslararası öğrencilerin (Almanya'nın belirli bölgelerinde yaşayan derece arayan öğrenciler hariç) ilk öğrenim yılı için kalacak yer bulma konusunda Kabul Ofisinden yardım talep edebilecekleri benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Öğrencilere sunulan konaklama, özel odalardan oluşmakta, ancak genellikle mutfak ve banyo olanakları ortaktır. Sunulan konaklama birimlerinin büyük çoğunluğu karma konaklamadır, yani kadın ve erkek aynı koridorda yaşar ve (varsa) tesisleri paylaşır. Sadece kadınlara özel birkaç koridor da sunulmaktadır. Bu odaların kirası ayda 500 € veya daha fazla olabilir. Ancak, çoğu odanın kiralama fiyatları aylık 370 € ile 470 € arasındadır.

Konaklama seçeneklerinizi eğitiminizden önce iyi bir şekilde araştırmanız önemlidir.

Radboud Üniversitesi aynı zamanda uluslararası öğrenci-öğrenci konut platformu olan HousingAnywhere.com'un da ortağıdır. Yurt dışından Nijmegen'e gelen öğrenciler de www.HousingAnywhere.com adresinde bir öğrenci odası bulabilir ve rezervasyon yaptırabilirler. Bu platformdaki odalar, öğrenim dönemi, değişim, Erasmus veya staj için yurt dışına giden öğrenciler tarafından sunulmaktadır.

Konaklama hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini kontrol edin.

  Burslar ve fon sağlama

  Sıralamalar

  102 - ARWU / Şanghay 2022

  24 - THE Avrupa Öğretim Sıralaması 2019

  139 - THE Dünya Üniversite Sıralaması 2022

  220 - QS sıralaması 2022

  akreditasyonlar

  AACSB Akreditasyonlu

  Neden Radboud Üniversitesi Nijmegen

  • Uluslararası kabul görmüş bir diploma ile en kaliteli eğitim
  • Herkes için eşit fırsatlara sahip sağlıklı, özgür bir dünyaya katkıda bulunan çeşitli ve kapsayıcı üniversite
  • 2012'den beri 8 kez en iyi geleneksel üniversite seçildi.
  • Hollanda'da kampüsü olan sadece 2 üniversiteden biri
  • Uluslararası öğrencilere sunulan ücretsiz sosyal Felemenkçe kursları
  • Yaşayan uygun fiyat ve öğrenci konut seçenekleri bulma konusunda yardım
  • NSM, disiplinler arası ve çok disiplinli işbirliği için yenilikçi fırsatlar sunar
  • NSM öğrencilerine küresel olarak istihdam edilebilir mezunlar olmak için gereken beceriler öğretilir
  • Varış öncesi hizmetler, öğrenci danışmanları, öğrenci dekanları, eğitmenler, psikologlar, eşler arası mentor programları, kariyer hizmetleri ve daha pek çok şey aracılığıyla inanılmaz öğrenci desteği.
  • Harika öğrenci yaşam tarzı ve sosyal ağlar: örneğin çalışma dernekleri, öğrenci organizasyonları ve spor kulüpleri aracılığıyla

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  akredite enstitü

  Üniversiteyi Geliştirme Derneği
  İşletme Okulları (AACSB)

  akredite enstitü

  Avrupa Kamu Yönetimi Akreditasyonu Birliği (EAPAA)

  Radboud Üniversitesi Nijmegen Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Nijmegen

   Radboud University P.O. Box 9102

  sorular