Keystone logo
Raindance Film School

Raindance Film School

Raindance Film School

Tanıtım

Büyük fikirlerin var.

Size onları nasıl gerçeğe dönüştüreceğinizi öğretiyoruz - kendi yolunuz.

Bağımsız bir ruha sahip profesyonel, akredite bir film okulu olan Raindance, 1992'den beri hem acemi hem de deneyimli film yapımcılarına eğitim veriyor. Değerlerimiz bağımsızlığa odaklanmıştır ve kurslarımız, becerilerinizi kendi tarzınıza göre geliştirmeniz için tasarlanmıştır.

Raindance Film School öğrencileri, filmde bir kariyer başlatmak için mentor tabanlı destek, finansal yardım, harika ağ oluşturma ve kariyer geliştirme fırsatlarından yararlanır.

Bir Sonraki Büyük Şey olursanız, harika! (Ünlü olduğunuzda bizi unutmayın.) Film dünyasına sırf aşk için girmek istiyorsanız, daha da iyisi!

Sektörde bir kariyer aramıyor olsanız bile, film yapım becerileri bütçeleme, proje yönetimi, sanatsal geliştirme ve çok daha fazlası dahil olmak üzere diğer alanlara aktarılabilir.

Film yapma yolculuğunuzun nereye varacağını veya sizin hakkınızda ne ortaya çıkaracağını asla bilemezsiniz. Bu, öğrenmenize ve bu süreçte bazı harika işler yaratmanıza izin verecek bir ortam sunmaktan bizi gururlandıran şeydir!

Raindance Organizasyonu

Organizasyon 1992 yılında Elliot Grove tarafından bir düşünce deneyi olarak kuruldu: Parasız, eğitimsiz ve deneyimsiz bir film çekebilir misiniz? İlk Raindance etkinliği, Nisan 1992'de Londra'da düzenlenen Dov Simens ile bir ustalık sınıfıydı.

Raindance kendini dünya çapında bağımsız sinemayı teşvik etmeye ve tanıtmaya adamıştır. Londra'nın kalbinde yer alan Raindance, Raindance Film Festivali, yıl boyunca 10 uluslararası merkezimizde sunulan eğitim kursları ve İngiliz Bağımsız Film Ödülleri'ni bir araya getiriyor.

Ekim 1993'te Londra'daki Prince Charles Cinema ve Ciné Lumière'de düzenlenen Raindance Film Festivali doğdu. Festival her yıl Eylül ayında Londra'nın West End bölgesinde düzenleniyor.

1998'de Raindance, Aralık ayında düzenlenen, yılın en iyi Birleşik Krallık bağımsız filmlerinin yıllık kutlaması olan İngiliz Bağımsız Film Ödülleri'ni yarattı. En büyük ödüller My Name is Joe, Billy Elliot, Vera Drake, This Is England, Slumdog Millionaire, Pride ve American Honey'e verildi.

Okul

Kurslarımız, sınıflarımız ve atölyelerimiz, senaryo yazımı, yönetmenlik, yapımcılık, sinematografi, özel efektler, kurgu, ışıklandırma, ses ve kısa film yapımı gibi disiplinleri ve zanaatları kapsayan dünyanın en popülerlerinden bazılarıdır.

Son 29 yılda, Londra, Toronto, LA, Berlin ve Paris dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde ve ayrıca çevrimiçi olarak öğrencilere film sanatını öğretme onuruna sahip olduk.

Konumlar

Konumlar
 • Jumeirah

  Jumeirah, Birleşik Arap Emirlikleri

  • Guadalajara

   Tormenta,580A, 44520, Guadalajara

   • London

    10a Craven St, WC2N 5PE, London

    sorular