Keystone logo
RANEPA- Institute of Business Studies (IBS)

RANEPA- Institute of Business Studies (IBS)

RANEPA- Institute of Business Studies (IBS)

Tanıtım

126068_logos.png

Hakkımızda

İşletme Araştırmaları Enstitüsü (IBS-Moskova)

RANEPA bünyesindeki İşletme Araştırmaları Enstitüsü (IBS-Moskova) kuruluşundan bu yana, Rusya işletme eğitimi pazarında lider olmuştur. IBS-Moscow, RANEPA'nın Moskova'daki tesislerini işleten bir üniversite işletme okuludur. IBS-Moscow, 1988 yılında, güçlü uluslararası uzmanlığıyla ulusal olarak tanınan Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. 1994 yılında IBS-Moscow, RANEPA'ya transfer oldu ve onun homojen yapısal birimi oldu.

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nin uluslararası uzmanlığı ile RANEPA'nın yetenekli yöneticiler ve yöneticiler yetiştirme konusundaki zengin deneyiminin birleşimi, IBS-Moskova'nın Rusya ve BDT ülkelerinde geniş çapta tanınmasına katkıda bulunmuştur. Bir üniversite işletme okulu ve RANEPA'nın yapısal birimi olarak, öğrenim programlarımızın yüksek kalitesini sağlamak için gereken insan ve malzeme kaynaklarına erişimimiz var. RANEPA'dan IBS-Moscow, Rusya'da AACSB akreditasyonu kazanan ilk ve tek işletme okuludur. Yaklaşık 35.000 mezunumuz IBS-Moscow Alumni Association'ın aktif üyeleridir. Tüm lisans programlarımız Rus hükümeti tarafından akredite edilmiştir. Yarı zamanlı MBA, EMBA ve Yönetim Yüksek Lisans programlarımız, İşletme Yüksek Lisans Derneği (AMBA International) tarafından akredite edilmiştir.

ibs

Görevimiz

IBS'nin misyonu, Rusya'nın sosyal sorumluluk sahibi girişimci ve yönetimsel seçkinlerinin yeni neslini eğitmek ve oluşturmak ve Rus işletme eğitimini ilerletmektir. Rusya'daki en eski ve en saygın işletme okulu

 • 1988 yılında kuruldu.
 • Rus işletme okulları sıralamasında lider.
 • Pazar odaklı işletme okulu (programların% 85'i açık programlardır).
 • Prestijli uluslararası ve ulusal akreditasyon.

RANEPA'nın en büyük okullarından biri olan 4 bölüm, 7 kürsü, 4 merkez, 30'un üzerinde program, 20 çift diploma programı. IBS'nin 2000'den fazla öğrencisi, 200 öğretim üyesi ve 35000 mezunu vardır.

Uluslararası ve Ulusal tanınma IBS'nin tüm EMBA ve MBA programları, işletme okulları sıralamasında en üst sıralarda yer alan AMBA International ve National Accreditation Council for Management and Business Education'ın (NACBME) uluslararası akreditasyonuna sahiptir.

IBS, işletme okulu sıralamasında en üst sırada yer alıyor Eduniversal Sıralaması: 2011-2018. Rus ulusal işletme okulları sıralaması: 2012 -2018. 181 IBS mezunu ve öğretim üyesi “ТОП-1000 Rus yönetici” listesine dahil edilmiştir. Dahili RANEPA derecelendirmesinde, IBS, RANEPA işletme okullarının en üst grubundadır ve EMBA ve MBA programları en yüksek 6 yıldız derecesine sahiptir.

Lisans ve lisansüstü programların eksiksiz bir programı Lisans programlarından yönetici eğitimine. Lisans, yüksek lisans, Rusya, Executive ve profesyonel eğitim programlarındaki toplam öğrenci ve katılımcı sayısı 2000'i aşıyor.

Değişin, ama kendinize sadık kalın IBS'in lider pozisyonunu sağlayan kilit faktör, aynı zamanda kendinize sadık kalarak değişme yeteneğidir - eğitim pazarının değişen ortamına uyum sağlayarak en iyi gelenekleri ve kalitesini koruyarak programları. IBS'nin MBA programlarının akademik danışmanı, liderlik ve yönetim konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan Ichak Adizes'dir.

35.000'den fazla mezun, IBS Mezunlar derneği, mezunlarla ve mezunlar arasındaki iletişimi ve işbirliğini kolaylaştırmak için kuruldu. Bugün IBS mezunları derneği, 1988'den beri IBS'den mezun olan yüksek nitelikli Rus liderleri, yöneticileri ve profesyonelleri bir araya getiriyor.

Pazar odaklı işletme okulu IBS lisansüstü programları, danışmanlık ve araştırma projelerine katkıda bulunan lider şirketlerle yakın ilişkilere sahiptir. Bu, IBS'nin hemen yeni trendleri tanımlamasını ve pazarın taleplerine ayak uydurmasını sağlar. IBS, öncelikle Rusya sivil toplumunun temelini oluşturan orta ve büyük ölçekli işletmelere yöneliktir. IBS programları, Rusya pazarına yönelik işletmeler tarafından yüksek oranda kabul edilmektedir (IBS öğrencilerinin% 85'i açık pazardan gelmektedir).

110321_ScreenShot2019-02-13at11.49.03AM.png

IBS-Moskova derneklerin aktif bir üyesidir:

 • AACSB Uluslararası
 • Beta Gama Sigma (BGS)
 • EFMD
 • Executive MBA Konseyi (EMBAC)
 • Genel Yönetim Kabul Kurulu (GMAC)
 • CEEMAN
 • IBSA
 • Ulusal İşletme ve Yönetim Eğitimi Akreditasyon Konseyi (NACBME)
 • Rusya iş eğitimi Derneği (RABE)
 • Rus Yöneticiler Derneği

ibs

Fırsatlar

IBS kısa süre önce işletme programlarının AACSB International tarafından akreditasyonunu aldı. Bu başarının bir sonucu olarak okul, Beta Gamma Sigma'nın bir bölümünü oluşturmuştur.

Mezunlarımıza yabancı şirketlerde ek istihdam olanakları sağlamakta , onları küresel işgücü piyasasında daha da rekabetçi hale getirmektedir. AACSB akreditasyonuna sahip bir işletme okulu, en iyi MBA/EMBA öğrencilerinin %20'sini ve lisans ve yüksek lisans programlarının en iyi öğrencilerinin %10'unu AACSB ortak kuruluşu tarafından sürdürülen uluslararası yetenekli yöneticiler tabanına önerme hakkına sahiptir. Avrupa - Beta Gama Sigma.

Beta Gamma Sigma, 19 Şubat 1913'te ulusal bir organizasyon olarak kuruldu. İş dünyasındaki ilk ulusal onur topluluğu, Wisconsin Üniversitesi, Illinois Üniversitesi ve University of Illinois'de iş dünyasındaki akademik başarıyı onurlandırmak için kurulan üç ayrı topluluğun birleşmesiydi. Kaliforniya.

Altı kıtada üniversite bölümleriyle, Beta Gamma Sigma bugün gerçekten en seçkin işletme ve yönetim öğrencilerini tanımaya kendini adamış uluslararası bir toplumdur. Dernek, 21. yüzyılda AACSB International tarafından akredite edilmiş, 830.000'den fazla üyeliğinin dünyanın en parlak ve en iyi iş liderlerinden oluştuğunu bilerek işletme okullarına hizmet vermektedir.

Konumlar

 • Moscow

  Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration Institute of Business Studies Vernadskogo pr., 82,

sorular