Keystone logo
Russian International Olympic University

Russian International Olympic University

Russian International Olympic University

Tanıtım

Russian International Olympic University

Russian International Olympic University ( RIOU ) programları, spor işletmeciliği eğitimine ayrılmıştır. Üniversite, öğrencileri uluslararası spor endüstrisi üzerinde olumlu ve kalıcı bir etki yaratmaya ve spor organizasyonlarında prestijli konumlar elde etmeye hazırlayan spor yönetiminin ana alanlarında eğitim vermektedir. RIOU 'in amiral gemisi “Spor Yönetimi Yüksek Lisans” programı, etkileyici SportBusiness Lisansüstü Spor Kursu Sıralamalarında (2021 Raporu) dünyadaki en iyi 40 lisansüstü spor yönetimi kursundan biri ve Avrupa'daki ilk 10 arasında yer aldı.

hakkımızda daha fazlası

Otonom Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş " Russian International Olympic University " ( RIOU ), Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Soçi 2014 Organizasyon Komitesi ve Rusya Olimpiyat Komitesi arasındaki Mutabakat Zaptı kapsamında 21 Ekim 2009 tarihinde kurulmuştur. Üniversitenin kurucuları Rusya Federasyonu Spor Bakanlığı, Rusya Olimpiyat Komitesi ve Interros özel yatırım şirketidir.

Bugün RIOU uluslararası bir eğitim merkezi ve spor alanında araştırmacılar ve uygulayıcılar arasında çok taraflı diyalog için bir platformdur. RIOU 'in denenmiş ve test edilmiş eğitim programlarının odak noktası ve süresi farklıdır, ancak hepsi hızla büyüyen spor endüstrisinin talepleriyle uyumludur ve farklı ülkelerden önde gelen spor yönetimi profesörlerinin uzmanlığından yararlanır. Üniversitenin son teknoloji kampüsü Sochi'de bulunmaktadır.

RIOUamiral gemisi programı bir yıllık “Spor İdaresi Yüksek Lisansıdır”. Kursun 2013'teki ilk alımından bu yana 76 farklı ülkenin temsilcilerine eğitim verildi. MSA mezunları kendi uzmanlık alanlarında iş bulurlar ve spor endüstrisi ve Olimpik Hareket içindeki organizasyonlarda başarılı kariyerler yaparlar.

2014 Oyunlar Arşivi'nin koruyucusu olarak RIOU , Soçi 2014 Kış Oyunlarının bilgi mirasını korumaktan ve Olimpik Hareket ve spor alanında araştırma için doğru koşulları oluşturmaktan sorumludur. RIOU düzenli olarak, beğenilen spor yönetimi uzmanlarından oluşan geniş kapsamlı bir programın yer aldığı uluslararası araştırmadan uygulamaya konferanslara ev sahipliği yapar. Üniversitenin yayıncılık kanadı, akademik ve araştırma faaliyetlerini destekler.

Burslar ve fon sağlama

Sıralamalar

RIOUamiral gemisi “Spor Yönetimi Yüksek Lisans” programı, etkili SportBusiness Lisansüstü Spor Kursu Sıralamalarında (2021 Raporu) dünyadaki en iyi 40 lisansüstü spor yönetimi kursundan biri ve Avrupa'daki ilk 10 arasında yer aldı.

Konumlar

  • Sochi

    11 Ordzhonikidze Street, Sochi, Russia

sorular