Keystone logo
© The University of Fredericton
Saskatchewan Polytechnic

Saskatchewan Polytechnic

Saskatchewan Polytechnic

Kampüs Özellikleri

 • Fitness ve Rekreasyon
 • kitapçılar
 • Topluluk Güvenliği
 • Yiyecek ve Yemek
 • Kütüphane
 • Öğrenci Derneği
 • Test Merkezleri
 • Çocuk Bakımı
 • sağlık ve sıhhat
 • Öğrenme Hizmetleri
 • Danışmanlık servisleri

  kabul

  Bir Saskatchewan Polytechnic Programına Uluslararası Öğrenci Olarak Başvurun

  Programınızı Seçin

  Saskatchewan Polytechnic uluslararası öğrencilere sunulan birçok programa sahiptir; ancak, bazı programlar uluslararası öğrenci kabul etmez veya yaklaşan alımlar için doludur. Uluslararası Öğrencilere sunulan Saskatchewan Polytechnic programları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin. Başvurunuzun bir sonraki alım için değerlendirildiğini unutmayın. Programlarımızın çoğunda yılda yalnızca bir giriş vardır.

  Programların çoğu İlk Nitelikli/İlk Kabul Edilen (FQFA) şeklindedir, ancak bazıları Rekabetçidir.

  Gereksinimleri İncele

  Başvurduğunuz programın kabul koşullarını karşıladığınızı kanıtlamaya hazır olun. Kabul koşulları programa özeldir. Transkriptler dahil tüm ilgili belgeler Saskatchewan Polytechnic adresine gönderilmelidir. Belgelerin taranmış kopyaları, ilk değerlendirme için başvuru sahiplerinden kabul edilir. Değerlendiriciler, belgelerin doğrudan ilgili kurum(lar)dan gönderilmesini isteyebilir veya asıllarınızı isteyebilir. Varsa, yasal ad değişikliğinin kanıtını sunmaya hazırlanın.

  Transkriptleriniz İngilizce dışında bir dilde ise, tercüme edilmiş belgeler sunmalısınız. Belgelerinizin İngilizce'ye çevrilmesini istiyorsanız Saskatchewan Çevirmenler ve Tercümanlar Derneği'ni (ATIS) tavsiye ederiz.

  Kabul teklifleri, belirli bir kampüsteki belirli bir programa yöneliktir, ancak birden fazla programa veya kampüse başvurmayı seçebilirsiniz. Unutmayın, bir kabul teklifi kabul edildiğinde ve alternatif programınıza veya kampüsünüze bir koltuk teklif edildiğinde, programınızı veya kampüsünüzü değiştirmek ücrete tabidir.

  İngilizce Dil Gereksinimlerini Karşılayın

  Saskatchewan Polytechnic eğitim dili İngilizce'dir. Uluslararası öğrenciler, İngilizce Yeterlik Belgesi sağlamalıdır.

  Saskatchewan Polytechnic Saskatoon ve Regina lokasyonlarımızda IELTS sınavını sunmaktadır.

  Saskatchewan Polytechnic ayrıca Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) kursları sunmaktadır. Bu kurslar, bir dizi kurs aracılığıyla IELTS 4'ten IELTS 6.5'e geçmek için gerekli dil becerilerini geliştirmenize yardımcı olacaktır. Saskatchewan Polytechnic 'ın EAP kurslarına ve ardından, uluslararası başvuru sahiplerine sunulan genel İngilizce Dil Yeterliliği gerekliliklerine sahip birçok Saskatchewan Polytechnic lise sonrası programdan birine kabul alabilirsiniz. Programlarımızdan birine başvurduğunuzda, IELTS puanınızı vererek otomatik olarak EAP'ye kabul edilirsiniz.

  Uygulamak

  Başvurular bir sonraki akademik yıl için her Ekim ayında açılır. Eylül ayında başlayan programların değerlendirilmesini sağlamak için başvurunuzu 1 Mayıs'a kadar tamamlayın. 1 Mayıs'tan sonra başvurmayı seçerseniz, birleşik işlem sürelerinin ( Saskatchewan Polytechnic ve IRCC) sonbaharda eğitiminize başlamanız için size yeterli zamanı vermeyebileceğini lütfen unutmayın.

  Başvurunuzu tamamlamak için uygulama kılavuzunu kullanın ve listelenen adımları izleyin. Uluslararası başvuru sahipleri online başvuru yapmalı ve kredi kartı ile ödeme yapmalıdır. Uluslararası başvuru ücreti 150$'dır.

  Tüm bölümleri hemen tamamlayabilir veya istediğiniz zaman tamamlamak için geri dönebilirsiniz. Ayrılmak ve daha sonra geri dönmek için Daha Sonra Bitir'i tıklayın. Bilgileriniz güvenli bir sunucu üzerinden iletilir ve siz başvurunuzu yapana kadar gizli tutulur. Yalnızca başvurunuzu gönderdikten sonra Kayıt Hizmetleri personeli başvurunuzu inceleyecektir.

  Programa başvurduktan sonra, taranmış renkli belgeleri bir Yabancı Belge Gönderim Kapak Sayfası ile e-posta ile gönderin. E-postayla gönderilen transkriptler, kimlik bilgileri ve kimlik belgeleri resmi olmalıdır; yani orijinal resmi belgelerin taranmış veya fotoğrafları olmalıdır. Taranan belgelerin korumasız PDF ekleri olarak gönderildiğinden, renkli olduğundan ve tamamen okunabilir olduğundan emin olun. Tüm belgeler, İngilizce olarak düzenlenmiyorsa, İngilizce'ye noter tasdikli çevirileri içermelidir.

  Çeviriler de dahil olmak üzere tüm resmi belgeler Saskatchewan Polytechnic tarafından gerekli görüldüğü şekilde incelenip doğrulanana kadar başvurunuzla ilgili nihai koşulsuz karar verilemez. Resmi olmayan belgelerin sunulması reddedilecektir. Bağlı kolej transkriptleri kabul için dikkate alınmayacaktır; transkriptlerin kopyaları ödül veren kurumdan olmalıdır.

  Saskatchewan İşbirlikçi Hemşirelik Bilim Lisansı başvuru sahipleri, doğrudan veren kurumdan gönderilen resmi belgelere ihtiyaç duyacaktır.

  Kanada kurumlarında öğrenim gören adayların belgeleri doğrudan ödül veren kurumdan göndermeleri gerekmektedir.

  Saskatchewan Polytechnic kabul veya kimlik belgesinin aslını isteme hakkını saklı tutar. Bir denetim için rastgele seçilebilirsiniz. Böyle bir durumda, mySaskpolytech mektup portalınız aracılığıyla bilgilendirileceksiniz. Uluslararası bir öğrenciyseniz, uzaktan düzenleme yapmak zorunda kalmamak için belgelerinizin orijinal sürümlerini veya onaylı gerçek kopyalarını Kanada'ya getirdiğinizden emin olun.

  Bir denetim için seçilirse, değerlendiricilerimiz tarafından talep edilen belgelerin üç yöntemden biriyle mümkün olduğunca erken sunulmasını sağlayın:

  • Elektronik transkriptler için e-posta veya posta yoluyla doğrudan veren kurum tarafından orijinal bir belgenin gönderilmesini sağlayın
  • Gerekli belgelerin onaylı gerçek bir kopyasını sağlayın veya
  • Orijinal belgelerinizi talep mektubunda belirtildiği gibi yerel kampüsünüze gönderin. Bunları mümkün olan en kısa sürede size iade etmeyi ayarlayacağız. Lütfen gönderiminizin şunları içerdiğinden emin olun:
   • denetim için ekteki belgelerin bir listesi ve
   • Saskatchewan Polytechnic kimlik numaranız.

  Başvuru Kararınız

  Saskatchewan Polytechnic programlarının çoğunda, gerekli tüm belgeler gönderildikten sonra başvurunuzun değerlendirilmesi 15 iş günü sürer. MySaskPolytech portalımız aracılığıyla başvurunuzun kararını nasıl alacağınız konusunda e-posta yoluyla Saskatchewan Polytechnic tarafından bilgilendirileceksiniz.

  Kabul edilirseniz, yerinizi garanti altına almak için 30 gün (veya daha az) içinde 10.000 Kanada Doları tutarında iade edilemez bir eğitim depozitosu ödemeniz istenecektir. Ayrıca, bu süre zarfında kısmi öğrenim ücreti ödemeniz gerekebilir. Ödeme makbuzlarının Saskatchewan Polytechnic e-postanıza gönderildiğini unutmayın.

  Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Dairesine (IRCC) başvurun

  Uluslararası bir öğrenci, Kanada Göç Yasası uyarınca Kanada'da eğitim görmesine yasal olarak izin verilen bir Kanada ziyaretçisidir. Kanada'da eğitim, çalışma izinleri veya vizeler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık (IRCC) web sayfasını kontrol edin.

  Kaldığın sürede

  Pasaportunuzun yenileme tarihi de dahil olmak üzere bilgilerin doğruluğu için iki kez kontrol edin. Gerekirse konaklamanız sırasında yenilemeyi planlayın.

  Tüm kampüsler, öğrencilerin kalacak yer bulmasına yardımcı olmak için konut kayıtlarını tutar. Kanada Aile Yanında Konaklama Ağı aracılığıyla Kanadalı bir ailenin yanında kalmayı da düşünebilirsiniz.

  Öğrenim ve Harç Ödemeleri

  Koltuğunuzu garanti altına almak için 30 gün (veya daha az) içinde 10.000 Kanada Doları tutarında iade edilmeyen bir eğitim depozitosu ödemeniz istenecektir. Öğrenim ücretinin ve ücretlerin geri kalanı, Saskatchewan Polytechnic eğitiminize başladığınızda ödenecektir. Yurt dışındaysanız lütfen ödeme seçeneklerinizi inceleyiniz. Kanada'ya vardığınızda, lütfen seçeneklerinizi gözden geçirin. Makbuzların, ödeme alındıktan sonraki 5 iş günü içinde Saskatchewan Polytechnic e-posta hesabınıza gönderildiğini unutmayın.

  Bir programdan çekilmeyi seçerseniz, bir geri çekilme talebi göndermeniz gerekir. Sask Polytech, dört ila altı hafta içinde herhangi bir öğrenim ücretini (iade edilmeyen depozito düşüldükten sonra) iade edecektir.

  Burslar ve fon sağlama

  Öğrenci Ödülleri

  Saskatchewan Polytechnic olarak, akademik başarıyı takdir etmek ve buna en çok ihtiyacı olanlara finansal destek sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Burslar, ödüller ve burslar, sıkı çalışmanızı ve çalışmalarınıza olan bağlılığınızı göstererek size ek mali destek sağlamanın, ağınızı genişletmenin ve özgeçmişinizi geliştirmenin harika bir yoludur. Siz geleceğinize yatırım yaparken biz de size yatırım yapalım!

  Ödül alıcıları genellikle finansal ihtiyaç, akademik başarı veya çoğu zaman ikisinin bir kombinasyonuna göre seçilir. Seçim kriterleri, topluluklarınıza ve okullarınıza gönüllü veya liderlik katılımını da içerebilir.

  Bağışçıların ve mezunların cömertliği sayesinde, Saskatchewan Polytechnic her okul yılında 2 milyon ABD dolarına kadar öğrenci ödülü sağlar.

  Başvuru tarihleri

  Öğrenci ödülleri, aşağıda listelenen dönemlerde başvuru için hazır olacaktır. Yıl boyunca yeni ödüller eklenebilir. (*Bu tarihler değişebilir.)

  Başvuru tarihlerinde mevcut olan öğrenci ödülleri, 2022-2023 akademik yılında okula devam edecek öğrenciler içindir.

  Genel başvuru tarihleri

  Uygulama döngüsüAçılış tarihiKapanış tarihi
  Yaz15 Mayıs31 Temmuz
  Sonbahar15 Eylül15 Kasım
  Kış mevsimi10 Ocak15 Şubat
  Çıraklık1 Eylül30 Haziran
  Yetişkin Temel Eğitimi - Saskatoon kampüsü1 Mart31 Mayıs

  Genel bilgi

  • Ödüllere başvurmak için öğrencilerin Moose Jaw, Prince Albert, Regina veya Saskatoon'daki Sask Polytech kampüsündeki bir programa kaydolmaları gerekir. Öğrenci ödüllerine başvurmadan önce şunlara sahip olmalısınız:
   • Sask Polytech öğrenci kimlik numarası
   • Bir kabul teklifi aldınız ve koltuk depozitonuzu ödediniz
  • Aksi belirtilmediği sürece, engelli öğrenciler için tam zamanlı (en az %60 ders yükü) veya %40 ders yüküne kaydolmanız gerekir.
  • Sask Polytech'in kapsamlı bir Eğitim Sermayesi Programı vardır ve sermaye grupları şunları içerir:
   • Yerli kökenli insanlar
   • Bir veya daha fazla engeli olan kişiler
   • Görünür azınlık gruplarının üyeleri
   • Ticaret veya teknolojideki kadınlar (WITT)

  Bir sermaye grubunda kendini beyan etmek için Kayıt Hizmetleri ile iletişime geçin.

  • Sask Polytech ayrıca uluslararası öğrenciler için ödüller sunmaktadır.
  • Bir çekin postalanması halinde doğru adrese gitmesini sağlamak için lütfen kalıcı adresinizin doğru olduğunu onaylayın. Taşınıyorsanız lütfen mySaskPolytech'teki adresinizi güncelleyin.
  • Varsa, gelir vergisi formlarınızı (T2202) ve T4A'yı almak için Sosyal Sigorta Numaranızın (SIN) dosyada olması gerekir. Öğrencilerin, SIN'lerini göndermek için mySaskPolytech aracılığıyla erişilen güvenli çevrimiçi formu kullanmaları gerekir. SIN'inizi göndermek için Kayıt Hizmetleri, "SIN Güncellemeleri" başlığı altındaki bağlantıyı izleyin.

  acil durum finansmanı

  Saskatchewan Polytechnic kritik bir zamanda geçici ve acil mali yardıma ihtiyaç duyan öğrencilere yardımcı olmak için acil durum burslarına sahiptir. İhtiyacınız varsa, lütfen ihtiyaçlarınızı görüşmek için bir öğrenci danışmanıyla veya Yerli bir öğrenci danışmanıyla görüşün.

  Ek ödül, finansman ve burs fırsatları

  Online başvuruya ek olarak, bu ödül ve burs olanakları mevcuttur:

  Çiftlik Kredisi Kanada Aborjin Öğrenci Fonu Başvurusu

  Hibeler 1.000 $ 'a kadar mevcuttur.

  Uygunluk kriterleri:

  • Aşağıdaki programlardan birine tam zamanlı kayıt olun:
   • İş - Sask Polytech Moose Jaw kampüsünde 1. veya 2. Yıl
   • Sask Polytech Regina kampüsünde Bilgisayar Ağı Teknisyeni
   • Etkileşimli Tasarım ve Teknoloji - Sask Polytech Regina kampüsünde 1. veya 2. Yıl
   • Sask Polytech Regina kampüsünde Ofis Yönetimi
  • Kendi beyan ettiği Aborijin soyundan olmalı (Statü/Antlaşma Kızılderilisi, Statüsüz Kızılderili, Métis ve Inuit dahil) ve soyun belgelerini sağlamalıdır.
  • Mevcut akademik yılda Çiftlik Kredisi Kanada Aborjin Öğrenci Yardımı Bursu almış olamaz.
  • Öğrenciler, fonların nasıl harcanacağına dair bir veya iki paragraflık bir açıklama eklemelidir.

  Seçim kriterleri:

  Mali ihtiyaç (%100 ağırlıklandırma)

  • Finansman için tüm kullanımlar dikkate alınacaktır; ancak şu ihtiyaçlara öncelik verilir: dizüstü bilgisayar, otobüs bileti, yiyecek ve giyecek.
  • Öğrenciler, başvurularını göndermek için bir Yerli öğrenci danışmanıyla görüşmelidir.

  Sask Polytech Fakülte Derneği Ödülü

  Son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2022.

  Uygunluk kriterleri:

  Sask Polytech Fakülte Derneği Ödülü almaya hak kazanabilmek için bir öğrencinin şunları yapması gerekir:

  • Saskatchewan Polytechnic dışında Kanada'daki herhangi bir akredite lise sonrası kurumda 20 hafta veya daha uzun süreli bir programa tam zamanlı olarak kaydolun.
  • Uzatılmış Sağlık planında tanımlandığı şekliyle bir Saskatchewan Polytechnic Fakülte Derneği (SPFA) üyesinin bağımlısı olun: Uygun kişiler, eşiniz veya nikahsız eşiniz ve altında olan her bekar çocuk, üvey çocuk veya nikahsız çocuktur. 22 yaşında veya akredite bir eğitim kurumuna, koleje veya üniversiteye tam zamanlı olarak devam ediyorsa 25 yaşın altında. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet eden bir bağımlı uygun değildir.
  • Bir SPFA ödülünün önceki alıcıları uygun değildir.

  Doldurduğunuz başvuru formunu e-posta ile gönderin.

  Sask Polytech Öğrenci İnovasyonu ve Üstün Öğrenci Vatandaşlık Ödülleri

  Öğrenci Hizmetleri, her yıl düzenlenen Saskatchewan Polytechnic Öğrenci Yenilikçiliği ve Üstün Vatandaşlık Ödüllerini sunmaktan gurur duyar. 2021-22 akademik yılı için aday gösterme süresi 4 Ocak - 18 Mart 2022, saat 16:00'dır.

  Saskatchewan Hükümeti – Burslar, Burslar ve Burslar

  Saskatchewan Polytechnic tarafından yönetilmeyen bursları ve bursları bulmanıza yardımcı olabilecek birkaç arama motoru ve web sitesi vardır.

  Konumlar

  • Saskatoon

   Idylwyld Drive North,1130, S7K 3R5, Saskatoon

   • Moose Jaw

    Saskatchewan Street West,600, S6H 4R4, Moose Jaw

    • Regina

     Wascana Parkway,4500, S4P 3A3, Regina

     • Prince Albert

      10 Avenue East,1500, S6V 7S3, Prince Albert

      • Saskatoon

       Saskatoon, Kanada

       Chat with students

       sorular