Keystone logo
Saxion University of Applied Sciences

Saxion University of Applied Sciences

Saxion University of Applied Sciences

Tanıtım

Saxion University of Applied Sciences , 27.000'e yakın öğrencisiyle (ve hala büyüyor!) Hollanda'nın en büyük yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Saxion'un Hollanda'nın doğusunda üç kampüsü vardır - Hollanda'nın üç şehri Deventer, Enschede ve Apeldoorn'un her birinde birer kampüs. Çeşitliliğe sahip öğrenci topluluğumuzla gurur duyuyoruz. Uluslararası öğrenci nüfusumuz toplam 95 farklı milletten 2.500'ü aşmaktadır.

Harika kariyer fırsatları

Kampüslerimiz, 100 yılı aşkın bir süredir yenilikçi endüstrileri barındıran Avrupa'nın yenilikçi kalbinde yer almaktadır. Artık yeni kurulan şirketlere ev sahipliği yapıyor ve gelecek vaat eden kariyer fırsatları sunuyor. Saxion'un öğretme şekli, sizi yarının iş piyasasına en güçlü mesleki becerilerle girmeye hazırlayan çalışma alanıyla yakından bağlantılıdır. Saxion'da problem odaklı öğrenmeyi uyguluyoruz ve çalışma projelerimiz çalışma alanıyla sıkı işbirliği içinde geliştiriliyor. Uygulamaya dayalı bir yaklaşımla öğrenecek ve pratik deneyimler geliştireceksiniz. Bu eğitim türü Uygulamalı Bilimler Üniversitelerine (Hollandaca HBO) özeldir.

Mükemmel konumlar

Saxion, Hollanda'da üç farklı kampüste bulunmaktadır. Üç Saxion kampüsünün tümü (Enschede, Deventer ve Apeldoorn şehirlerinde bulunur) tren istasyonuna yürüme mesafesindedir. Hollanda'nın tren ağı mükemmeldir, dolayısıyla Saxion'a, diğer şehirlere ve hatta diğer ülkelere seyahat etmek kolaydır! Saxion'un kampüsleri, Hollanda'nın geri kalanına göre konut bulmanın daha ucuz ve daha kolay olduğu bölgelerdedir.

Uygun fiyatlı ve erişilebilir öğrenci konaklamaları

Kampüslerimiz Hollanda'nın doğusundaki hareketli şehirlerde bulunmaktadır. Bu bölge, Hollanda'daki diğer öğrenci şehirlerine kıyasla daha uygun fiyatlı ve erişilebilir konutlarla hareketli bir şehir hayatı sunuyor. Ayrıca uluslararası başvuru sahiplerine, web seminerleri ve diğer bilgilendirici materyallerle kalacak yer bulmalarında destek ve yardımcı oluyoruz.

Gerçek bir ikinci ev

Yurtdışında eğitim almanın zorlayıcı bir deneyim olabileceğini biliyoruz, bu nedenle Uluslararası Ofisimiz, uluslararası öğrencilerimiz için en başından başlayarak çeşitli destek hizmetleri sunmaktadır! Bunlar arasında Hollanda'ya ve Saxion'a sorunsuz bir şekilde iniş, kalacak yer bulma, sigorta başvurusu ve Vize alma konusunda yardım yer alıyor. Saxion herkese açık bir topluluk, uluslararası öğrencilerimiz için gerçek bir ikinci yuvadır!

Kampüs Özellikleri

yer

Saxion University of Applied Sciences Hollanda'nın doğusunda üç kampüsü vardır - Hollanda'nın üç şehri Deventer, Enschede ve Apeldoorn'un her birinde birer kampüs. Tarımın yerel ekonomiye sağladığı önemli katkı sayesinde bu bölge, güzel kırsalı ve oldukça rahat yaşam temposuyla ünlüdür. Bununla birlikte, Saxion'un dört lokasyonunun tümü iyi toplu taşıma olanaklarına sahiptir; bu, Amsterdam, Rotterdam, Utrecht ve Lahey gibi büyük şehirlerin koşuşturmacasının 1½ saatten fazla uzakta olmadığı anlamına gelir.

Yurt dışında okumaya karar verdiğinizde, ayarlamanız ve hazırlamanız gereken birçok şey vardır. Yaşayacak bir yer bulmak, varışınızdan önce ayarlanması gereken en önemli şeylerden biridir. Kendi başınıza uygun konaklama bulmak oldukça zor olduğundan, Saxion, AB/AEA dışından gelen tüm birinci sınıf uluslararası öğrencilerimiz için Deventer ve Enschede'de konaklama düzenlemektedir. Odaların tamamı tek kişilik olup yatak, çalışma masası, sandalye ve dolap gibi temel olanaklarla donatılmıştır. Tüm konaklama birimlerinde internet bağlantısı mevcuttur. Banyo, tuvalet ve mutfağın diğer uluslararası Saksonyalı öğrencilerle paylaşılması gerekmektedir, en fazla. 7 öğrenci ortak tesisleri paylaşmaktadır.

Saxion'un bulunduğu bölgede konut ülkenin diğer bölgelerine göre daha uygun fiyatlı ve konaklama bulmak da daha kolay. Avrupalı öğrencileri kendi konaklama yerlerini bulmaya teşvik ediyoruz, ancak her şeyin zamanında ayarlanmasını ve kendinizi uluslararası öğrenci yaşamına kaptırmak istemeniz durumunda, uluslararası öğrenci evlerimizden birinde oda ayırtma olanağı sunuyoruz.

Daha detaylı bilgi için lütfen web sitemizi inceleyiniz.

  Vize Gereksinimleri

  Saxion University of Applied Sciences okumak için Hollanda'ya gelmek istiyorsanız vizeye ve/veya oturma iznine ihtiyacınız olabilir. Vize ve oturma izinleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu sayfaya bakın.

  Burslar ve fon sağlama

  Saxion'un birden fazla burs olanağı vardır. Daha fazla bilgi için bu sayfaya bakın.

  Saxion'da, Saxion'da bir lisans veya yüksek lisans programına başvuran yetenekli uluslararası öğrencilere burs sunmaktan gurur duyuyoruz. Örnekler Hollanda Bursu, Saxion Yetenek Bursu, Turuncu Yetenek Bursu, Saxion Mükemmel Bursu ve Orange Bilgi Programıdır. Daha detaylı bilgi için lütfen web sitemizi kontrol edin.

  Ödüller & Akreditasyonlar

  Eğitim kalitesi

  Saxion, birçok uluslararası program dahil olmak üzere çeşitli seviyelerde geniş bir kurs yelpazesi sunar. Saxion'daki eğitimin kalitesi, Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı tarafından izlenir ve çeşitli uluslararası kuruluşlar tarafından akredite edilir ve size sunulan programların yüksek standartta olduğunu garanti eder.

  Uluslararası programlar

  Saxion Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ilk olarak 1990'larda uluslararası eğitim programları yürütmeye başladı. Saxion şimdi işletme, teknik ve çevresel çalışmalar alanlarında çok çeşitli Lisans programları , Yüksek Lisans programları ve S hort Kurslarının yanı sıra Yoğun P onarım kursları (İngilizce) sunmaktadır. Söylemeye gerek yok, bu eğitim programları, ilgili Hollanda devlet kurumu tarafından uygulanan kalite güvence mekanizmaları ile tamamen uyumludur.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Uluslararası Öğrenci Nüfusu

  Saxion'daki uluslararası öğrenci nüfusu son iki yılda iki katına çıktı ve Saxion'un uluslararasılaşmaya odaklandığı göz önüne alındığında, bu rakamın artmaya devam edeceğine dair çok az şüphe var. Toplamda şu anda Hollanda dışından gelen 3.500 öğrenci bulunuyor ve bu da genel toplamın %14'ü gibi etkileyici bir rakama tekabül ediyor.

  Saxion dünyanın her köşesinden öğrencilerin ilgisini çekmektedir: Afganistan, Brezilya, Çin, Mısır, Finlandiya, Gana, Macaristan, Endonezya, Japonya, Rusya, Sudan, Tayvan, Uganda, Vietnam… liste A'dan Z'ye 74 milletten oluşuyor ve katkıda bulunuyor gerçekten çok kültürlü bir öğrenme deneyimi.

  Uluslararası yaklaşım

  Çeşitliliğe sahip öğrenci topluluğumuzla gurur duyuyoruz. Uluslararası öğrenci nüfusumuz toplam 89 farklı milletten 3.500'ü aşmaktadır . Saxion'un tam zamanlı eğitim kurslarının birçoğu halihazırda İngilizce olarak yürütülmektedir ve her yıl daha fazlası eklenmektedir. Uluslararası sınıflarımız dünyanın her yerinden gelen öğrencilerin karışımından oluşur. Bu şekilde size, farklı geçmişlere ve milletlere sahip diğer öğrencilerle deneyimlerinizi karşılaştırabileceğiniz ve onlardan öğrenebileceğiniz gerçek anlamda çok kültürlü bir deneyim sunuyoruz.

  Öğrencilere destek

  Saxion'da eğitim oldukça öğrenci odaklıdır ve size sadece akademik açıdan değil aynı zamanda kişisel gelişiminiz açısından da destek sunuyoruz. Saxion Üniversitesi'nde okurken, seçtiğiniz kariyer yolunda ilerlemek için ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve becerileri kazanma fırsatına sahip olacaksınız Saxion University of Applied Sciences mevcut haliyle on yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Hogeschool'un kurulduğu dönemde kurulmuş olmasına rağmen Enschede ve Hogeschool IJselland1998'de birleşti, Saxion'un kökleri 1875'e kadar uzanıyor. Saxion Üniversitesi, kamu tarafından finanse edilen bir uygulamalı bilim üniversitesi olarak kayıtlıdır ve yasal açıdan Saxion Üniversitesi, Hollanda yasalarına göre bir Vakıf olarak kurulmuştur.

  Saxion'da eğitiminizde size yardımcı olacak birçok modern tesis ve hizmete sahibiz. Mezuniyetten hemen sonra kariyer geliştirme programı olan Connect programımızın yanı sıra sizler için bir Üst Yetenek Programı ve Hizmet noktamız da bulunmaktadır. Kampüslerimizde ayrıca birçok laboratuvarımız ve kütüphanemiz mevcuttur.

  Labs

  Saxion'da kullanabileceğiniz çeşitli laboratuvarlarımız bulunmaktadır. Kalp atışlarınızı kontrol eden kıyafetlerden tıbbi robotlara kadar Saxion'un laboratuvarlarında ve uygulamalı eğitim odalarında sürprizler birbiri ardına sizi bekliyor. Burada, genellikle diğer yerel taraflar, şirketler ve diğer kurumlarla işbirliği içinde, uygulamaya yönelik öğretim sunuyor ve araştırma yürütüyoruz. Laboratuvarlarımızın sizin için neler yapabileceğini öğrenin.

  Kütüphane

  Saxion'da yazılı ve dijital bilgiye değer veriyoruz. Bunların hepsi kampüsteki kütüphanemizde bir araya geliyor.

  Saxion Kütüphanesi'nin üç şubesi vardır: Enschede, Deventer ve Apeldoorn'da. Kayıtlı her öğrenci kütüphanenin üyesidir ve geçerli bir öğrenci kartıyla materyal ödünç alabilir.

  Saxion University of Applied Sciences Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Deventer

   Handelskade 75, Deventer, Netherlands, 7423 DH, Deventer

   • Enschede

    M. H. Tromplaan, 28, 7513 AB, Enschede

    • Apeldoorn

     Saxion Apeldoorn De Nettenfabriek Spoorstraat 29 7311 PE Apeldoorn, 7311 PE , Apeldoorn

     sorular