Keystone logo
School of Business and Management ITB

School of Business and Management ITB

School of Business and Management ITB

Tanıtım

A İşletme ve Yönetim ITB Okulu (SBM ITB) beşeri ve yönetim bilimi üzerine inşa ITB tek okul / fakültesidir. Bakanlık Tri Dharma Perguruan TINGGI yapmak için yüksek öğretim kurumlarının gerektirir.

SBM ITB geliştirmek ve iş ve yönetim konularında bilgi yaymak için, eğitim excel kendini geliştirmektedir. yönetim geliştirme Endonezya bağlamında alakalı olacak şekilde araştırma faaliyetleri iş durumlarda ve Endonezya önde gelen başarılı şirketlerin yönetim uygulamaları odaklanmak.

iş ortamı ve güvenilir araştırma metodolojisi yakınlığı araştırma mükemmelliği oluşturmak için SBM ITB'nin yeteneğini geliştirir. içselleştirilmesi stratejisinin bir parçası olarak, SBM ITB uluslararası akreditasyon ulaşmayı hedeflemektedir. Ayrıca, SBM ITB Asya ve Pasifik diğer önde gelen işletme okullarından öğrencilerle yarışmak onun öğrencileri hazırlamak için küreselleşmeyi vurgulamaktadır.

Misyon ve Vizyon SBM ITB misyonu:

"Bir girişimci zihniyet ile yenilikçi liderleri olarak geliştirmek ve iş, hükümet ve toplumun iyileştirilmesi için iş ve yönetim bilgi yaymak için öğrenciler yetiştirmek".

SBM ITB Vizyonu geçerli:

"Ilham ve girişimci ruhu ile yeni liderleri geliştirmek dünya standartlarında bir kurum olmak".

tarih ITB endüstri mühendisliği bölümü olarak 1970'li yılların başında olduğu gibi Endonezya'da iş ve yönetim eğitiminin önemini tanıdı. Bu fikir 1980'lerde bölümünde kaldı ama Prof. Mathias A'roef, Endüstri Mühendisliği alanında Endonezya'da önemli bir figür, operasyonel yönetiminde bir konsantrasyon ile ITB MBA programına tanıttı nihayet 1990 yılında gerçekleşmiştir. Bu da, SBM ITB kuruluşunun sonuçlandı.

2002 yılında, Yönetim Konseyi iş ve yönetim bir lisans programının oluşumunu onayladı. Bir takım vizyon ve misyon geliştirmek ve programa en uygun öğrenme yöntemleri tasarlamak atandı. Ekip Endonezya iş ve eğitim yönetimi bir atılım olarak kabul edildi bir müfredat geliştirmiştir. Bu liderlik, iletişim ve çatışma çözümünde öğrencilerin özgüvenlerini yanı sıra becerilerini geliştirmek için performans sanat kullanımını önerdi. tek yönlü konu anlatımları aksine sosyal inşacı paradigma doğrultusunda, müfredat takım tabanlı öğrenmenin önemini vurguladı. ekibi tarafından tasarlanan yenilikçi bazı dersleri, Yönetim Uygulama ve Topluma Hizmet (Central Missouri Üniversitesi'nde sunulan bir dersten uyarlanmıştır) Bütünleştirici İş Deneyimi idi. Ekip ayrıca öğretim aracı olarak İngilizce'nin kullanımını önerdi.

Aralık 2003'te, İşletme ve Yönetim Okulu resmen kuruldu. isimlendirme "Okul" özerkliğini belirtmek yerine "Fakülte" seçildi. Bu süreç içinde, başlangıçta Endüstri Mühendisliği Fakültesi tarafından çalıştırıldığı MBA programı, bu iki program için izin, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi parçası haline geldi; lisans programı ve MBA programı.

2004 yılı Ağustos ayında, SBM ITB lisans programına 115 öğrenci başvurdu. SBM ITB sürekli bir büyüme yaşadı ve öğretim üyeleri ve profesyonel kadrosu desteğiyle Endonezya'da eğitim gelişimine olumlu bir katkı yapmayı amaçlamaktadır. SBM ITB şu anda 2,221 öğrencisi gövdeye sahip.

Özerklik SBM ITB stratejik ve operasyonel seviyede oturdu karar vermek için tam yetkiye sahiptir. stratejik düzeyde, SBM ITB uluslararası ilişkiler başlatmak ve yeni bir çalışma programları sunmak için yetkilidir. Bununla birlikte, programlar Endonezya Eğitim Bakanlığı tarafından getirilen düzenlemelere uymak zorundadır.

Operasyonel düzeyde, SBM ITB ITB tarafından özerklik belirli derecelerde verildi. finans, SBM ITB kendi eğitim ücretleri% 70 yönetme yetkisi vardır; Geri kalan% 30 TST ile tutulur. finansal kaynakların kullanılabilirliği çekmek ve olağanüstü öğretim üyeleri korumak ve hizmet yüksek düzeyde tutmak için gerekli mesleki personel işe kendi ücretlendirme sistemi geliştirmek için SBM ITB sağladı.

SBM ITB, kendi müfredat geliştirmek için (SBM ITB içinde) tüm akademik programları yönetmek için, teklif ve daha sonra yeni bir akademik programı çalıştırmak için, ve geliştirmek yanı sıra SBM ITB araştırma gündemini uygulamak yetkilidir. Hem operasyonel ve akademik düzeyde, SBM ITB Araştırma, Teknoloji Bakanlığı ve Endonezya Yükseköğretim politikaları ile uyumludur. (Endonezya yükseköğretimin temel olarak) öğretim, araştırma ve toplum hizmetleri durum bu üç dengeleme öğretim üyeleri yol açar .Bu: Örneğin, fakülte gelişimini teşvik, SBM ITB üç akademik faaliyetlere dayalı ücretlendirme sistemi tasarladı faaliyetler yeteneklerini artırmak ve SBM ITB'nin misyonuna katkıda bulunmak.

tanıma Yukarıda belirtildiği gibi, 2015 yılında ITB Araştırma, Teknoloji Bakanlığı ve Yükseköğretim tarafından yayımlanan en iyi üniversiteleri listesinde bir numara sırada yer aldı. 2009 yılında, sadece altı yıl Aralık 2003 yılında kuruluşundan sonra, SBM ITB Endonezya'da en iyi MBA programı olarak, SWA Dergisi (http://www.swa.co.id, Endonezya'da yüksek puanlı iş dergisi) tanıma aldı. Dergi ayrıca işletme okulları tarafından sunulan en yenilikçi programlardan biri olarak SBM ITB tarafından sağlanan IBE (Bütünleştirici İş Tecrübesi) tanıdı.

SBM ITB çok yüksek kamu itibar 2014-2015 yılında lisans programları için lowstudent kabul rate.The kabul oranı kanıtladığı sadece% 4 idi. lisans programlarında 136 kontenjan için 3.207 başvuru sahipleri vardı. 24 oranında: 1, SBM ITB en Endonezya işletme okulları aranılan biri haline gelmiştir.

Konumlar

  • Bandung

    Lebak Siliwangi, Coblong, Bandung, Jawa Barat, Indonesia, , Bandung

  • Jakarta

    Jakarta, Endonezya

    sorular