Keystone logo
University of Sarajevo School of Economics and Business

University of Sarajevo School of Economics and Business

University of Sarajevo School of Economics and Business

Tanıtım

Saraybosna Ekonomi ve İşletme Okulu (SEBS) İktisat Fakültesi'nde olarak 1952 yılında kurulmuştur. Onun birinci sınıf 105 tam zamanlı ve 129 part-time öğrenci oluşturmaktadır. SEBS uzun bir geleneğe sahiptir ve Bosna-Hersek'te büyük eğitim kurumudur. Bu ekonomi ve iş idaresi konularında oluşturulması ve bilginin yayılması BH yükseköğretim sisteminde lider kurumdur. Özel önemi son 58 yıllar boyunca Okul operasyonların süreklilik olduğunu. Hatta 1992-1995 yılları arasında Bosna-Hersek yönelik saldırılar sırasında ağır bombardımanı ve savaş ortasında, öğretim çalışanlar ve öğrenciler hem de coşku ve özveri sayesinde, son vermedi.

Okul bile tarihinin en zor dönemlerinde fakülte üyelerinin çoğunluğunu tutmayı başardı. Son elli yılda, Okul sürekli gelişen ve mesleki kariyerlerinde yöneticilik ve liderlik rolleri üstlenmeye yüksek eğitimli ve yaratıcı profesyonellerin oluşumuna yol açan çok sayıda program uygulamaktadır. Onun ana amacı benimsemek ve hızla değişen rekabet ortamına uyum iş, ekonomi ve eğitimde tüm güncel trendleri uygulamaktır.

2009 yılı itibariyle, dört yıllık program 15,154 öğrenci üç yıllık programında 823 öğrenci ve iki yıllık programında 3,543 öğrenci Okulu'ndan mezun olmuştur. 187 doktora tezleri savunuldu varken 569 Başvuranlar, bir yüksek lisans satın aldı.

Mümkün, hem de uluslararası ve derece uluslararası tanınma yolunda adımlar yoğunlaştırmak gibi çağdaş onun müfredat ve müfredat yapmak için çabalıyoruz, Okul (2001/2002 akademik yılında) benimsemek ve uygulamak için Bosna-Hersek'te ilk Avrupa Kredi Transfer Sistemine dayalı bir müfredat - AKTS. Işbirliği kayda değer bir düzeyde seçimler daha geniş bir dizi ile öğrencilere sağlayan ve katıldıkları programların geliştirilmesi üzerinde kendi bağımsız etkisini sağlayan, Avrupa'da ve dünyada ekonomi elit okullar ile elde edilmiştir. Okulu'ndaki ECTS tabanlı kavram uygulanmasında ikinci aşama "3 + 2 + 3" sisteminin getirilmesi ile 2005 yılında başladı. Okul Ekim 2008'de bir ECTS kavramına dayanmaktadır mezunlarının ilk nesil, tanıttı.

AACSB - İş Collegiate School Advance EFMD ve Dernek üyesi - SEBS Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı üyesi olan B & H tek eğitim kurumudur.

SEBS Avusturya Kalite Güvence Ajansı tarafından akreditasyon verildi. Şu anda, SEBS bu kurum ve diplomalar Avrupa Eğitim Alanında kabul edilecektir anlamına gelir Avrupa akreditasyonu Bosna-Hersek'teki tek fakültesidir.

2008: SEBS ISO 9001 kalite yönetim sistemi tanıttı. 2009 yılında, SEBS Bureau Veritas tarafından sertifika kazandı. ISO Standardı tarafından tanıtılması ve Kalite Yönetim Sisteminin belgelendirme gelişimi ve 1., 2. ve yüksek öğretim ve akademik olmayan lisans programlarının, derslerin 3 çalışma döngüsü için akademik programların uygulanmasında başarılı bir kurum olarak SEBS doğrular ve eğitim Hayat Boyu Öğrenme göre kavram. 2009 yılında, SEBS EDUNIVERSAL Palmes Belgesi ile ödüllendirildi. Bu sertifika uluslararası ölçekte bu kurumun artan başarısını vurgulamaktadır ve dünya çapında 1.000 iyi işletme okulları içinde SEBS koyar.

Webometrics göre, WEB faaliyetlerinin dünya üniversitelerin sıralama sistemi, SEBS, dünyanın en iyi 400 işletme okulları arasında, 390 sırada yer aldı.

Konumlar

  • Sarajevo

    School of Economics and Business in Sarajevo University of Sarajevo Trg oslobodjenja - Alija Izetbegovic 1, 71000, Sarajevo

    sorular