Keystone logo
Silesian University - School of Business Administration

Silesian University - School of Business Administration

Silesian University - School of Business Administration

Tanıtım

Öğrenme duygusu veriyoruz.

İşletme Fakültesi'nde, son teknoloji araştırmalar, bölgesel bir devlet üniversitesinin aile atmosferiyle buluşuyor. Kampüslerimiz bölgede ama fikirlerimiz mekanla sınırlı değil. Yaklaşık 3.000 öğrenci ile oldukça küçük yüksek öğretim kurumlarına aitiz. Yine de, 15:1'lik öğrenci-öğretmen oranı, öğrencilerimizin öğretmenleriyle sağlıklı bire bir mentorluk ilişkileri geliştirmelerini sağlayarak onlara daha büyük bir sınıfta imkansız olan şekillerde içgörü ve yardım sunar. Business Gate Academy'de öğrenciler, gerçek iş vakaları üzerinde çalışırken değerli pratik ve problem çözme becerileri kazanırlar. Silesian Üniversitesi'nde büyümenize ilham veriyor ve doğal yaratıcılığınızı geliştiriyoruz. Başarılı geleceğiniz bizim itici gücümüzdür!

190437_0I0A98962.jpg

1991 yılında kurulan Opava'daki (SU) Silezya Üniversitesi'nin üç fakültesi ve iki üniversite enstitüsü vardır:

 • Opava'daki Felsefe ve Bilim Fakültesi
 • Karviná'daki İşletme Okulu
 • Opava'daki Kamu Politikaları Fakültesi
 • Opava'daki Matematik Enstitüsü
 • Opava'daki Fizik Enstitüsü

Silezya Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği'nin meşru bir üyesidir ve Araştırmada prestijli bir İK Mükemmellik Ödülü sahibidir. 2022'de SU, QS EECA Üniversite Sıralamasında 231-240 arasında yer aldı. Sunulan tüm eğitim programları, Çek Cumhuriyeti Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tam olarak akredite edilmiştir.

Dünyaya açığız.

Yurtdışında okumak, çalışmak veya araştırma yapmak ister misiniz? Uluslararasılaşma misyonumuzun temel taşlarından biri olan SU SBA, başta Avrupa olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Tayvan veya Çin'deki 60'tan fazla üniversite ile işbirliği yaparak, Erasmus+ yoluyla olsun, öğrencilerine ve personeline geniş fırsatlar sunmaktadır. Horizon 2020 veya bir dizi diğer değişim programları ve bireysel burslar. 2023 yılında SU'nun gururlu bir üyesi olduğu STARS AB ittifakı, Avrupa Komisyonu tarafından prestijli Avrupa Üniversitesi statüsü ile ödüllendirildi.

Bilim Eğlenceli Olabilir mi?

Üniversitemizde merak, şevk ve gizemleri çözme ve yeni şeyler keşfetme hevesiyle okuyan gençlerimiz bu soruya olumlu yanıt veriyor. Lisansüstü yüksek lisans ve doktora programları öğrencileri, Öğrenci Hibe Yarışması'nda araştırma faaliyetlerine katılabilir ve bir yıllık burs başvurusunda bulunabilirler.

İstatistik

 • Uluslararası öğrenciler:

  10%

 • 0
 • Öğrenci / öğretim üyesi oranı:

  15 1'e

Kampüs Özellikleri

Kampüsümüz hem eğitim hem de sosyal yaşam açısından her iki dünyanın da en iyisini sunar. Öğrenciler yurtlar, kütüphane veya spor tesisleri dahil olmak üzere modern üniversite binalarımızdan yararlanabilirler.

Öğrenci Konaklaması

Tüm uluslararası öğrencilerimiz, ana fakülte binasına otobüsle sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan üniversitemiz Na Vyhlídce yurdunda garantili bir yere sahiptir. Öğrenciler, Eduroam wi-fi, mobilyalar, çarşaflar veya mutfak gereçleri ile tam donanımlı çift kişilik odalar kiralayabilirler. Her katta tam donanımlı ortak mutfak ve çamaşırhane hizmetleri mevcuttur. Resepsiyon 7/24 açıktır. Na Vyhlídce kampüsü, konaklamanın yanı sıra Üniversite Kütüphanemize, Profesyonel Turizm Merkezimize, Turizm ve Eğlence Faaliyetleri Departmanımıza, Uluslararası İlişkiler Ofisimize, Spor Salonuna ve hatta bazı sınıflara ev sahipliği yapmaktadır. Aylık 150 €'dan başlayan fiyatlarla öğrenciler için konaklama oldukça uygundur.

  kabul

  Ekonomi ve Yönetim Yüksek Lisans programına (tamamen İngilizce olarak öğretilir) bir başvuru birkaç dakika içinde çevrimiçi olarak yapılabilir. Başvuruya eklenecek İngilizce dil sertifikaları gibi zorunlu belgeler gerekli değildir. Bu kadar basit! Online olarak yapılan başarılı bir giriş sınavından sonraki bir hafta içinde bir kabul mektubu düzenlenir.

  Zorunlu Belgeler (Karviná, CZE'ye fiziksel kayıt üzerine):

  • Lisans veya devam eden Yüksek Lisans programları veya Yüksek Lisans programlarından mezun olduğunuzu kanıtlayan bir diplomanın resmi olarak tasdikli kopyaları.
  • Uluslararası bir anlaşmada aksi belirtilmedikçe, yurtdışında bir lisans eğitim programını tamamlayan adaylar , Çek Cumhuriyeti'nde yabancı yüksek öğrenimin tanınmasına ilişkin kararın onaylı suretini veya aslını kanıtlayacaktır.

  Vize Gereksinimleri

  AB dışındaki ülkelerden gelen öğrencilerin vize veya oturma izni almaları gerekmektedir. Çek vizesi, kendi ülkenizdeki Çek elçiliği veya konsolosluğu tarafından verilir ve burada daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Tüm prosedürün 60 güne kadar sürebileceğini lütfen unutmayın, bu nedenle vize başvurusunu çok önceden yapmanız önerilir.

  Burslar ve fon sağlama

  Çalışma Bursları

  Olağanüstü başarıyı ödüllendirmek ve dünyanın dört bir yanından en yüksek kalitede öğrencileri çekmek için İşletme Fakültesi, Ekonomi ve Yönetim Yüksek Lisans programına kayıtlı öğrencilere bir burs sistemi sunmaktan mutluluk duyar. Her akademik yılda, SU SBA Dekanı en fazla 8 yetenekli yabancı öğrenciye bir defaya mahsus olmak üzere maksimum 50.000 CZK (yaklaşık 2.000 Euro) tutarında burs verebilir. Yüksek lisans öğrencileri ayrıca, 1. yıllarındaki öğrenim sonuçları için, ağırlıklı öğrenim ortalamaları 1,60'ı geçmeyecek şekilde 10.000 CZK ile 40.000 CZK (yaklaşık 400 Avro - 1.650 Avro) arasında değişen başarı esaslı burs alabilirler.

  Devlet Bursları

  Çek Cumhuriyeti Hükümeti her yıl Dış Kalkınma Yardımı çerçevesinde burslar sunmaktadır. Bu sözde devlet bursları, Çek Cumhuriyeti'ndeki devlet üniversitelerinde okumak isteyen Bosna Hersek, Etiyopya, Gürcistan, Kamboçya, Moldova, Ukrayna ve Zambiya'dan gelen öğrencileri destekliyor. Çek Cumhuriyeti, hem Çekçe hem de İngilizce dilinde (takip Yüksek Lisans ve Doktora eğitim programlarında) yürütülen çalışmalar için burs sağlamaktadır. 2024/2025 akademik yılı için son başvuru tarihi 30 Eylül 2023'tür . Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

  Vişegrad Bursları

  V4 ülkeleri vatandaşları ( Çekya, Macaristan, Polonya ve Slovakya ) ve Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Gürcistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova, Karadağ, Sırbistan ve Ukrayna vatandaşları 4 yarıyıla kadar eğitim alabilirler. -Visegrad Fonu kapsamında burs. Visegrad bursları, Çekya dahil Visegrad Grubu ülkelerindeki üniversitelerdeki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini ve araştırmacıları destekler. Başvurular Şubat ayından beri açıktır ve son başvuru tarihi her yıl 15 Mart'tır. Bu bursla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

  Sıralamalar

  Silesian Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği'nin meşru bir üyesidir ve prestijli Araştırmada İK Mükemmelliği Ödülü sahibidir. 2022'de SU , QS EECA Üniversite Sıralamasında 231-240 arasında yer aldı . Sunulan tüm eğitim programları, Çek Cumhuriyeti Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tamamen akredite edilmiştir.

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  • Karvina

   Silesian University in Opava School of Business Administration in Karviná Univerzitní nám. 1934/3, 73340, Karvina

  programlar

  sorular