Keystone logo
Sokhumi State University

Sokhumi State University

Sokhumi State University

Tanıtım

Sokhumi State University , Abhazya'nın özerk cumhuriyetinin ilk yüksek öğrenim kurumudur - Sokhumi Devlet Pedagoji Enstitüsü'nün doğrudan yasal halefidir. Gürcü eğitim geleneklerini, çok kültürlü sistemlerin sağlamlığını belirleyen ulusal ve evrensel olarak tanınan değerleri taşıyan asırlık bir okuldur.

Üniversitenin misyonu, insanlığın temel değerine dayanan dünyanın modern standartlarına uygun bir üniversite eğitimine sahip farklı eğitim düzeylerinde uzmanlar yetiştirmektir - en son bilimsel fikirler, eğitimin alınması ve yaygınlaştırılması, yüksek bir anlama sahip olacaktır. küresel bir topluma entegrasyon için sivil sorumluluk. Üniversitenin kapıları etnik kökene, sosyal geçmişe, siyasi ve dini görüşlere rağmen tüm öğrenci ve öğretim üyelerine açıktır. Sokhumi State University öncelik, Gürcü çalışmaları, Abhazya çalışmaları, öğretmen eğitimi, kesin ve doğal, insani ve sosyopolitik bilimler, hukuk ve işletme yönetimi gibi önemli alan ve alanları geliştirmektir. Aynı zamanda, Sokhumi State University işgücü piyasası, rekabetçi, modern gereksinimlerle ilgili yüksek nitelikli personel yetiştirmek için disiplinler arası alanlar, kısa vadeli ve etkili programlar uygulaması gerekmektedir.

Sokhumi State University , eğitimin uluslararasılaşmasına, sürekliliğine, sürdürülebilirliğine ve erişilebilirliğine yardımcı olur; Bu bakış açısıyla, çeşitli yabancı ortaklarla birlikte eğitim programlarına ve araştırma projelerine aktif olarak katılmak önemlidir; onların desteği, Sokhumi State University uluslararası alanda tanınmasını sağlayacaktır.

Konumlar

  • Tbilisi

    Ana Politkovskaia Street, , Tbilisi

    sorular