Keystone logo
Sokhumi State University Arkeoloji Ustası
Sokhumi State University

Arkeoloji Ustası

Tbilisi, Gürcistan

0 Semesters

Request teaching languages

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Gürcistan'daki arkeoloji bilimi her zaman büyük ilgi ve özen konusu olmuştur ve bugün de aynı kalmıştır. Bunun temel nedeni, Gürcistan'ın arkeolojik anıtlara sahip zengin bir ülke olmasıdır. Yirminci yüzyılın 90'lı yıllarında, bu alandaki öğrenci sayısı, zor sosyo-ekonomik durumu nedeniyle önemli ölçüde azalmıştır. Bu kabul edilemez çünkü birçok yabancı arkeolojik keşif gezisi Gürcistan'da çalışıyor ve işbirliği yapmak için iyi eğitimli ve değerli ortaklara ihtiyaç duyuyor. Ayrıca asıl mesele, arkeologlarımızın bağımsız araştırma ve arkeolojik kazı yönetimi yapabilmesidir.

Arkeoloji Yüksek Lisans Programının hedefleri, ulusal ve evrensel değerler oluşturmaya, toplumun entelektüel, ahlaki ve kültürel gelişimini teşvik etmeye odaklandığı için Sokhumi State University misyonuna karşılık gelir; gelenek ve yeniliğin mantıksal birleşmesi, öğrencinin kişisel ve mesleki gelişimi; öğrenci odaklı öğretim ve rekabetçi personel hazırlama.

Amacımız, işi doğru ve verimli bir şekilde yürütmek veya bir nesil birinci sınıf arkeolog yetiştirmek için faaliyetler düzenlemektir. Zamana ve yeni gereksinimlere göre birçok şeyin değiştirilmesi gerekiyor: öğretim düzeyi ve metodolojisi güçlendirilmeli, iyileştirilmeli ve yükseltilmeli ve Avrupa üniversiteleri düzeyine yaklaşmalıdır. Yabancı üniversitelerle öğrenci değişimi fırsatı yaygın olarak kullanılmalıdır. Arkeoloji, öğrencilerin yurtdışında eğitim görmeleri veya arkeolojik kazılara katılmaları için çok çeşitli fırsatlara sahip bir disiplindir.

Bugünün günü, kurumun organizasyonunu ve maddi-teknik temelini iyileştirmek için mutlaka önemli değişiklikler gerektiriyor. Yabancı meslektaşlarımız ve öğrencilerimizle çalışma ilişkilerini derinleştirmek, mevcut projeleri farklı yerel ve yabancı fonlara derinleştirmek, sponsor bulmak vb.

Programın en güçlü kalitesi, Alman Arkeoloji Enstitüsü, Tübingen ve Berlin'in Özgür Üniversiteleri ile yakın işbirliğidir.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Yaylalar ve Adaların Tarihi ve Arkeolojisinde Yüksek Lisans
  • Perth, Birleşik Krallık
  • Daliburgh, Birleşik Krallık
  • + 2 daha fazla
 • Yerleşik Mirasın Korunmasında Usta
  • Aveiro, Portekiz
 • Sanat Tarihi ve / veya Arkeolojisinde Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)
  • London, Birleşik Krallık