Keystone logo
Southern California University of Health Sciences

Southern California University of Health Sciences

Southern California University of Health Sciences

Tanıtım

Atsız bir araba (az sayıdaki araçtan biri) çamur ve tuğlalı yollarda "hızlandı". İlerici sivil liderlerin düşüncelerine öncü bir coşku hakim oldu. Los Angeles, "Melekler Şehri" 319.000 nüfuslu hareketli bir şehirdi. Filmler hâlâ emekleme dönemindeydi, hâlâ sessizdi.

Bu ortamda, Dr. Charles Cale ve eşi Linnie, kendilerini az bilinen, ancak eski, iyileştirici bir kayropraktik sanatının bilgisini yaymaya adadılar. Dr. Cale, Kayropraktik hekimlerinin eğitimini resmileştirmeye çalıştı.

1911'de, modern kayropraktik tarihinin sadece 16 yılındayken, Dr. Cale Los Angeles Kayropraktik Koleji'ne (LACC) başvurdu ve bir tüzük aldı. Cales, anatomi, kayropraktik ilkeleri ve tekniği içeren dokuz aylık bir çalışma olan evlerinde ilk derslere başladı.

20. Yüzyılın sonu, geçtiğimiz 89 yıldır LACC olana büyük bir değişiklik getirdi. Akupunktur ve Oryantal Tıp Koleji (CAOM) eklendi ve Southern California University of Health Sciences (SCU) hem LACC hem de CAOM'u barındırmak için oluşturuldu. Bu, toplumun alternatif sağlık bilimleri olarak adlandırdığı şekilde ek programlar sunma planları ile çok programlı bir üniversiteye tek bir program sunan bir kurumdan bir dönüm noktası oldu.

2020 yılında, üniversite iki yeni yüksek lisans programı ekleyerek büyümeye devam etti; Tıp Biliminde Bilim Ustası ve Akupunktur ve Çin Tıbbı Yüksek Lisansı. Ayrıca üniversite, LACC, Hızlandırılmış Bilimler Bölümü, Doğu Tıbbı Bölümü, Ayurveda Bölümü, IPE Bölümü, Doktor Asistan Programı ve Sağlık Bilimleri Programını içerecek şekilde yeniden yapılandırıldı.

Konumlar

  • Whittier

    Amber Valley Drive,16200, 90604, Whittier

    sorular