Keystone logo
Southern Federal University

Southern Federal University

Southern Federal University

Tanıtım

Kökleri 1915 yılına dayanan Southern Federal University (SFedU), Rusya'nın güneyindeki en büyük bilim ve eğitim merkezidir.

SFedU, köklerini Büyük Savaş sırasında Rusya'nın güneyine taşınan Varşova Kraliyet Üniversitesi'ne kadar takip eder.

Akademik mükemmellik, disiplinler arası araştırma ve sosyal bağlılık için Rusya'nın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Bugün, 2.500 uluslararası öğrenci dahil olmak üzere yaklaşık 24.000 öğrenci, Rostov-on-Don ve Taganrog'da bulunan iki üniversite kampüsüne kayıtlıdır.

Mühendislik kursları Taganrog kampüsünde, Rostov kampüsü ise Fen Bilimleri ve Beşeri Bilimler alanında geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır. SFedU 86 lisans programı, 126 yüksek lisans programı ve 26 doktora programı sunmaktadır. Akademik programların kalitesi Alman akreditasyon kurumları tarafından onaylanmıştır: ACQUIN ve AQAS.

Üniversitenin güçlü uluslararası görünümü, uluslararası öğrencilerin oranı, 25 Erasmus + destinasyonu, 60 değişim anlaşması ve 10 çift diploma ortaklığı ile kanıtlanmaktadır. SFedU, Bologna sürecine aktif olarak katılır ve mezunları Avrupa Diploma Eki alır. SFedU, bilgi teknolojileri, akıllı malzemeler, nanoteknolojiler, geleceğin tıbbı ve robotik alanlarında dünya çapında bir araştırma yürütmektedir. Öğrenciler, SFedU uluslararası laboratuvarlarında, ortak kullanım ekipman merkezlerinde, mühendislik merkezlerinde araştırma yapabilir ve prototipler yapabilirler. Öğrencilerin e-hakemli bilimsel dergilere ücretsiz erişimi vardır.

SFedU, kampüste öğrencilerin en son teknoloji ekipmanlardan iş inkübatörlerinden Spor merkezimize kadar araştırma, inovasyon ve geliştirme ihtiyaçlarını karşılayacak zengin özelliklere sahiptir.

İnternet sitemizi ziyaret edin

Konumlar

 • Rostov-on-Don

  105/42 Bolshaya Sadovaya Str, 344006, Rostov-on-Don

  • Taganrog

   Nekrasovskiy Pereulok, 44, 347922, Taganrog

   sorular