Keystone logo
Southern University Baton Rouge

Southern University Baton Rouge

Southern University Baton Rouge

Tanıtım

Southern University, çeşitliliği herhangi bir eğitim kurumunun sağlığı için hayati olarak görmektedir. Bu felsefeyi desteklemek için Üniversite, çok kültürlü bir fakülte, personel ve öğrenci yapısını sürdürmek için olumlu adımlar atar. Çeşitlilik, esas olarak iddialı işe alım çabaları ve çok yönlü uluslararası programlarla elde edilir.

Üniversite, hazırlık ve bilimsel faaliyetleriyle devlet, bölge, ulus ve dünyadaki çeşitli kurumlar üzerinde derin bir etki yaratan bir fakülte işe almaya ve sürdürmeye çalışır. Öğretim üyeleri, geleneksel rollerinin ötesinde, hem öğretim hem de araştırma girişimlerini tamamlayan ve geliştiren seçkin hizmetler gerçekleştirir ve Southern University'nin genel olarak toplum üzerinde bir etkiye sahip olması için ek bir mekanizma sağlar.

Üniversite, en yüksek mali ve idari yönetim standartlarına uygun olarak çalışırken, güvenli ve entelektüel büyüme ve gelişime elverişli bir fiziksel ortam geliştirir ve sürdürür. Bu ortam, Üniversite topluluğuna dünyanın her yerinden kaynaklara erişim sağlayan en son bilgi teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir.

LİSANSÜSTÜ OKUL ORGANİZASYONU

Enstitü, bir dekan, bir kabul müdürü, kabul danışmanları, bir yönetici asistanı, bir idari asistan ve bir idari koordinatörden oluşan Lisansüstü Çalışmalar Bürosunda yer almaktadır. Enstitü Dekanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Rektör Yardımcısı'na bağlıdır.

Lisansüstü Çalışmalar Ofisi, Southern University-Baton Rouge'da lisansüstü çalışmaların asgari genel standartlarını uygulamaktan ve çeşitli okul ve kolejlerdeki lisansüstü derece programlarının koordinasyonundan sorumludur. Enstitünün genel politikaları ve standartları Enstitü Kurulu tarafından belirlenir. Lisansüstü programların ayrıntılı, günlük işlemlerinin sorumluluğu, her bir bölüme, okullara ve kolejlere aittir.

Lisansüstü Çalışmalar Ofisi, yaklaşık 2.000 başvuruyu işleme alır ve her yıl 1.100'den fazla kayıtlı öğrenciye hizmet verir. Bu, tüm Enstitü kabul başvurularının alınması ve işlenmesini içerir; lisansüstü ve lisans sonrası öğrencilerin kaydı; ve tüm lisansüstü öğrenciler için mezuniyet başvurularının işlenmesi ve temizlenmesi.

LİSANSÜSTÜ OKUL TARİHİ

28 Nisan 1956'da Eyalet Eğitim Kurulu, Güney Üniversitesi yetkililerinden bir yüksek lisans okulu kurmalarını istedi. 1957 bahar döneminde, Southern University ilk öğrencilerini Enstitüye kabul etti. 8 Ağustos 1958'de yaz döneminin sonunda, Southern University ilk yüksek lisans derecesini sekiz adaya verdi.

1958'den bu yana nispeten kısa olan dönemde, Southern University'deki lisansüstü eğitim istikrarlı bir şekilde artmıştır. 1960'larda biyoloji, kimya ve matematik alanlarında yüksek lisans programları eklendi ve 1983'te muhasebe, bilgisayar bilimi, kamu yönetimi ve özel eğitim alanlarında yüksek lisans programları uygulandı. Ocak 1986'da, İstisnai Çocukların ve Gençlerin İncelenmesi ve Rehabilitasyonu Enstitüsü ile birlikte Enstitü, Güney Üniversitesi'nin ilk doktora programlarını başlattı - Özel Eğitimde Felsefe Doktoru (Ph. D.) ve Doktora Özel Eğitimde Eğitim (Ed. D.). O zamandan beri, on sekizden fazla yüksek lisans programı ve beş doktora derecesi. programlar eklendi.

Önümüzdeki milenyumun zorluklarını aşmak için, Southern University ve Baton Rouge'daki A&M College, hızla bir Doktora araştırma kurumu haline geliyor. Yeni ve yeniden tasarlanmış yüksek lisans dereceleri ve Fulbright Scholars, seçkin araştırmacılar ve akıl hocalarını içeren kendini adamış bir yüksek lisans fakültesi - lisansüstü çalışmaları ivme kazanmıştır.

Fırsatlar, doktora dahil birçok akademik disiplinde mevcuttur. kamu politikası, fen / matematik eğitimi, hemşirelik, çevresel toksikoloji, özel eğitim ve kentsel ormancılık programları.

Günümüzde çok sayıda araştırma merkezi, bilgisayar ve öğrenim laboratuvarı, uzaktan eğitim ve çoklu ortam eğitimi tesisleri ve bir milyondan fazla ciltlik bir kütüphane geniş kaynaklar arasında yer almaktadır. Yüksek lisans bursları ve asistanlıklar nitelikli öğrenciler için mevcuttur.

Konumlar

  • Baton Rouge

    Harding Boulevard,801, 70807, Baton Rouge

    sorular