Keystone logo
Southwest Minnesota State University

Southwest Minnesota State University

Southwest Minnesota State University

Tanıtım

70952_Screenshot-2018-2-15About.png

SMSU'ya HOŞ GELDİNİZ

Southwest Minnesota State University , sizi kişisel ve mesleki olarak başarılı bir yaşam için hazırlamak için liberal sanat ve mesleklerde yüksek kaliteli bir eğitim sunan dört yıllık bir devlet üniversitesidir. SMSU, liderlerin, düşünürlerin ve geleceğin girişimcileri olan akademisyenleri üreten yüksek ulusal sıralamalarla seçilmiş bir üniversiteye dönüşmüştür. Öğrenciler ve öğretim üyeleri, güçlü akademisyenlerle başlayan, dostça Mustang'ların sosyal olanaklarını ve desteğini yerine getiren zengin "Güneybatı Deneyimi" ne katılmak için buraya geliyorlar. Sizleri SMSU'yu ziyaret etmeye ve sunduğu herşeyi kendiniz yaşatmaya davet ediyoruz.

Misyon, Vizyon ve Değerler

Southwest Minnesota State University misyon bildirgesi:

" Southwest Minnesota State University , öğrencileri bu yüzyılın karmaşık zorluklarını yerel ve küresel topluluklarda vaat eden vatandaşlar olarak görmeye hazırlıyor. Liberal sanat geleneğinde öğretilen kapsamlı lisans programlarımız, öğrencilerin akademik ve pratik mesleki gelişim deneyimlerini güneybatı Minnesota'dan daha geniş dünyaya. "

Vizyon bildirimi:

" Southwest Minnesota State University seçme bir üniversitedir."

SMSU, mükemmellik, yurttaşlık ve topluluk katılımı, çeşitlilik ve küresel farkındalık ve sürdürülebilirlik ve sorumlulukla ilgili çevresel konular üzerine odaklanan dönüşümsel öğrenmenin temel değerlerini desteklemektedir:

Mükemmellik ve Yenilik

SMSU fakülte ve personeli, yüksek kaliteli bir öğrenci merkezli öğrenme ortamı yaratır ve destekler.

 • öğrencileri, bu yüzyılın karmaşık zorluklarını yerel ve küresel topluluklarda vaat eden vatandaşlar olarak görmeye hazırlar;
 • öğrencilere, hayat boyu öğrenenler olmak için gerekli bilgi ve becerileri kazandırır.

Toplumsal Katılım ve Topluluk Katılımı

SMSU fakülte ve personeli,

 • yerel, bölgesel ve küresel olarak meşgul olan bir kurum olarak SMSU'nun itibarını artıran sivil katılım fırsatlarını tanıtmak
 • Bölgemiz ve devletimiz arasında karşılıklı yarar sağlayan ortaklıklar kurmak
 • Geleneksel sınıfın ve laboratuar ortamının ötesine geçmek için öğrenme için zengin fırsatlar sunun

Çeşitlilik ve Küresel Farkındalık

SMSU fakülte ve personeli, SMSU kampüs topluluğunun çeşitli ve kapsayıcı doğasını kutlayan bir ortam yaratmaya katkıda bulunuyor

 • kültürel anlayışı ve etkileşimleri teşvik etmek ve tüm gruplar için hoş ve erişilebilir bir kampüs ortamı oluşturmak
 • Bütün gruplar tarafından entelektüel ifade ve sivil iletişim için destekleyici bir ortam sağlamak

Çevre, Yönetim ve Sürdürülebilirlik

SMSU fakülte ve personeli, çevresel ve mali kaynaklarımızın sorumlu sorumlusu olmayı taahhüt eder.

 • güvenli, erişilebilir bir kampüsü kolaylaştırmak
 • Sürdürülebilir bir geleceğe götürecek eylemler, programlar ve bursları teşvik etmek

Vizyon deyimi ve temel değerler, Üniversitenin öğrencilerin ihtiyaçlarına dikkat edilmesi, çeşitli seslere saygı duyulması ve sürdürülebilir eylemlerin teşvik edilmesine verilen önemi tanımaktadır.

Ayrıca, Üniversite misyonu, yönetim sisteminin misyonu ve stratejik öncelikleri ile uyumludur. Minnesota Devlet Sistemi misyonu "farklı ve işbirliğine dayalı kurumların Minnesota Eyalet Yüksek Okulları ve Üniversiteleri sistemi, geniş bir bireysel öğrenicinin kişisel ve kariyer hedeflerini karşılayan, tüm Minnesota'lılar için yaşam kalitesini arttıran ve boyunca canlı ekonomiyi sürdüren yüksek eğitim sunmaktadır. eyalet."

yönetim

Connie J. Gores, Minnesota Devlet sistemi tarafından atandı ve görevlerini 1 Temmuz 2013'te başlattı. Başkan Gores, SMSU'nun dokuzuncu daimi cumhurbaşkanıydı.

Akreditasyonlar

SMSU, Müzik Okulları Ulusal Birliği, Minnesota Eğitim Kurulu, Sosyal Hizmet Eğitimi Konseyi, Eşzamanlı Kayıt Ortaklıkları Ulusal Birliği (NACEP), Üniversite Hemşireliği Eğitim Komisyonu (CCNE) ve Yüksek Öğrenme Kuzey Orta Okullar ve Okullar Derneği Komisyonu, 230 South LaSalle Street, Suite 2400, Chicago, IL 60602; (800) 621-7440. Yüksek Öğrenim Komisyonu hakkında daha fazla bilgi için kendi web sitesini ziyaret edin: www.ncahlc.org.

70954_image_handler.jpeg

ZORUNLULUK ANA SAYFA

Sporcularımızın sıkça yaptığı başarıların yanı sıra Citizenship Awards (Vatandaşlık Ödülleri) ve yüksek GPA'larından (3.0'ın üstünde) büyük gurur duyuyoruz. SMSU öğrencileri-atletler, 2009 yılından bu yana okul tarihinde 19 kez CoSIDA Akademik Tüm-Amerika (R) onur ödülüne layık görüldü! SMSU 51 NSIC ekibi, bir NCAA ulusal yarışması, üç NCAA bölgesel ve üç NIWBT ulusal şampiyonasını kazandı. Dört sporcu bireysel ulusal şampiyonluk kazandı!

MARSHALL, MINNESOTA

Southwest Minnesota State University , Minnesota, Marshall, 13.000 kişilik bir büyüyen toplulukta bulunmaktadır. Marshall, Amerika'nın En İyi Küçük Şehirlerinden biri seçildi, İkiz Şehirler, Aziz Bulut, Sioux Şelalesi SD ve Fargo ND'den kolay bir araç. Marshall ayrıca Schwan Şirketi, Ralco Nutrition, Action TrackChair ve ayrıca USBank, Archer Daniels Midland, Bağlı Toplum Medikal Merkezi ve Avera Marshall Bölgesel Tıp Merkezi ile gurur duyuyor.

Öğrenciler ve öğretim üyeleri, güçlü akademisyenlerle başlayan, dostça Mustang'ların sosyal olanaklarını ve desteğini yerine getiren zengin "Güneybatı Deneyimi" ne katılmak için buraya geliyorlar. Sizleri SMSU'yu ziyaret etmeye ve sunduğu herşeyi kendiniz yaşatmaya davet ediyoruz. SMSU gerçekten ait olduğunuz yerdir!

Marshall hakkında daha fazla bilgi için: www.discoversouthwestmn.com

Konumlar

 • Marshall

  1501 State St, , Marshall

programlar

Kurum ayrıca şunları sunar:

sorular