Keystone logo
SRH Berlin University of Applied Sciences

SRH Berlin University of Applied Sciences

SRH Berlin University of Applied Sciences

Tanıtım

Üç şehirde altı okul: Berlin, Dresden ve Hamburg. Yaklaşık 65 akredite Almanca ve İngilizce eğitim programında 100'den fazla ülkeden öğretim görevlileri ve öğrenciler. Yönetim ve girişimcilik, medya ve yaratıcı endüstriler, teknoloji ve BT, müzik, tasarım, film ve metin alanlarında çeşitli fırsatlar.

Çalışmalarının merkezisin

CORE İlkesine göre çalışın! Küçük ekiplerde uygulamalı öğrenme, 5 haftalık bloklarda adım adım beceri edinme ve eğitmenlerden bireysel destek.

CSÜS'de artık ders merkezli öğretim yoktur. Bunun yerine eğitmenlerimiz sizin için kişisel öğrenim koçları olur. Sadece birlikte uzmanlık bilgisi geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda yumuşak ve sert becerilerinizi geliştirmek için de çalışacaksınız. Bunu yapmak için doğrudan iletişime güveniyoruz. Bireysel tavsiye, dijital değişim ve sürekli geri bildirim bizim için önemlidir.

Burada adım adım öğrenirsiniz

Sürdürülebilir öğrenmenin ancak deney, oyunlar ve eleştirel düşünme için yeterli alan varsa mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle klasik çalışmalar sürecini tamamen yeniden yapılandırdık.

 • 5 haftalık bloklarda küçük ekiplerde pratik görevler üzerinde çalışacaksınız.
  Pek çok konu arasındaki genel görünümü kaybetmek yerine, dikkatinizi 5 haftalık bir blok boyunca paralel olarak öğretilen maksimum iki konuya tamamen çekersiniz.
 • Daha sonra önceki haftalarda bir sınava gireceksiniz.
  Çalışma modelimizin zaman çerçevesi nedeniyle, artık kalabalık sınav haftalarıyla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Olası sınav formlarından oluşan geniş bir havuzla (tipik sınavdan bir öğrenme günlüğüne kadar) becerilerinizi söz konusu konuyla ilgili yeterliliklere en uygun şekilde gösterebilirsiniz.
 • Tüm çalışmalarınız boyunca sürekli performans geri bildirimi alacaksınız
  Eğitiminiz boyunca size profesyonel, kişisel ve organizasyonel düzeyde rehberlik ediyoruz. İlk günden itibaren yanınızda nitelikli danışmanlara sahip olacaksınız. Ek olarak, Kariyer Hizmetimizden bireysel koçluk ve yetkin tavsiyeler alacaksınız.
 • Hocalarınızdan çok yönlü destek alacaksınız
  CSÜS olarak sadece önden öğretim yapmıyoruz. Bunun yerine, öğretmenlerimiz sizin için bireysel koçlar olacaklar. Sadece uzmanlık ve yöntemler elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda kişisel ve sosyal yetkinliklerinizi de düzenli olarak geliştireceksiniz.
 • Her blok arasında bilginizi derinleştirmek, sınavlara tekrar girmek veya pratik deneyim kazanmak için zamanınız olacak.

İlkelerimiz

Talep üzerine bilgi? Hayır teşekkürler!

Göz hizasında öğrenmek

Sınıflarımızda saf ön öğretim yoktur. Bunun yerine eğitmenlerimiz sizin için bireysel öğrenim koçları olur. Birlikte, yalnızca uzmanlık bilgisi elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda yumuşak ve sert becerilerinizi de geliştireceksiniz. Bunu başarmak için doğrudan iletişime güveniyoruz.

Hata yapma korkusu yok

Denemeye burada izin verilir! Deneyime dayalı öğrenmeye dayandığımız için memnuniyetle bile karşılandık. Her zaman doğru ya da yanlış değil, her şeyden önce bir şeyler denemek ve birbirimizi tanımakla ilgili. CSÜS'de profesör veya sınav ofisi için değil, öncelikle kendi projeleriniz ve (profesyonel) hayatınız için eğitim görürsünüz.

Gerçek dünyayı öğrenmek

Mezun olduktan sonra sayısız staj yapmak zorunda değilsiniz. Gerçek dünyadan ortaklarla gerçek projeler üzerinde pratik ekip çalışması, sizi profesyonel dünyaya en iyi şekilde hazırlayacaktır. Aynı zamanda, eleştiriyi kabul etme, kutunun dışında düşünme ve sorunları yaratıcı bir şekilde çözme gibi sosyal beceriler geliştireceksiniz. Bunlar, işverenlerin bugün çalışanlarından beklediği becerilerdir.

Ek olarak, sadece elinizde bir sertifika değil, aynı zamanda iş başvurularınızın yanında sağlayabileceğiniz gerçek dünya ortaklarından proje referansları da olacak. VE: kişisel gücünüzün nerede olduğunu bileceksiniz.

Özelleştirilmiş testler

CSÜS Yapısal Uyumuna göre çalışıyoruz.

Kendimize soruyoruz:

 1. Mezunlarımızın işte hangi yetkinliklere ihtiyacı var?
 2. Bu yeteneklerini en iyi hangi sınav şekliyle gösterebilirler?
 3. Öğrencilerin bu sınava iyi hazırlanmaları için dersler nasıl tasarlanmalıdır?

Bu yüzden sadece yazılı sınavlar veya sunumlar gibi klasik sınav formlarına güvenmiyoruz. Toplamda, seçim yapabileceğiniz yaklaşık otuz farklı sınav formu vardır.

Örneğin portföy | sunum | proje çalışması | vaka çalışması | bilimsel afiş | bildiri

Ve bircok digerleri

Üç şehirde altı okul: Berlin, Dresden ve Hamburg.

Berlin Tasarım ve İletişim Okulu

Tasarım, İletişim, İllüstrasyon, Fotoğrafçılık, Web Geliştirme veya Pazarlama

Berlin Teknoloji Okulu

Yenilenebilir Enerji, Mühendislik, Siber Güvenlik veya Yapay Zeka

Berlin İşletme Okulu

İşletme, Turizm, İşletme Psikolojisi, Pazarlama, Girişimcilik veya Tedarik Zinciri Yönetimi

Berlin Popüler Sanatlar Okulu

Müzik ve Ses, Medya ve Yaratıcı Endüstrisi, Film ve TV veya Yaratıcı Yazarlık

Dresden İşletme Fakültesi

Turizm ve Otel İşletmeciliği, Etkinlik ve Pazarlama, Psikoloji ve Sosyal Hizmet

SRH Kampüsü Hamburg

Yazılım Geliştirme, Tedarik Zinciri Yönetimi veya Uluslararası Liderlik

kabul

Başvuru süreci

SRH Berlin'deki başvuru ve kabul süreciniz

Sizi üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız! Bunlar, genel başvuru sürecimizin bireysel adımlarıdır:

 1. Çevrimiçi başvurunuzu SRH başvuru portalı aracılığıyla gönderirsiniz. Bir hesap oluşturursunuz, çalışma programınıza başvurursunuz ve ilgili tüm belgeleri yüklersiniz. Başvurunuzu gönderdikten sonra bir onay e-postası alacaksınız.
 2. Başvurunuzu inceleyeceğiz ve kabul koşullarını karşılıyorsanız sizi bir görüşmeye davet edeceğiz.
 3. Görüşme, kampüsümüzde şahsen veya telefon/Skype ile yapılır. Mülakatınız başarılı olursa, eğitim sözleşmenizle birlikte bir kabul mektubu alacaksınız.
  *Bazı sanatsal/tasarım odaklı çalışma programları için ek bir kabul sınavına girmeniz ve/veya çevrimiçi başvurunuzla çalışmanızın örneklerini yüklemeniz gerekebileceğini lütfen unutmayın. Lütfen bireysel çalışma programı sayfalarında daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.
 4. Daha sonra çalışma sözleşmesini imzalar ve bize geri gönderirsiniz.
 5. Kayıt ücretini (tüm öğrenciler) ve - AB üyesi olmayan/AEA üyesi olmayan bir öğrenciyseniz - 3 aylık depozitoyu ödersiniz.
 6. Daha sonra kabul mektubunuzu alacaksınız.
 7. Oryantasyon Haftamıza katılıyorsunuz ve ardından SRH Berlin'deki eğitiminize başlamaya hazır olacaksınız!

Vize Gereksinimleri

Avrupa Birliği veya AEA ülkesi (İzlanda, Lihtenştayn, Norveç) vatandaşı değilseniz ve Almanya'da eğitim almayı planlıyorsanız, Almanya'ya gelmeden ÖNCE kendi ülkenizdeki Alman Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunmalısınız. . Geçerli bir öğrenci vizesi kanıtı olmadan, Alman üniversitelerinin sizi kaydettirmesine izin verilmez.

Varışlarından önce vize başvurusunda bulunması gerekmeyen vatandaşlar:

Avustralya, İsrail, Japonya, Kanada, Yeni Zelanda, Güney Kore, Birleşik Krallık ve ABD gibi bazı ülkelerin vatandaşları Almanya'ya vizesiz giriş yapabilirler. Aynı durum, Almanya'da iş aramadıkları sürece Andorra, Brezilya, El Salvador, Honduras, Monako ve San Marino vatandaşları için de geçerlidir. İsviçre vatandaşlarının da giriş vizesi başvurusu yapmasına gerek yoktur. Almanya'ya girdikten sonra, bu ülkelerin vatandaşlarının oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekir (daha fazla bilgi için "Oturma İzni" bölümüne bakın).

Almanya'da eğitim görmek için vizeye ihtiyacı olan vatandaşların, tam olarak kayıt olabilmek ve ek belge alabilmek için, öğrenimlerinin başlangıcında CSÜS'ne bunu (veya Almanya'da yaşıyorlarsa geçerli bir Alman oturma iznini) kanıtlamaları gerekir, hizmetler ve dersler. Bu düzenleme, gelmeden önce öğrenci vizesi başvurusunda bulunması gerekmeyen vatandaşlar için geçerli değildir. Almanya'ya girmek için vizeye ihtiyaç duyan ülke vatandaşlarının da oturma izni başvurusunda bulunmaları gerektiğini lütfen unutmayın (daha fazla bilgi için "Oturma İzni" bölümüne bakın).

Almanya'ya giriş için vizeye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için lütfen kendi ülkenizdeki Alman Büyükelçiliği ile iletişime geçin.

vize türleri

SRH Berlin'de en az bir sömestr (6 ay) için eğitim almayı planlıyorsanız, diploma almak isteyen veya yurt dışında değişim/eğitim yapan bir öğrenciyseniz, lütfen eğitim amaçlı uzun süreli ulusal (D) vize başvurusunda bulunun. Ulusal vizenizi süresi dolmadan oturma iznine çevirmeniz gerektiğinden (pasaportunuzdaki giriş tarihini kontrol edin) Almanya'ya girer girmez ulusal vizenizin geçerliliğini (90 gün veya 180 gün) kontrol edin.

Bazılarınız (özellikle değişim öğrencileri ) 90 günlük ulusal (D) giriş vizesi yerine 12 aya kadar geçerli olan bir ulusal (D) vize alabilir. Almanya'da bir yıldan az kalacak olan AB üyesi olmayan vatandaşlar böyle bir vize alabilirler. Kaldığınız sürenin tamamını kapsaması gerektiğinden, Almanya'ya geldikten sonra oturma izni başvurusunda bulunmanıza gerek kalmayacak, bu da size zaman ve emek tasarrufu sağlayacaktır.

Dikkat: Kısa süreli (C) Schengen vizesi yalnızca 90 güne kadar geçerlidir (sadece turistik amaçlı veya kısa kurslar için) ve Almanya'daki eğitiminiz için geçerli değildir ve oturma iznine dönüştürülemez.

Almanya'ya giriş vizesine ihtiyacı olmayan bir vatandaşsanız, Almanya'ya varışınızdan sonraki ilk 90 gün içinde Almanya oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir (lütfen pasaportunuzdaki damgayı kontrol edin).

Gerekli belgeler

Öğrenci vizesine başvurabilmek için bir Alman üniversitesinden kabul mektubuna ihtiyacınız var. Öğrenci vizesi almak için gerekli olan diğer belgeler arasında geçerli bir pasaport, güncel bir fotoğraf, maddi destek kanıtı ve bazı ek başvuru belgeleri yer almaktadır.

Vize başvurusunda bulunan hemen hemen tüm öğrencilerin ulusal vize başvurusunda bulunabilmeleri için mali durumlarını kanıtlamaları gerekir. Almanya'daki öğrenimleri sırasında mali giderlerini karşılayabileceklerini kanıtlamalıdırlar. Eğitiminizi finanse edebileceğinizi kanıtlamanın çeşitli yolları vardır.

Aşağıdaki kanıt biçimleri mümkündür:

 • Ebeveynleriniz, gelirlerini ve finansal varlıklarını belgeleyen belgeler sunabilir.
 • Almanya'da daimi ikametgahı olan biri, Yabancılar Dairesi'ne masraflarınızı karşılayacağını garanti edebilir.
 • Bir güvenlik ödemesi, bloke edilmiş bir hesaba yatırılabilir.
 • Banka garantisi sunabilirsiniz.
 • Tanınmış bir burs sağlayıcısından bir burs ödül bildirimi sunabilirsiniz.

Vize kuralları ve düzenlemelerinin ülkeden ülkeye önemli ölçüde farklılık gösterebileceğini unutmayın. Bazı ülkelerde bloke edilmiş bir banka hesabının kabul edilen tek finansal kanıt olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, ülkenizdeki Alman Büyükelçiliği ile mümkün olduğunca erken iletişime geçmeniz çok önemlidir.

Burslar ve fon sağlama

SRH Berlin'deki eğitiminizi nasıl finanse edebilirsiniz?

Eğitim fonu, öğrenci kredisi veya burs? Eğitiminizi finanse etmenin birçok yolu vardır. Uygun bir finansman seçeneği bulmanıza yardımcı olmak için bazı bilgileri bir araya getirdik.

AB vatandaşlığına sahip bir garantör veya daimi oturma iznine ihtiyaç duyduklarından, seçeneklerin birçoğunun yalnızca Alman veya AB vatandaşları için geçerli olduğunu lütfen unutmayın.

Eğitiminiz için finansman seçenekleri

 • Burslar
 • BAföG & Kindergeld | halkla ilişkiler gerekli
 • Eğitim fonları | halkla ilişkiler gerekli
 • Öğrenci kredileri
 • Okurken çalışmak

Konumlar

 • Berlin

  Ernst-Reuter-Platz,10, 10587, Berlin

  • Dresden

   Georgenstraße 7, 01097, Dresden

   • Hamburg

    Esplanade 6, 20354, Hamburg

    sorular