Keystone logo
St. Thomas University Florida

St. Thomas University Florida

St. Thomas University Florida

Tanıtım

Misyon: St. Thomas, küresel topluluğumuzda etik liderler haline gelen öğrencilerinin akademik ve profesyonel başarısına adanmış zengin kültürel ve uluslararası çeşitliliğe sahip bir Katolik üniversitesidir.

St. Thomas Üniversitesi (STU) Miami Gardens, Florida'da bulunan özel, kar amacı gütmeyen bir Katolik üniversitesidir. STU'da çeşitlilikle dolup taşan, gelenek bakımından zengin ve fırsatlarla dolu bir ortama kendinizi kaptıracaksınız.

STU, öğrencilerini yaşamlarının her alanında - profesyonel, kişisel ve ruhsal açıdan lider olmaya hazırlamaya çalışır. Üniversite, uzun bir Katolik akademik mükemmellik geleneğine sahiptir ve görünümünde belirgin bir şekilde ilericidir; yeni kavramları ve teknolojileri benimseyen, çok çeşitli disiplinlerde etkileyici araştırma programları yürüten.

Üniversite, köklerini 1946'da Küba'nın Havana kentinde, Avrupalı Augustinians'ın yardımıyla Amerikalı Augustinians tarafından kurulan Universidad de Santo Tomas de Villanueva'ya dayandırır. Castro hükümeti 1961'de Augustini'ları Küba'dan kovduğunda, Amerikalı Augustini'lerden birkaçı 1961'de Biscayne Koleji'ni kurdukları Miami'ye geldi. Üniversite 1988'de Miami Başpiskoposluğu'nun sponsorluğuna girerek St. Florida Eyaleti'ndeki tek Katolik Başpiskoposluk sponsorluğundaki üniversite olma. Üniversite statüsü elde edildiğinde, kurumun adı Küba mirasını yansıtacak şekilde St. Thomas Üniversitesi olarak değiştirildi.

STU'nun üç kolejde (Gus Machado İşletme Fakültesi, Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Sağlık Koleji ve Biscayne Koleji) ve bir Hukuk Fakültesinde 18 Lisans Ana Bilim Dalı, 16 Lisansüstü Ana Bilim Dalı, 4 Doktora Programı ve 1 Mesleki Programı (Hukuk) vardır. . STU, güçlü ve rekabetçi bir Atletizm bölümünün bir parçası olarak 24 üniversite takımına sahiptir.

Liderlik gelişimi

STU, problem çözme, eleştirel analiz, araştırma ve yazılı ve sözlü iletişim gibi profesyonel yaşam için gerekli kişisel ve aktarılabilir becerileri geliştirmeye odaklanır. Grup projeleri sayesinde, bir ekip ortamında nasıl etkili bir şekilde çalışacağınızı öğreneceksiniz. STU mezunları, profesyonel spor, seyahat ve turizm ve uluslararası ticaret ve ticaret alanlarındaki birçok firma ve kuruluşla güçlü bağlantıları olan sıkı bir şekilde bağlantılı bir ağdır.

Stajlar ve hatta işe yerleştirme fırsatları çoğu programda öğrenciler için mevcuttur ve bu da size teşvik edici, tatmin edici ve kariyer geliştirme çabalarına katılmanıza olanak tanır. Öğrenci Başarı Merkezi, öğrenci deneyiminin tüm yönlerini zenginleştirmek için tasarlanmıştır ve her öğrencinin başarılı olması için beceri ve araçlarla donatılmış olmasını sağlar.

St. Thomas Üniversitesi Tarihi

St. Thomas Üniversitesi, 1961 yılında Augustinian Rahiplerinin emriyle Biscayne Koleji olarak kurulmuştur. Kolej, Güney Kolejler ve Okullar Birliği'nin bir üyesi olarak kabul edildi ve ilk olarak 1968'de Kolejler Komisyonu tarafından akredite edildi. Sürekli büyüme ve gelişme yoluyla, Biscayne Koleji, 10 Yüksek Lisans programının eklenmesi ve açılışın ardından 1984'te üniversite statüsü kazandı. Hukuk Fakültesi. Üniversite, 1988'de Miami Başpiskoposluğunun sponsorluğuna girerek, St. Thomas'a Florida Eyaleti'nde Katolik Başpiskoposluk tarafından desteklenen tek üniversite olma ayrıcalığını vermiştir.

Üniversite statüsü elde edildiğinde, kurumun adı Küba mirasını yansıtacak şekilde St. Thomas Üniversitesi olarak değiştirildi. Üniversite, köklerini 1946'da Küba'nın Havana kentinde, Avrupalı Augustinians'ın yardımıyla Amerikalı Augustinians tarafından kurulan Universidad de Santo Tomas de Villanueva'ya dayandırır. Castro hükümeti 1961'de Augustini'lileri Küba'dan kovduğunda, Amerikalı Augustini'lerden birkaçı Miami'ye gelip Biscayne Koleji'ni kurdular. Küba'daki deneyimleri göz önüne alındığında, Üniversitenin kurucuları ve özellikle Villanueva'nın rektör yardımcısı olan ilk başkanı, farklı geçmişlerden gelen öğrencilere ders vermeye yakından aşinaydı. Öğrenci çeşitliliğine olan bağlılık bugün güçlü bir şekilde devam ediyor.

St. Thomas Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Washington DC'deki Georgetown Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin güneyinde akredite edilmiş iki Katolik hukuk okulundan biridir. St. Thomas'taki Hukuk Fakültesi, Şubat 1995'te Amerikan Barolar Birliği tarafından tamamen akredite edildi ve Juris Doktor derecesi (JD) sunuyor.

St. Thomas mezunlarına çeşitli alanlarda başarı için gerekli güven ve becerileri vermiştir. Önemli mezunlar arasında: Miami-Dade County eski Belediye Başkanı Alex Penelas, Miami Heat Operasyon Başkan Yardımcısı Andy Elisburg; Güney Bölgesi ABD Marshals Servisi Şef Marşal Christina Fernandez; ve Interpublic Şirketler Grubu CEO'su John Dooner.

Konumlar

  • Miami Gardens

    Northwest 37th Avenue,16401, 33054, Miami Gardens

    sorular