Keystone logo
State University Of Goias - Universidade Estadual De Goias

State University Of Goias - Universidade Estadual De Goias

State University Of Goias - Universidade Estadual De Goias

Tanıtım

1999 yılında 13.456 sayılı Kanunla oluşturulan Goiás Eyalet Üniversitesi, Eyaletteki Yüksek Öğretim alanında yeni ve gelecek vaat eden bir gerçeklik getirdi. Anápolis merkezli çok kampüslü bir üniversite olarak düzenlenen UEG, Anápolis Eyalet Üniversitesi (Uniana), Goiás Eyaleti Beden Eğitimi Yüksek Okulu (Esefego) gibi önemli yüksek öğrenim kurumlarının dönüşümü ve birleşmesi sürecinin sonucudur. ) ve hükümet tarafından idame ettirilen diğer izole yüksek öğretim kurumları.

Tarihsel kayıtlara göre UEG, bölgesel özelliklere vurgu yaparak Goiás'ta çok sayıda belediyeye fayda sağlamak için doğmuştur. Büyümesi, öğretim, araştırma ve genişletme faaliyetlerinin içselleştirilmesi projesi yoluyla yenilikçi bir deneyim sağladı ve Goiás'ta birkaç belediyeye, en çeşitli bilgi alanlarında lisans ve lisansüstü derslerin uygulanmasına yol açtı. Ayrıca UEG, eyalet, belediye ve özel ağlardan binlerce öğretmene lisans düzeyinde eğitim sağlayan Tam Parselli Derece Programı gibi Özel Programlar uyguladı.

UEG, bilimsel bilgi ve bilgiyi üretme ve sosyalleştirme misyonuyla şekilleniyor, ayrıca topluma eleştirel bir şekilde dahil olabilen profesyonellerin ve bireylerin kültürünü ve bütüncül eğitimini geliştirme ve Goiás Eyaleti'nin sosyoekonomik gerçekliğinin dönüşümünü teşvik etme misyonuyla şekilleniyor. ve ülkeden. Bir çoklu kampüs kurumu olarak UEG, Eyaletin tüm mikro bölgelerinde Goiás'ın sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunan Üniversite Kampüsü'ne sahiptir.

Konumlar

  • Goiás

    Goiás, Brezilya

    sorular