Keystone logo
Stockholm University

Stockholm University

Stockholm University

Tanıtım

Stockholm University 'deki Fen Fakültesi, İsveç'teki en büyük bilim fakültesidir ve Şanghay sıralamasında dünyanın en iyi yüz bilim fakültesi arasındadır. Fakülte, bir dizi program ve kursta birinci sınıf eğitim sunmaktadır, Yüksek Lisans düzeyinde 30'dan fazla çalışma programı İngilizce olarak verilmektedir.

Neden İsveç'in en büyük bilim fakültesinde eğitim almalısınız?

Bilimsel araştırma, maddenin en küçük bileşenlerinin incelenmesinden yıldızlararası fenomenlerin keşfine ve analizine kadar her şeyi içerir. Ama araştırmadan daha fazlası var.

Bilim alanındaki çalışmaları dil, ekonomi ve hatta iletişim alanındaki çalışmalarla birleştirmek, yeterliliklerinizi ve profilinizi işgücü piyasası için daha çekici hale getirebilir. Stockholm University , Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler alanındaki geniş ders yelpazesiyle öğrencilere bu olanağı sunar. Bilim adamları ve matematikçiler, birçok farklı alanda finansal analistlerden, araştırmacılardan, yazarlardan, danışmanlardan, satış elemanlarından veya proje yöneticilerinden çok çeşitli iş pozisyonlarında bulunur. Hem bilim hem de diğer alanlarda sunulan çok çeşitli kurslar ve ayrıca size en uygun yönü seçme fırsatı - ek olarak daha sonra bölüm değiştirme veya çalışmalarınızı yeni bir konu ile tamamlama olasılığı ile - başarı şansınızı artırır iş piyasasında.

Dünya çapında bilim adamları ve matematikçiler gelecekle çalışıyor. Daha güvenilir hava tahminleri yapmak, yeni ve daha iyi ilaçlar geliştirmek, çevre korumasını iyileştirmek veya daha sağlıklı gıda ürünleri yaratmak olabilir. Üniversite mezunlarının istihdam edilebilirliğine ilişkin uluslararası bir ankette, Stockholm University İsveç'te en yüksek, İskandinavya'da ikinci ve dünya çapında 62. sırada yer aldı.

Fakülte, İngilizce olarak lisans ve yüksek lisans düzeyinde hem programlar hem de kurslar sunmaktadır. İsveç'teki genel İngilizce yeterlilik seviyesi, İngilizce Yeterlilik Endeksine göre çok yüksektir. İsveç, endeksin altı yıl önce başlamasından bu yana ilk 5'te yer aldı ve üç kez bir numara oldu. Genel İngilizce yeterlilik seviyesinin yanı sıra, Stockholm University uluslararası bir öğretim ve araştırma kadrosuna ve İngilizce kursları verme konusunda uzun bir deneyime sahiptir.

Kurslarımız fen fakültesinde yürütülen mevcut araştırmalarla yakından ilgilidir ve öğretim kadromuzun çoğunluğu aktif araştırmacılardır. Uluslararası Yüksek Lisans programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Stockholm'de öğrencilik hayatı

Stockholm, İsveç'in başkenti ve kuzey Avrupa'nın en önemli akademik merkezlerinden biridir. Şehir birkaç adadan oluşur ve su ile çevrilidir. Su o kadar temiz ki şehrin ortasında yüzebilirsiniz. Yaz aylarında güneş hiçbir zaman tam olarak batmaz ve insanlar açık barlarda, restoranlarda ve parklarda toplanır, ışığın ve ılıman iklimin tadını çıkarır. Kışın, şehrin ortasında buz pateni yapmak çoğu zaman mümkündür.

Stockholm University gibi önde gelen kurumlar da dahil olmak üzere tanınmış üniversitelerde ve üniversite kolejlerinde en yüksek uluslararası standartta yüksek öğrenim sunar.

Yıllar boyunca, bu üniversitelerde ve üniversite kolejlerinde fizyoloji ve tıp, fizik, ekonomi ve kimya alanlarında en az on iki Nobel Ödülü Sahibi aktif olmuştur.

Konumlar

  • Stockholm

    Universitetsvägen,10 A, 106 91, Stockholm

    sorular