Keystone logo
Tbilisi Open University (Tbilisi Open Teaching University) Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı
Tbilisi Open University (Tbilisi Open Teaching University)

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı

Tbilisi, Gürcistan

0 Semesters

Request teaching languages

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programı, karmaşık, ulusötesi sorunları anlayan ve gerçek dünya kuruluşlarını yöneten uluslararası ilişkiler uzmanları geliştirir. Öğrenciler kalitatif ve kantitatif analitik beceriler ve uluslararası ilişkilerin ana alanlarında liderlerin ihtiyaç duyduğu uygulamalı yönetim becerilerini ve bir politika konsantrasyonu ve kanıtlanmış yabancı dil yeteneği hakkında temel bilgi edinirler.

Öğrenciler, dış politikanın formülasyonu ve uygulanması, devletler ve hükümetler arasındaki ilişkiler, uluslararası kuruluşlar ve STK'lar, uluslararası hukuk, çatışma ve çatışma sonrası barış sağlama ve geçiş dönemi adaleti dahil olmak üzere çok çeşitli konuları inceleme fırsatına sahiptir. dünya siyasetinde imparatorluk veya devrimler ve toplumsal cinsiyet ve uluslararası ilişkiler. Bu entelektüel açıdan titiz, araştırma yoğun program aracılığıyla sofistike eleştirel düşünme geliştirin.

Kurslar uluslararası ilişkiler teorisi, kamu politikası, uluslararası politik ekonomi ve güvenlik, Gürcü ve karşılaştırmalı politika ve göç konularında tanınmış uzmanlar tarafından verilmektedir.

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı, uluslararası ticaret, danışmanlık, hükümet, gazetecilik ve uluslararası kuruluşlarda bir kariyere yol açabilir. Bu kurs aynı zamanda bu sektörlerdeki profesyonellere kariyer gelişimini destekleyen ileri eğitim alma fırsatı sunar.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Uluslararasılaşma Yüksek Lisans Derecesi: Ekonomik, Ticari, Hukuki ve Siyasi Yönler
    • Barcelona, İspanya
  • Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı - MIR
    • Wellington, Yeni Zelanda
  • Uluslararası İlişkiler ve Küresel Ekonomi Yüksek Lisans Derecesi
    • Madrid, İspanya