Keystone logo
Technical University Of Cluj-Napoca

Technical University Of Cluj-Napoca

Technical University Of Cluj-Napoca

Tanıtım

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 5262/5 Eylül 2011 sayılı Nişanı ile ödüllendirilen “İleri Araştırma ve Eğitim Üniversitesi” olan Technical University Of Cluj-Napoca , bugün hem geleneğe hem de ulusal ve uluslararası tanınırlığa sahip bir yüksek öğretim kurumudur.

Technical University Of Cluj-Napoca , iki akademik merkez olan Cluj-Napoca ve Baia Mare'nin yanı sıra Alba-Iulia, Bistrita , Satu Mare ve Zalau gibi yerlerde on iki fakülteden oluşmaktadır . Bologna sistemine uyumlu eğitim teklifi, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının yanı sıra sürekli eğitim programlarını içerir.

Çalışma alanları mühendislikten mimariye, temel bilimlere, sosyo-insan bilimlerine ve sanata kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca, Teknik Üniversite bünyesinde Sürekli Eğitim, Uzaktan Eğitim ve Azaltılmış Frekans Bölümü, sürekli eğitim faaliyetleri ve programları, lisansüstü kursları, sürekli mesleki gelişim programları veya kursları veya meslek standartlarına dayalı olarak düzenler ve yürütür.

Technical University Of Cluj-Napoca , bilimsel değerlerin uluslararası değişimi ile ilgilenmektedir ve bu eğilim, 400'den fazla üniversiteler arası işbirliği anlaşmasında veya çok sayıda öğrenci hareketliliğinde görülmektedir. İstikrarlı bir uluslararasılaşma süreci yoluyla Avrupa ve dünya eğitim ve araştırma alanına açılmak, üniversitenin ana hedeflerinden biridir.

Araştırma, eğitimle birlikte Technical University Of Cluj-Napoca ana önceliğidir. Üniversitenin tüm fakültelerinde kolektif, grup ve laboratuvarlardan araştırma merkezleri ve platformlarına kadar araştırma yapıları vardır. Sosyo- ekonomik çevreye bağlı performans , uluslararası görünürlük ve işbirliği ile bilimsel yenilik ve disiplinlerarasılık, Technical University Of Cluj-Napoca araştırma ortamının özelliklerinden bazılarıdır.

Açık araştırma yönleri küresel önceliklere ve bakış açılarına yöneliktir: Bilgi ve iletişim teknolojisinden Yenilenebilir Enerji ve Ekolojiye; süperiletkenlik, spintronik ve nanomalzemelerden yönetim ve robotiklere; mekatronik ve elektrik mühendisliğinden geleceğin otomobiline ve evine veya şehircilik ve topluma.

Konumlar

  • Bună Ziua

    Strada Memorandumului,28, 400114, Bună Ziua

    sorular