Keystone logo
Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Tanıtım

Berlin Teknik Üniversiteleri (TU Berlin), Almanya'nın başkentinin merkezinde yer alan, uluslararası üne sahip bir üniversitedir. 1879'da kurulmuş olan, ülkenin en büyük ve prestijli araştırma ve eğitim kurumlarından biridir.

Üniversite mezunları ve profesörler

Üniversite mezunları ve profesör listesi Ulusal Akademiler seçimleri, iki Ulusal Bilim Madalyası ödülü ve on Nobel Ödülü sahibi oldu.

Uzay Teknolojisi Başkanı

MSE çalışma programı, Technische Universität Berlin Havacılık ve Uzay Bilimleri Bölümü'nin altı başkanından biri olan Uzay Teknolojisi Başkanı tarafından sunulmaktadır.

1963 yılında Prof. Dr. Eugen Sänger tarafından kurulan ve Almanya'nın ilk Havacılık ve Uzay Dairesi'dir. O günden bu yana, öğrencileri ile birlikte küçük uydu görevlerinin (TUBSAT ve BEESAT ailesinin) tasarımı, pratik gerçekleştirilmesi ve işletilmesi üzerine odaklanarak, havacılık endüstrisi için sistem mühendisleri başarıyla araştırma yapıyor ve eğitiyor.

Uzay Teknolojisi Başkanı kendi roketlerini (Kova Grubu ve DECAN) kurar ve başlatır ve sondaj roketleri üzerine deneyler yapar.

2007'den bu yana, gezegen rotalarının ve ilgili misyon operasyonlarının geliştirilmesi ve test edilmesine yönelik projeler de yürütüyoruz.

Uzay Teknolojisi Başkanı'nın mezunları, Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR), Arianespace, Airbus Savunma ve Uzay, OHB AG vb. Havacılık endüstrisi için anahtar pozisyonlarda çalışmaktadırlar.

Konumlar

  • Berlin

    Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology Marchstraße 12-14, 10587, Berlin

    sorular