Keystone logo
Texas A&M University Kingsville College of Arts and Sciences

Texas A&M University Kingsville College of Arts and Sciences

Texas A&M University Kingsville College of Arts and Sciences

Tanıtım

Texas A&M Üniversitesi-Kingsville, 1900'lerin başında Teksas'ı ve ülkeyi kasıp kavuran öğretmen kolejinden veya "normal okul" hareketinden doğdu. 1917'de kiralanmış ancak Amerika'nın I.Dünya Savaşı'na girmesi nedeniyle 1925'e kadar açılmamış olan Üniversite, Güney Teksas'ta sürekli olarak faaliyet gösteren en eski kamu yüksek öğrenim kurumudur. Güney Teksas Eyalet Öğretmen Okulu olarak hayata başladıktan kısa bir süre sonra, rolü daha geniş bir program dizisini kapsayacak şekilde genişletildi. Misyonu genişledikçe, adı daha geniş kapsamını yansıtacak şekilde değişti. İlk adı Texas College of Arts and Industries olarak 1929'da değişti. 1967'de adı Texas A&I Üniversitesi olarak değiştirildi. Üniversite, 1989 yılında Texas A&M Üniversite Sisteminin bir üyesi oldu ve 1993 yılında bu üyeliği yansıtmak için adını Texas A&M University-Kingsville olarak değiştirdi.

Texas A & M-Kingsville, Güney Teksas'ın en büyük üniversitesidir, daha fazla akademik program ve derece sunar, daha iyi öğrenme ve yaşam olanakları sağlar, daha fazla araştırma yapar, daha fazla burs verir ve bölgedeki diğer kolej veya üniversitelerden daha başarılı mezunlar üretir.

Texas A & M-Kingsville, liberal ve kariyer eğitim programlarının makul bir karışımı aracılığıyla her yaştan öğrenci için kaliteli lisans ve yüksek lisans programları sağlamayı amaçlamaktadır. Vurgu, yüksek akademik performans standartlarını yansıtan entelektüel açıdan zorlayıcı bir eğitim sağlamaktır. Texas A & M-Kingsville, kendisini etnik ve kültürel açıdan farklı bir nüfusa hizmet etmeye adamıştır. Üniversite, bilginin ve bölgesel kalkınmanın ilerlemesi için Güney Teksas'ta öğretim, araştırma ve hizmet misyonuna kendini adamıştır.

Konum: Üniversite, efsanevi King Ranch'in evi olan 25.000 kişilik dost canlısı ve güvenli bir şehir olan tarihi Kingsville'de yer almaktadır. Corpus Christi ve plajları kuzeydoğuda sadece 40 mil, Meksika sınırı ise güneyde Brownsville'de 120 mil veya batıda Laredo'da 119 mil.

Öğrenciler: Texas A & M-Kingsville'deki yaklaşık 6,357 öğrencinin çoğu Güney Teksas'tan gelmektedir, ancak nüfusta 40 eyalet ve 35 ülkeden öğrencilerle geniş bir çeşitlilik vardır. Öğrenci topluluğu, erkekler ve kadınlar arasında neredeyse eşit olarak bölünmüştür. Öğrencilerin yaklaşık yüzde 80'i lisans öğrencisidir. Etnik olarak kampüs, öğrencilerin yüzde 69'u Hispanik, yüzde 15'i beyaz ve yüzde 4'ü Afrikalı Amerikalı ile bölgenin demografisini yansıtıyor. Yaklaşık yüzde 7'si uluslararası öğrencilerdir.

Fakülte: Fakülte üyelerinin yaklaşık yüzde 71'i doktora derecesine sahiptir.

Öğrenci / öğretim üyesi oranı: Öğrenci / öğretim üyesi oranı 16'ya 1'dir.

Onur Programı: Onur Kolejimiz, yüksek başarılar için teşvik edici kurs çalışmaları ve başlangıç sırasında özel ayrıcalık sağlar.

Lisans Araştırması: Texas A&M University-Kingsville'deki fakülte, "araştırma yoluyla öğretmenin" değerini kabul eder ve lisans öğrencilerine çok çeşitli araştırma projelerinde yer almaları için eşsiz fırsatlar sunar.

Kampüs: Ana kampüs, yaklaşık 250 dönümlük ve 80'den fazla binadan oluşmaktadır. Üniversite Çiftliği, kampüs yakınında bulunan 545 dönümlük bir araziden oluşmaktadır.

Konumlar

Konumlar
  • College Station

    Bizzell Street,400, 77843, College Station

    sorular