Keystone logo
The Abbe School of Photonics

The Abbe School of Photonics

The Abbe School of Photonics

Tanıtım

Misyonumuz: birinci sınıf fotonik eğitimi

Abbe Fotonik Okulu'nun misyonu, en hırslı ve motive olmuş öğrencilere en yüksek uluslararası standartlarda fotonik alanında bir eğitim programı sunmaktır. Okulumuz, akademik kariyerleri teşvik etmenin yanı sıra fotonik endüstrisinde iş deneyimi kazanma fırsatları sağlayarak bir kariyer sıçrama tahtası görevi görür.

Her şeyin başladığı şehirde fotonik eğitimi

Okulun konsepti ve felsefesi, Almanya'nın Jena kentinde optik ve fotonik alanında dünyanın önde gelen eğitim merkezlerinden birinin kurulmasının ana hedefi olmuştur. ASP, Üniversitemizde ışık bilimleri alanındaki gelenek ve geniş öğretim ve araştırma faaliyet yelpazesi tarafından şekillendirildi. Okul, optik ve fotonik alanlarında lisans ve yüksek lisans seviyelerinde olağanüstü derece yeterlilik fırsatları sunmaktadır. Okulun yeterlilik stratejisi tamamen araştırma odaklıdır ve akademik özgürlük, rekabetçi araştırma koşulları ve eğitim ve araştırmanın her seviyesinde uluslararasılaşma ilkelerine dayanmaktadır.

Okul, mezunlarının birçoğunun araştırma ağırlıklı şirketlerde kariyerlerine devam etme sorumluluğunun farkındadır. Bu nedenle ASP'nin eğitim programları, genç bilim adamlarının akademik kariyer aşamalarını araştırma ağırlıklı şirketlerde iş deneyimi ile teşvik etmeyi ve en uygun şekilde ilişkilendirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle, rekabetçi kariyer geliştirme önlemlerimizin tümü, hem akademi hem de endüstride başarılı kariyerlerin temelini atmak için tasarlanmıştır.

ASP, 2008 yılında Alman federal ve Thüringen eyalet hükümetleri, Jena Üniversitesi ve Alman fotonik endüstrisi tarafından bir kamu-özel ortaklığında kuruldu. Programın önemli bir faktörü, ASP'nin endüstriyel ortaklarla yakın işbirliğidir. Ortaklarımızın gelecekte olağanüstü ekonomik gelişimini sürdürmek için, önemli sayıda yüksek nitelikli çalışanın mevcudiyeti gerekecektir. ASP mezunları, Alman fotonik endüstrisi için iyi hazırlanmış potansiyel adaylardır.

Jena: Tarih ve geleneklerle dolu birinci sınıf bir Alman üniversitesi

Eski Latince adı "alma mater jenensis" olan Friedrich Schiller Üniversitesi Jena, 1558'de kurulmuş olan en eski Alman üniversitelerinden biridir. O zamanlar felsefe, teoloji, hukuk ve tıp gibi klasik akademik alanlar araştırma ve öğretim konularıydı. Geçtiğimiz yüzyıllar boyunca, birçok önde gelen bilim adamı bu üniversitede profesör olmuştur. 18. yüzyılın sonu ve 19. yüzyılın başında Jena, Goethe, Schiller, Hegel ve Fichte gibi dünyaca ünlü şair ve filozofların entelektüel atmosferine damgasını vurduğu klasik-romantik "mucizevi çağ" sırasında ünlendi.

Tamamen dijital, tamamen çevrimiçi!

MSc Photonics programı başlangıçta kampüs içi bir çalışma kursu olarak tasarlandı. Okulumuzun, üst düzey, araştırma sınıfı laboratuvarlarda araştırma odaklı, uygulamalı fotonik eğitimi almak için dünyanın en iyi yerlerinden biri olduğuna inanıyoruz - ve kendimizi bu standarda bağlı tutuyoruz. Yine de, COVID-19 salgınının küresel akademi üzerinde uzun süreli bir etkisi olduğunu kabul ediyoruz. Bu nedenle, hibrit akışla birleştirilmiş kampüs içi öğretim, okulumuzda yeni standarttır:

  • Okulumuzda, birinci ve ikinci dönem boyunca yalnızca çevrimiçi olan sınırlı sayıda çalışma kontenjanı da mevcuttur. Böylece, eğitimin ilk yılında program tamamen uzaktan çalışılabilir ve gerekli 60 kredi puanının (CP) tamamı bu süre içinde kazanılabilir.
  • Ancak, üçüncü yarıyıla ilerlemek ve sonunda Yüksek Lisans derecesini elde etmek için, çevrimiçi birinci sınıftaki her öğrencinin üçüncü yarıyılın başlangıcından önce bir noktada Jena'ya taşınması gerekir. Tüm öğrencilerin üçüncü ve dördüncü yarıyıllarda kampüste öğrenim görmeleri zorunludur.

Konumlar

  • Jena

    Abbe Center of Photonics Albert-Einstein-Str. 6 07745 Jena, Germany, 07745, Jena

sorular