Keystone logo
© Eva Dang
The Aga Khan University’s Institute for the Study of Muslim Civilisations

The Aga Khan University’s Institute for the Study of Muslim Civilisations

The Aga Khan University’s Institute for the Study of Muslim Civilisations

Tanıtım

ISMC Hakkında

ISMC, Müslüman toplumlara yeni bakış açıları açmış bursu teşvik ederek Müslüman dünyası söyleminde boş alan işgal etmek amacıyla 2002 yılında kuruldu. Küresel bağlantı ve değişim çağında gelenek ve modernite, din ve devlet, çoğulculuk ve birlik ve toplumun doğası gibi kilit konuları ele alıyoruz.

Bizim görevimiz, Müslüman dünyasının çeşitli toplumlarında ve diasporalarında ifade edildiği için insanlık durumunun temel zorluklarını ele almaktır.

Londra, uluslararası lezzeti ile Enstitü için ideal bir yer sunmaktadır; tarihi ve çağdaş mükemmel kültürel sahne; gelişen sanatlar ve akademik topluluklar; ve düşünce ve ifade özgürlüğünün teşvik edildiği bir şehir olarak.

Hedeflerimiz

 • Ahlaki ve etik düşünce sistemlerini, yönetişim ve kamusal yaşam yapılarını ve sanatsal ve yaratıcı ifadeleri her şekilde incelemek.
 • Müslüman toplumları etkileyen kamusal yaşamın acil konularının daha iyi anlaşılması için akademisyenler ve diğer profesyoneller arasında etkileşim fırsatları yaratmak.

ISMC'yi seçmek için on neden

 1. Dil öğrenmeniz ve Müslüman kültürleri derinlemesine anlamanız için size eşsiz bir üç dönemlik derece.
 2. Kampüse iki dakikalık yürüme mesafesinde özel konaklama.
 3. Uzman akademisyenlerimizle Müslüman bağlamında mimarlık, edebiyat, din, tarih, sanat, siyaset, hukuk ve daha fazlasını keşfedin.
 4. İslami bahçeler, avlular ve teraslardan oluşan bir koleksiyon içeren özel olarak inşa edilmiş Ağa Han Merkezi'nde eğitim alın.
 5. Dünyanın en çeşitli şehirlerinden birinde zaman geçirin. Manzaraları görün ve Londra'nın birçok kültürel deneyim ve anlayışına şımartın.
 6. Aga Khan Kütüphanesi, Öğrenim Terasına açılan iki katın üzerinde ayrılan bir alandır.
 7. Arapça veya Farsça konuşulan bir ülkede bir dil daldırma kursuna yurtdışında bir ay geçirme seçeneği.
 8. İngiltere'de düzenlenen geziler ve yerel etkinliklerle canlı bir sosyal yaşamın tadını çıkarın.
 9. ISMC'nin yanı sıra SOAS, Birkbeck ve UCL dahil olmak üzere çevre üniversiteler tarafından düzenlenen birçok etkinliğe katılın.
 10. Mezunlarımızın dünyadaki doktora çalışmalarına veya kariyer fırsatlarına ayak izlerini takip edin.

ISMC'den Sonra

Mezunlarımız farklı bir gruptur ve şu anda gazetecilik, öğretim ve iş danışmanlığı, Kızılhaç, BBC, Müslüman Yardımı ve Dünya Bankası gibi kuruluşlarda çalışan kariyerleri takip etmektedirler. Buna ek olarak, şimdi bir dizi ISMC mezunu Aga Khan Geliştirme Ağı için çalışmakta ve dünyadaki projelerde gelişim amaçlarına katkıda bulunmaktadır.

Bazı mezunlar daha fazla eğitim almayı seçerler ve Oxford Üniversitesi, Victoria Üniversitesi, Harvard Üniversitesi ve Princeton Üniversitesi gibi kuruluşlara girdiler. Birçoğu akademik kariyer yapmaya, üniversitelerde ders vermeye ve belirli uzmanlık alanlarıyla ilgili kendi araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor.

ISMC'nin MA programı, birçok farklı kariyer yoluna kapı açan gerçekten küresel bir niteliktir. Mezunlarımız Tunus, Kuveyt, Kanada, Pakistan ve İngiltere de dahil olmak üzere tüm dünyada çalışıyor ve çalışıyor.

Aga Khan Üniversitesi Hakkında

1983 yılında kurulan Ağa Han Üniversitesi (AKU) benzersiz bir melezdir: aynı zamanda sosyal kalkınma için bir aracı olan akademik mükemmeliyet kurumu. Üniversitenin Güney Asya, Avrupa ve Afrika'da kampüsleri ve programları vardır.

Üniversite etki, kalite, uygunluk ve erişimin temel ilkeleri üzerinde çalışır ve öğrencilerini toplumlarında değişime liderlik etmeye ve küresel ekonomide gelişmeye hazırlar. Üniversite, sıkı kabul politikası ve ihtiyaçlara duyarlı finansal yardım programlarımız sayesinde, yarının en gelecek vaat eden liderlerine ve düşünürlerine hizmet etme fırsatı ve toplulukların en zorlu sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak beceriler sunmaktadır.

Londra'daki Aga Khan Üniversitesi, akademik, kültürel, araştırma, bilim ve medya kuruluşlarının 90'lık ve büyüyen bir ortaklığı olan Bilgi Alanının bir üyesidir. Bu kuruluşlar aktif olarak bilginin ilerletilmesi ve yayılmasıyla ilgilenmektedir ve King's Cross'un bir mil yarıçapındadır. Bunlar arasında Londra Üniversitesi, Google, Crick Enstitüsü ve The Guardian sayılabilir.

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • London

  The Aga Khan University (International) UK 210 Euston Road, NW1 2DA, London

  sorular