Keystone logo
The Catholic University In Ružomberok

The Catholic University In Ružomberok

The Catholic University In Ružomberok

Tanıtım

Ruzomberok'taki Katolik Üniversitesi

Slovakya, Ruzomberok'taki Katolik Üniversitesi, dört fakülteden (Devlet Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Sağlık Fakültesi) oluşan bir devlet üniversitesidir. Üniversite, modern bir kampüste bireysel bir yaklaşıma dayalı yüksek kaliteli eğitim vermektedir. Edebiyat Fakültesi kurulduğundan bu yana üniversitenin bir parçası. Beşeri bilimler, tarihi, sosyal ve davranış bilimleri alanında çekici çalışma programları sunmaktadır.

Esnek ve kaliteli eğitim

Hem üniversite hem de Edebiyat Fakültesi, eğitim ve araştırma kalitesini sürekli olarak arttırmaya çalışır. Bu çabanın başarısı, öğrencilerin görüşleri ve bağımsız bir Slovak sıralama ve derecelendirme kuruluşu ARRA'nın değerlendirilmesiyle tekrar tekrar doğrulandı. Slovakya'daki tüm üniversite fakültelerinin ARRA ajansı tarafından yayınlanan son değerlendirmesine göre, Ruzomberok'taki Katolik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ruzomberok'taki en iyi ikinci ve tüm sanat ve mektup fakültelerinden en düşük orana sahip işsiz mezunlar. Öğrencilere çok çeşitli çalışma programları sunulur ve güncel konulardaki çeşitli dersler arasından seçim yapabilir. Dahası, öğrenciler yurtdışındaki birçok ortak üniversitemizin bazılarındaki değiş tokuşlara katılabilirler.

Kişisel Gelişim

Üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimlerini destekliyor. Eğitimin yanı sıra, faydalı beceriler öğrenme, ilginç insanlarla tanışma ve öğrenci medyası (öğrenci dergisi, radyo ve TV istasyonu), üniversite tiyatro topluluğu, halk dansları şirketi veya spor etkinlikleri gibi ders dışı etkinliklerde bulunma fırsatları sunar.

Bireysel yaklaşım ve aile benzeri atmosfer

Edebiyat Fakültesi'nde öğrenciler birbirlerini ve profesörlerini tanırlar. Örneğin, birinci sınıf öğrencileri, departman partileri, Noel partileri, okul gezileri vb. İçin gayri resmi bir hoşgeldin günü ile tanışmalarına yardımcı olan düzenli etkinlikler vardır. Eğitim genellikle daha küçük gruplar halinde gerçekleştirilir; Bu nedenle, öğrenciler daha hızlı ilerleme sağlayabiliyorlar.

Güncel üniversite kampüsü

Üniversite kampüsü Slovakya'daki en modern kampüslerden biridir. Yeni bir üniversite kütüphanesi tarafından yönetiliyor, ancak iyi donanımlı sınıflar ve modern yatakhaneler de var. Tüm önemli tesisler ana üniversite binasına yakın konumdadır. Bu nedenle, öğrenciler bütün günü (derslere katılmak, kütüphanede okumak, kafelerden birinde kahve içmek veya üniversite kantinde yemek yemek gibi) üniversite kampüsünde geçirebilirler.

Çekici bölge

Edebiyat Fakültesi, Slovakya'nın kuzeyinde, Ruzomberok'ta yer almaktadır. Bölge, rahatlama ve eğlence için birçok fırsat sunduğu için, eğlenceli dinlence aktiviteleri için geniş bir imkan yelpazesi sunmaktadır. Turist odaklı ziyaretçiler, haftasonu yürüyüşçüleri ve deneyimli dağcılar için uygun olan doğal dağlık çevreden etkilenecek. Çevrede, Nizke Tatry, Velka Fatra ve aynı zamanda insanların çeşitli zorluklar yaşayabilmeleri için gidebilecekleri Chocske Vrchy dağları da var. Ruzomberok farklı spor aktiviteleri için çeşitli fırsatlar sunar. Kayak ve Bisiklet Aile Parkı Malino Brdo kış sporları meraklıları, turistler ve yokuş aşağı dağ bisikleti ile ilgilenenler için mükemmel hizmetler sunmaktadır. Tüm yıl boyunca faaliyet gösteren Besenova ve Lucky gibi cazip termal havuzlar, Ruzomberok'a sadece birkaç kilometre uzaklıktadır.

Uluslararası öğrencilere destek

Fakültede, ikamet izni, vb. Gibi pratik konularında yardımcı olan, çoğunlukla Ukrayna, Polonya veya Çek Cumhuriyeti'nden gelen uluslararası öğrencilere sahibiz. Uluslararası öğrencilere Slovak dilini öğrenmek için kurslar verilmektedir. Slav dilleri çok fazla ortak nokta olduğundan, bu öğrenciler genellikle eğitim sürecini çok hızlı bir şekilde yönlendirebilirler. Ayrıca, öğrenciler İngilizce ya da Almanca öğrenmeyi seçtiyse, bu durumda sınıflarının çoğu İngilizce ya da Almancadır.

Uygun yaşam giderleri

AB ülkelerinden veya Ukrayna, Belarus, Sırbistan, vb. Ülkelerden gelen öğrenciler, çalışmaları için öğrenim ücretini ödememektedir. Öğrenci yurtlarındaki konaklama ücretleri, odadaki yatak (öğrenci sayısı) sayısına göre aylık 70 ila 140 EUR arasında değişmektedir. Bu nedenle, Ruzomberok'taki bir öğrencinin toplam yaşam gideri ayda 350 Euro civarında olabilir. Ayrıca, en iyi öğrenciler cömert burslar almaktadır ve bu turistik bölgede yarı zamanlı öğrenci işleri için birçok fırsat bulunmaktadır.

Konumlar

  • Ružomberok

    Nám. A. Hlinku 1159/60, 034 01 Ružomberok, Slovakia, , Ružomberok

    programlar

      sorular