Keystone logo
The Cyprus Institute Çevre Bilimlerinde Msc / MPhil
The Cyprus Institute

Çevre Bilimlerinde Msc / MPhil

Nicosia, Kıbrıs Cumhuriyeti

12 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

01 May 2024

Oct 2024

EUR 5.400 / per year *

Kampüste

* MSc; 7.200 Euro - Yüksek Lisans / MPhil

Tanıtım

Çevremiz; kirlilik, küresel ısınma, aşırı nüfus, doğal kaynaklar ve ozon tabakasının incelmesi gibi çeşitli yollarla tehdit altındadır. Çevre Bilimleri programı, her biri alanın önemli yönlerini ele alan ve yukarıdaki zorluklara ışık tutmayı ve bunları ele almayı amaçlayan iki uzmanlık alanı içerir. Programa kayıt yaptıran öğrenciler aşağıdaki iki parkurdan birini seçecektir.

Atmosferik Bilimler Pisti , atmosferin ve yüzey ikliminin küresel dolaşımını sürdürmekle ilgili temel fiziksel süreçleri ele alır; iklim ve hava tahmin amaçlarına yönelik kullanımdaki fiziksel ilkeleri ve bunların kullanımını anlamak için hava ve iklim modelleri; atmosfer kimyası ve biyolojisi ilkeleri; hava kalitesini kontrol eden faktörler ve hava kirliliği kontrolünde kullanılan teknikler; büyük hava kirliliği kaynakları ve atmosferik örneklerin ölçümü, veri toplanması ve analizi için yöntemler.

Meteoroloji Bölümü , öğrencileri hava durumu tahmini, tarımsal meteoroloji, hidrometeoroloji, biyometeoroloji, havacılık meteorolojisi, yenilenebilir enerji kaynakları, deniz meteorolojisi, iklim değişikliği ve bunun etkilerinin değerlendirilmesi vb. konularda gerekli hava durumu ve iklim bilgi ve becerileriyle donatmak için Meteoroloji ve Klimatoloji konularını ele alır. Ayrıca öğrenciler, Dünya Meteoroloji Örgütü'nün gerektirdiği Fiziksel Meteoroloji, Dinamik Meteoroloji, Sinoptik ve Orta Ölçekli Meteoroloji ve Klimatolojiyi içeren Temel Eğitim Paketini tamamlarlar.

Derece Seçenekleri

Program iki derece seçeneği sunar: Yüksek Lisans ve Yüksek Lisans/MPhil. Yüksek Lisans, daha profesyonel bir odaklanmaya ilgi duyan öğrencilere hitap etmektedir. Aynı zamanda MSc/MPhil, araştırma kariyerine devam etmek isteyen öğrencilere yöneliktir ve böylece daha gelişmiş bir araştırma bileşeni sunar.

Program ayrıca iki dal (Atmosfer Bilimleri ve Meteoroloji) sunmaktadır ve programa kayıt yaptıran öğrencilerin iki daldan birini seçmesi gerekmektedir.

Program, Yüksek Öğretimde Kıbrıs Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Ajansı tarafından akredite edilmiştir. The Cyprus Institute eğitim ve iletişim dili İngilizcedir.

Çevre Bilimleri Msc

Yüksek Lisans 90 AKTS'lik, 12 aylık bir programdır. İlk iki dönemde öğrenciler ders alırlar. Öğrencilerin ayrıca program sonunda rapor ve viva yoluyla değerlendirilen bir araştırma projesini tamamlamaları gerekmektedir.

Çevre Bilimlerinde Msc / MPhil

Yüksek Lisans/MPhil 120 AKTS'lik, 18 aylık bir programdır. İlk iki dönemde öğrenciler ders alırlar. Öğrencilerin ayrıca programın sonunda yüksek lisans tezi ve viva yoluyla değerlendirilen kapsamlı bir araştırma projesini tamamlamaları gerekmektedir.

Akreditasyon ve Tanınma

Akreditasyon

The Cyprus Institute Lisansüstü Okulu tarafından sağlanan tüm eğitim programları, Kıbrıs'ta yüksek öğrenimin kalitesini sağlamaktan sorumlu yetkili makam olan Kıbrıs Yüksek Öğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Ajansı (CYQAA) tarafından akredite edilmiştir. CYQAA, Kıbrıs'taki yüksek öğrenimde Avrupa Standartlarına dayalı kalite güvencesi sağlar. Avrupa Kalite Güvence Ağı'nın (ENQA) standartlarını ve yönergelerini takip eder. Ayrıntılar için lütfen aşağıdaki tabloya bakın.

183677_183624_Logoaccreditation.png
Derece Değerlendirme-Akreditasyon Tarihi
Doktora (Felsefe Doktoru) Hesaplamalı Bilimlerde Şubat 2021
Doktora Enerji, Çevre ve Atmosfer Bilimleri (Felsefe Doktoru) Şubat 2021
Doktora (Felsefe Doktoru) Arkeoloji ve Kültürel Mirasta Bilim ve Teknoloji Haziran 2021
Çevre Bilimleri Yüksek Lisans (Bilim Yüksek Lisansı)
Çevre Bilimlerinde MSc/MPhil (Yüksek Lisans veya Bilim/Felsefe Yüksek Lisansı)
Ekim 2017
Simülasyon ve Veri Biliminde Yüksek Lisans (Bilim Yüksek Lisansı) Haziran 2018
Dijital Kültürel Miras Yüksek Lisans (Bilim Yüksek Lisansı) Mayıs 2019

Tanıma

Bologna İkinci Aşama ---- Yüksek Lisans programları, Bologna Süreci ikinci aşama derecelerine uymayı teklif etti.

Bologna Yüksek Lisans ---- Ph.D. lisans programları Bologna Süreci üçüncü aşama derecelerine uyar.

AKTS ---- CyI, Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemini (ECTS) kullanır.

ERASMUS+ ---- CyI, Yüksek Öğrenim için Erasmus Beyannamesi almaya hak kazandı.

Horizon 2020 ---- CyI, iki Marie Skłodowska-Curie Avrupa Ortak Doktora (ITN-EJD) Programını koordine etmektedir. Bugüne kadar CyI, 2014'ten bu yana Avrupa'da finanse edilen 40 ITN-EJD projesinden ikisini koordine eden tek Kurumdur. Bu, The Cyprus Institute eğitim ve öğretimde Avrupa'nın mükemmeliyet merkezi olduğunu göstermektedir.

Çift Diploma Ortak Dereceleri ---- CyI'nin, Illinois Üniversitesi, Paris-Saclay Üniversitesi, Lund Üniversitesi, RWTH Aachen Üniversitesi, Wuppertal Üniversitesi gibi dünyanın dört bir yanından prestijli kurumlarla ikili veya ortak dereceler sağlama konusunda anlaşmaları vardır. Roma Üniversitesi “Tor Vergata”, Kudüs İbrani Üniversitesi, Berlin Humboldt Üniversitesi (HUB) ve diğerleri.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Burslar ve fon sağlama

Okul Hakkında

sorular