Keystone logo
The Cyprus Institute Simülasyon ve Veri Biliminde Msc
The Cyprus Institute

Simülasyon ve Veri Biliminde Msc

Nicosia, Kıbrıs Cumhuriyeti

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

01 May 2024

Oct 2024

EUR 5.400 / per year

Kampüste

Tanıtım

Simülasyon ve Veri Bilimi, Kıbrıs'ta Simülasyonu yeni Veri Bilimi alanıyla birleştiren benzersiz bir kurstur. Bilgisayarlar hızlandıkça ve cihazlar ve sensörler daha gelişmiş hale geldikçe, toplanan veri miktarı katlanarak artıyor ve bu verilerin analiz edilmesi için büyük ölçekli bilgisayarlara ihtiyaç duyuluyor. Çevre, biyolojik, kimya, fizik bilimleri, finansal ekonomi ve beşeri bilimler gibi tüm disiplinler çok büyük miktarlarda veri üretiyor ve yalnızca hesaplamalı ve veri bilimini kullanarak mevcut ve gelecekteki veri zorluklarının üstesinden gelebiliriz.

Simülasyon ve Veri Bilimi Yüksek Lisans Programı, uygulamalı matematik, fizik, kimya, biyoloji, istatistik ve bilgisayar kullanarak kritik öneme sahip problemleri çözmek için benzersiz bir disiplinlerarası yaklaşım sağlayacaktır. Öğrenciler modelleme, simülasyon, veri madenciliği ve bilgisayar analizi yoluyla belirli olguların incelenmesi yoluyla yeni anlayışlar kazanmak için hesaplama ve veri analitiğini uygulamayı öğreneceklerdir.

Program, öğrencileri fizik bilimleri, yaşam bilimleri, çevre bilimleri, sağlık, tıp ve dijital beşeri bilimler gibi alanlarda özel veya kamu sektöründe hesaplamalı ve veri bilimcileri olarak kariyere hazırlamayı amaçlamaktadır. Öğrenciler ayrıca çeşitli hesaplama ve veri bilimi ile ilgili alanlarda doktora çalışmalarına devam edebilirler.

Teorik ve matematiksel ve istatistiksel modelleme, makine öğrenimi, özellik mühendisliği, programlama, veri yönetimi ve görselleştirme konularında pratik odaklı eğitim ile birleştirilen Simülasyon ve Veri Bilimi Yüksek Lisans programı, ilerlemek isteyen öğrenciler için çok yönlü bir eğitim sağlamayı amaçlamaktadır. veri bilimi alanında.

Derece Ödülü

Programdan mezun olan öğrencilere Yüksek Lisans derecesi verilecektir. Bu bir yıllık / 90 AKTS'lik bir programdır. Program, Kıbrıs Yüksek Öğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Ajansı tarafından akredite edilmiştir.

The Cyprus Institute eğitim ve iletişim dili İngilizcedir.

Akreditasyon ve Tanınma

Akreditasyon

The Cyprus Institute Lisansüstü Okulu tarafından sağlanan tüm eğitim programları, Kıbrıs'ta yüksek öğrenimin kalitesini sağlamaktan sorumlu yetkili makam olan Kıbrıs Yüksek Öğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Ajansı (CYQAA) tarafından akredite edilmiştir. CYQAA, Kıbrıs'taki yüksek öğrenimde Avrupa Standartlarına dayalı kalite güvencesi sağlar. Avrupa Kalite Güvence Ağı'nın (ENQA) standartlarını ve yönergelerini takip eder. Ayrıntılar için lütfen aşağıdaki tabloya bakın.

183677_183624_Logoaccreditation.png
Derece Değerlendirme-Akreditasyon Tarihi
Doktora (Felsefe Doktoru) Hesaplamalı Bilimlerde Şubat 2021
Doktora Enerji, Çevre ve Atmosfer Bilimleri (Felsefe Doktoru) Şubat 2021
Doktora (Felsefe Doktoru) Arkeoloji ve Kültürel Mirasta Bilim ve Teknoloji Haziran 2021
Çevre Bilimleri Yüksek Lisans (Bilim Yüksek Lisansı)
Çevre Bilimlerinde MSc/MPhil (Yüksek Lisans veya Bilim/Felsefe Yüksek Lisansı)
Ekim 2017
Simülasyon ve Veri Biliminde Yüksek Lisans (Bilim Yüksek Lisansı) Haziran 2018
Dijital Kültürel Miras Yüksek Lisans (Bilim Yüksek Lisansı) Mayıs 2019

Tanıma

Bologna İkinci Aşama ---- Yüksek Lisans programları, Bologna Süreci ikinci aşama derecelerine uymayı teklif etti.

Bologna Yüksek Lisans ---- Ph.D. lisans programları Bologna Süreci üçüncü aşama derecelerine uyar.

AKTS ---- CyI, Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemini (ECTS) kullanır.

ERASMUS+ ---- CyI, Yüksek Öğrenim için Erasmus Beyannamesi almaya hak kazandı.

Horizon 2020 ---- CyI, iki Marie Skłodowska-Curie Avrupa Ortak Doktora (ITN-EJD) Programını koordine etmektedir. Bugüne kadar CyI, 2014'ten bu yana Avrupa'da finanse edilen 40 ITN-EJD projesinden ikisini koordine eden tek Kurumdur. Bu, The Cyprus Institute eğitim ve öğretimde Avrupa'nın mükemmeliyet merkezi olduğunu göstermektedir.

Çift Diploma Ortak Dereceleri ---- CyI'nin, Illinois Üniversitesi, Paris-Saclay Üniversitesi, Lund Üniversitesi, RWTH Aachen Üniversitesi, Wuppertal Üniversitesi gibi dünyanın dört bir yanından prestijli kurumlarla ikili veya ortak dereceler sağlama konusunda anlaşmaları vardır. Roma Üniversitesi “Tor Vergata”, Kudüs İbrani Üniversitesi, Berlin Humboldt Üniversitesi (HUB) ve diğerleri.

kabul

Müfredat

Burslar ve fon sağlama

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular