Keystone logo
The National University of Santiago del Estero

The National University of Santiago del Estero

The National University of Santiago del Estero

Tanıtım

Üniversitemiz, kurulduğu 1553 yılından bu yana ülkenin en eski şehri olan başkenti Santiago del Estero ilinde , Arjantin Cumhuriyeti'nin kuzeybatısında yer almaktadır. 1973'te oluşturulan UNSE, her zaman ona yol açan topluluğun taleplerini karşılamaya çalıştı. Bu nedenle vurgulanan meslekler, yerel sosyal çevrenin sorunlarını çözmeyi amaçlayan, teknoloji odaklı, sosyal ve sağlık sorunlarına yönelik olanlardır.

Üniversitenin ortaya çıkışı, bölgedeki hissedilen bir ihtiyacı karşılamaya başladı, çünkü başka türlü yüksek öğretime erişme olanağına sahip olmayacak genç nesillere verildi, çünkü Santiago'daki Üniversite'nin varlığından önce, üniversite diploması almak için komşu illere seyahat etmek zorunda kaldılar. UNSE'nin halka açık, özerk ve özgür bir Üniversite olduğu da belirtilmelidir.

The National University of Santiago del Estero Fakültelerden ve ayrıca Okullar, Enstitüler ve Bölümlerden oluşur. Manastırlar olarak da adlandırılan dört üniversite bölgesi, Üniversiteyi oluşturanlardır ve bunlar: İlgili temsilcilerinde ve sendika organizasyonlarında çekirdekleşmiş olan Öğretmenler, Öğretmen Olmayanlar, Mezunlar ve Öğrencilerdir.

Üniversitenin merkez merkezi şehrin güney kesiminde, daha doğrusu Avenida Belgrano Sud 1912'de bulunmaktadır. İçinde Rektörlük, Rektör Yardımcılığı, Fakülte Dekanları, idari birimler, derslikler ve laboratuvarların ofisleri bulunmaktadır. öğretim amaçları ve araştırma için. Aynı zamanda bir Merkez Kütüphanesi, Oditoryum, FM radyo istasyonu ve Televizyon Kanalı vardır.

Aynı zamanda farklı Fakültelere ait olan ve El Parque Industrial ve El Zanjón gibi kırsal ve endüstriyel alanlarda bulunan, araştırma ve öğretim görevlerinin yürütüldüğü çok sayıda laboratuvarı barındıran başka UNSE binaları da vardır.

Konumlar

 • Santiago del Estero

  Avenida Belgrano Sur,1912, G4200, Santiago del Estero

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular