Keystone logo
The Philips University

The Philips University

The Philips University

Tanıtım

Başkandan mesaj

Philips Üniversitesi, entelektüel açıdan teşvik edici ve zorlu lisans ve lisansüstü eğitim programları sunan dinamik bir kurumdur. Philips University'nin programları dengeli, anlamlı ve öğrencilere yardımcı olur. Üniversite öğretim üyeleri, öğretim ve araştırma mükemmelliği ve öğrenci öğrenimine bağlılık kanıtı ile programları sunar.

Philips Üniversitesi, sürekli olarak mevcut bilginin sınırlarını keşfeden ve ileriye iten akademisyenlerinin araştırma ve burs kalitesiyle gurur duymaktadır. Akademik gelişim sadece müfredata ve ders kitaplarına değil, aynı zamanda her sınıfı öğreten fakülte üyelerinin uzmanlığına da dayanır.

Öğrenciler ayrıca Üniversitenin zengin müfredat dışı etkinliklerinden de yararlanırlar. Philips University, öğrenciler arasında çok popüler olduğu kanıtlanmış çok çeşitli spor, sosyal ve diğer etkinlikler sunar.

Gerçek bir Avrupa eğitim kurumu olan Philips Üniversitesi, akademik çalışmalarını eğitim açısından teşvik edici bir ortam sağlayan modern, son teknoloji, özel olarak inşa edilmiş tesislerde yürütür.

Philips Üniversitesi olarak tüm yeni öğrencilerimizi karşılamayı sabırsızlıkla bekliyoruz ve onları toplumda sorumluluk pozisyonlarını doldurmaya hazırlamaya söz veriyoruz.

Philippos Constantinou, EBM
Konsey Başkanı

Philips Üniversitesi'nin Tarihçesi

Philips Koleji, 1978 yılında, zamanın Birleşik Krallık Eğitim Bakanı, saygıdeğer Gerry Fowler ve Kıbrıs Üniversitesi Konseyi eski Başkanı Yiannis Koutsakos'un ve tanınmış bir akademisyenin yardımıyla kuruldu. psikiyatrist Takis Evdokas ve Philips Koleji'nin ilk Müdürü olan Philippos Constantinou profesyonel bir muhasebecidir.

 • 1981 - İlk ödüllerin tanınması - ilk öğrenciler lisansüstü eğitim için Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki üniversitelere transfer oldu.
 • 1996 - İrlanda Ulusal Akademik Ödülleri Konseyi tarafından Philips Koleji'nden alınan ödüllerin tanınması.
 • 2000 – Kıbrıs Ulusal Akreditasyon Kurumu (SEKAP) tarafından seçilen Philips College ödüllerinin akreditasyonu.
 • 2005 – Kıbrıs'taki özel üniversiteleri kapsayan 109(I)/2005 sayılı Kanun'un yayımlanması.
 • 2005 – 2011 – Özel üniversiteleri kapsayan Kanunda yapılan değişiklikler: Kanun 197(I)/2007, 90(I)/2008, 75(I)/2010, 115(I)/2010, 74(I)/2011.
 • 2011 - Philips Koleji, Commonwealth Üniversiteleri Birliği üyesi oldu.
 • 2015 – Kıbrıs Yüksek Öğrenimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Ajansı (DI.PAE), Kasım 2015'te, (N.136(I)/2015) sayılı Kanunla, Türkiye'de Yüksek Öğrenimde kalite güvencesi ve akreditasyon için yetkili makam olarak kurulmuştur. Kıbrıs Cumhuriyeti.
 • 2018 – Philips Üniversitesi adıyla bir üniversite işletmek için ilk lisans, Kıbrıs Yüksek Öğrenim Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Kurumu Konseyi tarafından 11 Aralık 2018 tarihinde 37. Toplantısında verildi.
 • 2019 – Kıbrıs Bakanlar Kurulu'nun 15 Ekim 2019 tarihli toplantılarında Philips Üniversitesi'ni işletme ruhsatı ve Üniversiteler Siciline kaydı verildi; 88.356 sayılı referans karar.

Misyonumuz ve Hedeflerimiz

Görevimiz

Philips Üniversitesi'nin Misyonu, üstün akademik potansiyele sahip yüksek nitelikli personel ve öğrencileri çekerek, geliştirerek ve elde tutarak yüksek kaliteli araştırma ve öğretim sağlamaktır. Uygun sürekli iyileştirme süreçleri aracılığıyla Üniversite, çalışmalarının her alanında kalitenin mükemmelliğini amaçlar ve hem öğrencilerin hem de personelin toplumun ilerlemesine önemli ölçüde katkıda bulunabilecekleri bir kültür geliştirmeyi amaçlar.

Hedefler

 • Öğrencilere ve topluma bilgi, bilim ve eğitimin tanıtılması, eleştirel düşünme ve entelektüel gelişimin teşvik edilmesi.
 • Yeni bilginin işlenmesi, üretilmesi, yayılması, uygulanması ve değişimi ve teknolojinin sunduğu olanakların kullanılması.
 • Tanınmış yüksek kaliteli lisans ve lisansüstü eğitim sağlanması.

Degerlerimiz

Philips Üniversitesi'ndeki öğrenci topluluğu, fakülte, personel ve mezunların tümü, davranış ve eylemlere rehberlik eden derinden paylaşılan ortak değerlere güvenir.

Her şeyden önce, Philips Üniversitesi'nde entelektüel bütünlüğe, araştırma ve ifade özgürlüğüne ve tüm bireylerin eşitliğine ve onuruna değer veriyoruz. Bu değerler araştırma, öğretme, öğrenme ve hizmette etik davranışın temellerini oluşturur.

Öğrenme deneyimlerini zenginleştiren, bilgiyi geliştiren, ilgili vatandaşlığa ilham veren ve kamu yararını destekleyen öğretim, araştırma ve yaratıcı faaliyetlerde mükemmelliğe değer veriyoruz.

Her yaş grubundan ve her kesimden öğrencilere değer veriyoruz ve herkes için entelektüel olarak ödüllendirici bir eğitim ortamı sağlamaya çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Philips Üniversitesi, topluma yüksek kaliteli öğretim ve araştırma sağlayarak bölgedeki kamu ve özel üniversiteler arasında lider bir üniversite olarak tanınmayı hedeflemektedir. Temel hedeflerimize nasıl ulaşacağımızı belirleme sürecimiz öğrencilerden, öğretim üyelerinden, personelden ve mezunlardan gelen girdilere dayanır.

Kampüs Özellikleri

  Sıralamalar

  Philips ödüllerinin aşağıdaki profesyonel kuruluşlar tarafından tanınması:

  • İngiltere ve Galler'deki Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (ICAEW), Birleşik Krallık
  • Yeminli Mali Müşavirler Birliği (ACCA), Birleşik Krallık
  • Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (CIMA), Birleşik Krallık
  • Uluslararası Muhasebeciler Birliği (AIA), Birleşik Krallık
  • Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (CPA), İrlanda.
  • Chartered Institute of Insurance (CII), Birleşik Krallık
  • BCS, Chartered Institute for Information Technology, Birleşik Krallık
  • Analistler ve Programcılar Kurumu (IAP), Birleşik Krallık
  • Chartered Management Institute, (CMI), Birleşik Krallık
  • İşletme Yöneticileri Derneği, (ABE), Birleşik Krallık
  • Yeminli Mali Müşavirler (CPA), Avustralya.

  Philips Üniversitesi

  Philips Üniversitesi'ni işletmek için lisans, Kıbrıs Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu tarafından 15 Ekim 2019 tarihli toplantısında (ref. 88.356 sayılı karar) 5 Şubat 2013 tarihinden geriye dönük geçerlilik ile verildi. Bu lisanstan önce, Philips College Halen faaliyetlerini sürdürmekte olan , Kıbrıs Cumhuriyeti Eğitim, Kültür, Spor ve Gençlik Bakanlığı'na kayıtlı bir Yükseköğretim kurumu olarak kırk bir yıldır başarıyla faaliyet göstermektedir.

  Philips College, insanları eğitmek ve bilgiyi ilerletmek, çevremizdeki dünyada bir fark yaratmak ve kırk yılı aşkın bir süredir etki yaratmak konusunda gururlu bir geçmişe sahiptir.

  Philips College'dan gelişen Philips Üniversitesi, İngiliz Milletler Topluluğu Üniversiteleri Birliği'nin (ACU) bir üyesidir.

  Yönetim Organları

  Philips Üniversitesi özel bir tüzel kişiliktir. Konsey ve Senato tarafından yönetilir. Okullar ve Bölümler Konseyler tarafından yönetilir ve her Okula bir Başkan başkanlık eder.

  Konsey

  Üniversite Konseyi, Üniversitenin en yüksek idari organıdır. Mali konular, altyapı, idari ve diğer personelin denetimi, kabul edilecek öğrenci sayısı ve öğrenci işleri dahil olmak üzere Üniversiteyi ilgilendiren tüm konuların yönetiminden sorumludur. Akademik personel alımını Senato tarafından Üniversite Konseyi onaylar.

  Senato

  Senato, Üniversitenin en yüksek akademik organını oluşturur ve Üniversitenin işleyişinin genel denetiminden, iç düzenlemelere ve yasalara uyulmasından sorumludur. Senato, Üniversite tarafından yürütülen bilimsel araştırma, öğretim ve diğer tüm akademik faaliyetler gibi tüm akademik çalışmalardan sorumludur. Senato'ya, Rektör Yardımcılarının yardımcı olduğu Rektör başkanlık eder.

  Konumlar

  • Nicosia

   4-6 Lamias Street, 2001, , Nicosia

  sorular