Keystone logo
© Eva Dang
The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology

The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology

The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology

Tanıtım

Edinburgh Üniversitesi'nde Tarih, Klasikler ve Arkeoloji Okulu, insanlık geçmişinin incelenmesi için büyük dünya merkezlerinden biridir.

Okul, Modern Çatışma Çalışmaları Merkezi, Diaspora Araştırmaları Merkezi ve Ortaçağ ve Rönesans Çalışmaları Merkezi ile birlikte, Tarih, Klasikler ve Arkeoloji'nin üç konu alanını içermektedir.


mükemmellik

Okulun araştırma kalitesi, Geçmiş paneline sunulduğumuz Birleşik Krallık'ta “dünya lideri” ve “uluslararası düzeyde mükemmel” araştırmacıların sayısı bakımından üçüncü sırada yer aldığı Araştırma Mükemmellik Çerçevesi 2014 tarafından gösterildi; Klasikler İngiltere'de beşinci sıradaydı (Elsevier REF2014 Sonuç Analizi).


Bizim topluluğumuz

90'dan fazla akademik personel, 38 idari personel, 60 fahri profesör ve öğrenci, 300 yüksek lisans öğrencisi ve 1.100 öğrenciden oluşan bir lisans öğrencisi bulunmaktadır.

84542_UNI14.jpg


Bizim bina

Tarih, Klasikler ve Arkeoloji Okulu, Eski Kent'in güney ucunda yer alan A Sınıfı Eski Tıp Binası'nın Batı Kanadı'nı kaplar.

Edinburgh mimarı Robert Rowand Anderson (1834-1921) tarafından tasarlanan Edinburgh Tıp Okulu, 1876-86 yılları arasında inşa edildi ve kız kardeş binası McEwan Mezunlar Salonu üniversite kampüsüne önemli katkılar oldu. Yeni binanın tasarımıyla ilgili bir yarışma 1874'te açıldı ve altı tanınmış mimar Gotikden Neoklasikten Modernist'e kadar uzanan bir tarzda değişen planlara imza attı. Tasarımının işlevselliği ve estetik özelliklerine dayanarak, Rowand Anderson'ı kazanan olarak seçen on tıp ve anatomi profesörü oybirliğiyle kabul edildi.

Bina, kırmızı kiremitli çatılar, kordonlu merdiven kulesi ve palazzo cepheleri dahil olmak üzere Venedik ve Bologna'dan tasarım etkilerini birleştiren Kuzey İtalyan Rönesans tarzındadır. Rekabet girişini göndermeden önce, Rowand Anderson, ilham almak için Avrupa tıp okulları, müzeler, saraylar ve kiliselerden oluşan bir kasırga turu gerçekleştirmişti. Bütçe kısıtlamaları avlunun kuzey tarafındaki küçük bir zile indirgenmiş ve büyük bir kampüs veya çan kulesi ile entegre bir mezuniyet salonundan çıkarılmıştı ve McEwan Hall projesi 1890'lara kadar ertelendi.

1884'te Anderson, tasarım sürecini anlattı ve popüler Palladyen stilini çok katı ve çağın bilimsel ruhuna uygun olmayan Gotik olarak tanımladı. "On beşinci yüzyılın ikinci yarısında İtalya'da ortaya çıkan ve o ülkenin büyük akıllarının dogma ve dini otoritenin bağlarını patlatmaya başladığı ve her şeyin doğasını sorgulamaya kararlı olduğu bu sanat safhasını kullandım. ." Anderson için ve kazanan tasarımını seçen profesörler için, mimarlık tarzı, duvarları içinde çalışan öğrenciler, öğretmenler ve araştırmacılara yardımcı olmayı ve ilham vermeyi amaçlamıştır.


Son yenilemeler

Tarih, Klasikler ve Arkeoloji Okulu'na girmeden önce, Batı Kanadı'nın iç kısmı, Mart 2009 ile Ağustos 2010 arasında 14 milyon £ 'luk bir maliyetle tamamen yenilenmiştir. Orta Meadow Walk'a bakan büyük havadar odalar şimdi lisansüstü eğitim vermektedir. Odalar ve Jim McMillan Odası, okulun önceki başkanı onuruna verilen personel ve lisansüstü öğrenciler için ortak bir oda. Diğer yeni eklemeler arasında birkaç arkeoloji laboratuvarı, ileri teknoloji dersleri, katlanabilir iş istasyonları ile özel çalışma alanları ve okul kitap koleksiyonları yer alıyor.

Bu modernliğe karşı bir karşı koyma, Classics koleksiyonundan heykeller, arkeolojik gösteriler ve tarihi belgeler de dahil olmak üzere okulun geniş koleksiyonundan eserler ve eserlerdir. Bunlar şimdi bina boyunca koridorların çoğunu, çalışma alanlarını ve gayri resmi toplantı alanlarını süslemektedir.

Konumlar

  • Edinburgh

    William Robertson Wing Old Medical School 4 Teviot Pl, EH8 9AG, Edinburgh

    sorular