Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
The University of Iowa

The University of Iowa

The University of Iowa

Tanıtım

The University of Iowa Amerika'nın önde gelen kamu araştırma üniversitelerinden biridir.

1847'de kurulan, eyaletin en eski yüksek öğrenim kurumudur ve Iowa City'deki pitoresk Iowa Nehri'nin yanında yer almaktadır.

1909'dan beri Amerikan Üniversiteleri Birliği'nin ve 1899'dan beri Big Ten Konferansı'nın bir üyesi The University of Iowa ülkedeki en beğenilen akademik tıp merkezlerinden birine ev sahipliği yapmakta ve aynı zamanda araştırma ve zanaat alanında dünya çapında tanınan bir liderdir. yazı. Iowa, çok çeşitli alanlarda birinci sınıf lisans, yüksek lisans ve profesyonel akademik programlar sunan hem sanat hem de bilim alanındaki mükemmelliği ile tanınır.

Misyon

1847'de kurulduğunda The University of Iowa , eyalet yasama organı tarafından öğretim, araştırma ve kamu hizmetinden oluşan üçlü bir misyonla görevlendirildi. Bugün bu misyonu sürdüren üniversite, öğrencileri giderek daha çeşitli ve küresel bir ortamda başarıya ve gerçekleştirmeye hazırlayan olağanüstü öğretim ve dönüştürücü eğitim deneyimleri sunar; öncü araştırma ve sanatsal üretim yoluyla bilimsel ve yaratıcı çabaları ilerletir; ve öğrenmeyi ve keşfi Iowa eyaletinin, ulusun ve dünyanın halkının hizmetine sunarak eğitim, sağlık, sanat ve kültür, toplum ve ekonomik canlılık yoluyla yaşamları iyileştiriyor.

Vizyon

The University of Iowa yeni keşif, keşif, yaratma ve katılım bölümleri oluşturacak çeşitli ve yetenekli öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel için ilk tercih edilen yer olacaktır. Birlikte, üniversitenin ülkedeki en seçkin devlet üniversitelerinden biri olma konumunu ilerleteceğiz.

Temel değerler

Temel değerlerimiz, hem kim olduğumuzu hem de bir üniversite topluluğu olarak kim olmayı hedeflediğimizi çerçeveler. Misyonumuzu nasıl gerçekleştireceğimizi planlarken, öncelikler belirlerken ve günlük kararlar alırken, birbirine bağlı bu beş taahhüt bize rehberlik eder:

Yaratıcılık

Dünyayı görmenin ve daha iyi hale getirmenin yeni yollarını keşfediyoruz.

Yeni bilgi ve sanatsal yaratım peşinde koşmaya ve bu keşifleri devletimiz ve yerel, ulusal ve küresel topluluklarımız üzerinde dönüştürücü bir etki yaratmak için kullanmaya kendimizi adadık.

Topluluk

İşbirliği ve aktif katılım konusunda kararlıyız.

Her bireyin katkılarına değer veririz ve en büyük başarılarımızın, genellikle disiplinler ve departmanlar arasında ve genellikle topluluk ortaklarıyla birlikte yaratıcı katkılar için birlikte çalıştığımızda ortaya çıktığını kabul ederiz.

mükemmellik

Yaptığımız her işte kendimizden en iyisini bekleriz.

Kendimizi standartları titizlikle ölçüyor, yüksek özlemleri ve başarıları onurlandırıyor ve üniversite topluluğunun tüm üyelerinin mükemmellik için çaba göstermesini bekliyoruz.

içerme

Tüm geçmişleri ve kimlikleri onaylıyor ve kutluyoruz.

Farklı, yetenekli bir öğrenci, öğretim üyesi ve personel nüfusunu çekerek ve elde tutarak ve bireylerin kendilerini değerli ve saygın hissettikleri ve gelişme fırsatına sahip oldukları davetkar ve erişilebilir bir ortam oluşturarak mükemmelliğe ulaşırız.

Bütünlük

Dürüst, adil, saygılı ve etik davranırız.

Kendimizi en yüksek mesleki ve bilimsel etik standartlarına bağlıyoruz, kararlarımızdan ve eylemlerimizden sorumluyuz, bize emanet edilen kaynakların sorumlu yönetimini yerine getiriyoruz ve birbirimize dürüst ve adil davranıyoruz.

İstatistik

 • 31.206 toplam kayıt, Sonbahar 2021
 • 23-29 ACT puanlarının orta %50 aralığı
 • 3,81 medyan not ortalaması, 2025 sınıfı

Kayıt, Güz 2021

öğrenci türükayıt
Lisans21.608
Mezun olmak6.415
Profesyonel (Doktora)1.886
Lisansüstü eğitim1.297
Toplam31.206

Irk/etnik kökene göre kayıt

Irk / etnisitekayıt sayısı% Toplam
Afro-Amerikan veya Siyah971%3,1
Alaska Yerlisi veya Amerikan Kızılderilisi54%0,2
Asyalı amerikalı1.519%4,8
Hispanik veya Latinx2.349%7,4
Uluslararası2.103%7,8
Yerli Hawaii veya diğer Pasifik Adalı20%0,1
İki veya daha fazla yarış1.029%3,2
Beyaz (İspanyol Olmayan) veya Bilinmeyen Irk23.685%74,6
 • %18,3 Birinci nesil öğrenciler
 • 1. Devlet Okulu kadın ve erkekleri eşit olarak kabul ediyor
 • Bir LGBT öğrenci grubunu resmi olarak destekleyen 1. Okul (1970'te)

  Konumlar

  • Iowa City

   Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri

  sorular