Keystone logo
The University of Manchester East Asia Centre

The University of Manchester East Asia Centre

The University of Manchester East Asia Centre

Tanıtım

Manchester Üniversitesi, 2021 QS World University Ranking tarafından dünyanın en iyi 27. üniversitesi (arka arkaya 3. yıl), Avrupa'nın en iyi 8. üniversitesi ve İngiltere'nin en iyi 6. üniversitesi olmuştur. 2020 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasına göre, akademik prestij ve iş liderlerine ilham veren yenilikçi araştırma mükemmelliği için Birleşik Krallık'ta 5. ve küresel olarak 36. sırada yer aldık. 2018 Reuters En Yenilikçi 100 Üniversite'de İngiltere ve Avrupa'da sırasıyla ilk 3 ve 10'da yer aldık. The Graduate Market'e göre 2021'de Manchester Üniversitesi, İngiltere'nin en iyi 100 işvereni tarafından arka arkaya üç yıl boyunca en çok hedeflenen üniversite seçildi.

Yıllar içinde, Manchester Üniversitesi 25 Nobel Ödülü sahibi yetiştirmiştir. Grafeni keşfeden iki bilim insanı 2010 yılında Nobel Fizik Ödülü'ne layık görüldü. Rakipsiz ayak izimiz Manchester, Hong Kong, Dubai, Singapur, Şanghay ve Brezilya'daki São Paolo'yu kapsıyor. Bu fiziksel merkezler, öğrencilerin yüz yüze ve çevrimiçi etkinlikleri birleştirerek öğrenmelerini destekler. 190 ülkede yaklaşık 500.000 mezundan oluşan küresel ağımızı sürekli olarak büyütmeye yardımcı oluyorlar.

1965 yılında kurulan Manchester Üniversitesi'nin Alliance Manchester Business School (AMBS), dünyanın önde gelen işletme okullarından biridir. AMBS ayrıca AACSB International, AMBA ve EQUIS'den üçlü akreditasyon elde eden dünyanın en iyi %1'lik işletme okulları arasında yer almaktadır ve Financial Times, MBA programımızı İngiltere'de 4., Avrupa'da 10. ve 2021'de küresel olarak 30. sırada yer almıştır. Ayrıca 2019-2020 Bloomberg Sıralamasına göre İngiltere'deki en iyi 7. İşletme Okulu ve Avrupa'daki 18. sırada yer aldı.

Asya'ya özel olarak odaklanan Manchester Üniversitesi, 1992'de Hong Kong'da ilk Uluslararası Merkezini açtı ve Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Güney Çin ve Doğu Asya'daki küresel yöneticilere birinci sınıf yönetim eğitimi sunuyor. Yaklaşık 30 yıldır Makao.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

 • Causeway Bay

  33/F Lee Garden One, 33 Hysan Avenue,, , Causeway Bay

 • Seoul

  Seoul, Kore Cumhuriyeti

  • Taipei

   Taipei, Tayvan

   • Tokyo

    Tokyo, Japonya

    programlar

    sorular