Keystone logo
The University of Rome “Foro Italico”

The University of Rome “Foro Italico”

The University of Rome “Foro Italico”

Tanıtım

A Roma Üniversitesi "Foro Italico" Bir meslek üniversite, spor ve egzersiz bilimleri adanmış tek İtalyan devlet üniversitesidir.

O etkinlik Ph.E. için yüksek öğrenim odaklı olmuştu Roma'nın Istituto Superiore di educazione Fizik (ISEF), yerini Istituto Universitario di Scienze Motorie IUSM, 1998 yılında kuruldu öğretmenler. Eğlence spor ve yüksek düzeyde rekabetçi spor, eğitim, spor, yeniden eğitim ve rehabilitasyon, organizasyon koçluk, bilimsel araştırma: IUSM, şimdi "Foro Italico Üniversitesi" insan fiziksel aktivite ile ilgili ilgi tüm alanları kapsayacak şekilde ISEF kapsamını, genişletilmiş spor etkinlikleri, spor tesisleri yönetimi, vb

TESİSLER

Üniversite Roma'nın kuzey bölgesinde yer alan; Etkileyici bina ve tesislerin bir dizi Roma'nın spor merkezi olarak tasavvur edildiğinde Foro Italico olarak bilinen alan, 1932 yılında inşa edilmiştir. Alan beyaz mermer ve zafer heykelleri ve dikilitaş geniş bir kullanımı ile karakterize Faşist mimarisinin tipik bir örneği temsil eder.

Olimpiyat Stadı, Enstitü arka, Roma Olimpiyat Oyunları (1960) vesilesiyle inşa edilmiş ve o zamandan beri Atletizm (1987) Dünya Şampiyonası mekan olmuştur ve Dünya Futbol Şampiyonası (1990) vardır.

Foro Italico Üniversitesi tesisleri, modern eğitim yapıları (11 ders salonları, bilgisayar merkezi, bir dil merkezi, bir ihtisas kütüphanesi), up-to-date spor tesisleri (10 fullyequipped spor salonu, 2 yüzme havuzu, Nehir Tevere bir kürek merkezi) dahil araştırma merkezleri (20'den fazla laboratuar). Üniversite ayrıca, eğitim ve profesyonel olmayan malzemelerin üretimi için kendi görsel-işitsel merkezi ve konferans ulusal ve uluslararası kongre salonları.

FAKÜLTE VE PROGRAMLAR

Üniversite şu anda 3 araştırma-tabanlı Bölümleri içine yapılandırılmıştır:

İnsan Hareketi ve Spor Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Eğitim Bilimleri

Spor ve Egzersiz Bilimleri Fakültesi bünyesinde Öğretim teklifleri birinci ve ikinci kademe programları ve araştırma odaklı doktora programları içerir.

İlk kademe Laurea Trienali

Spor ve Egzersiz Bilimleri (Üç yıllık lisans Lisans) Lisans - 3 yıl, bu öğrencilerin özel profesyonel know-how satın yanı sıra temel teorik hazırlık ve genel bilimsel yöntem ve içerik yeterli bir komut, garanti 180 AKTS. Genellikle 3 yıl içinde birikmiş olabilir 180 kontör gerektirir.

İkinci kademe Laurea Magistrale

Spor Bilimleri ve Teknikleri Laurea Magistrale - 2 yıl, 120 AKTS Önleyici ve Uyarlanmış Fiziksel Aktivite Laurea Magistrale - 2 yıl, 120 AKTS Spor Yönetiminde Laurea Magistrale - 2 yıl, 120 AKTS Sağlık ve Fiziksel Aktivite Laurea Magistrale, 120 AKTS Dersin İngilizce öğretti 2 yıl

Bir "Laurea Magistrale" eğitim daha sofistike bir seviyede tanıyor. Bu ikinci düzey yeterlilik üç yıllık bir derece ile mezunlarına açıktır ve iki yıllık ortalama birikmiş olabilir ek 120 kontör gerektirir. En az lisans düzeyinde ve özel müfredat kabul için gerekli olabilir

MASTER / USTALAR

Spor Psikolojisi Yüksek Lisans (2. Seviye, 1 yıl, 60 AKTS)

Bir Master bir ara üniversite yeterlilik ve elde edilebilir hem üç yıllık derecesi (1. seviye Lisans) ve yüksek derecede (2. seviye Lisans) sonra sonra. Bu kurslar en az bir yıl sürecek ve her akademik yıl için 60 kredi satın içerir. Onların amacı öğrencinin bilgi üzerine inşa etmek ve özel mesleki beceri haline dönüştürülmesidir.

Araştırma Doktora Okulu (3 yıl)

Doktora Ders: Sağlık ve Fiziksel Aktivite:

Biyomedikal ve Metodolojik Yönleri Müfredat A Uygulamalı Biyomedikal / Metodolojik Yaklaşım Müfredat B Bütünleştirici Biyoloji Yaklaşımı - Avrupa Müfredat

Doktora Kursu Spor, Egzersiz ve Ergonomi

Doktora Kursu : Kültür, sakatlık ve katılım: eğitim ve öğretim

DERSLER

Dersler ağırlıklı olarak yıllık dersler ve öğrenciler ikinci yarıyıl sonunda sınavlarına izin verilir.

Öğretim yöntemleri öğrencilerin aktif rol dersler ve pratik çalışmaları, yanı sıra seminerler ve dersler içerir. Dersler Dersin temel çerçeveyi oluşturmaktadır: Öğrencilerin sınav görünümünde kendi ödevlerini organize bekleniyor. Eğitmenler her zaman yardımcı olmaya hazırız.

Tüm dersler Sağlık ve Fiziksel Aktivite Laurea Magistrale dışında, İtalyanca verilmiştir.

Sınıflar Pazartesi'den Cuma'ya, sabah ve öğleden sonra planlanıyor

Konumlar

 • Rome

  Piazza Lauro de Bosis, 15, 00135, Rome

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular