Keystone logo
The University of Texas at Dallas

The University of Texas at Dallas

The University of Texas at Dallas

Tanıtım

The University of Texas at Dallas sekiz okul ve işletme, mühendislik, bilim, odyoloji, sanat ve teknoloji alanlarındaki en üst düzey programlar da dahil olmak üzere 140'tan fazla akademik dereceye sahip yükselen bir araştırma merkezidir. Kampüs topluluğu, sanata bağlılık, hizmet-öğrenme fırsatları ve yeni e-spor ekipleriyle bir atletizm programı ile zenginleştirilmiştir. UTD öğrencileri, öğretim üyeleri, personel ve mezunlar, Comets'in parladığını kanıtlayan yeni zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor.

UT Dallas'ı keşfedin

Öğrencilerin UTD'de nasıl beslendiğini ve ilham aldığını görün

Misyon

The University of Texas at Dallas Eyaleti'ne ve ülkeye mükemmel, yenilikçi eğitim ve araştırma sağlar.

Üniversite, eğitimi onları sürekli değişen bir dünyada yaşamları ve üretken kariyerleri ödüllendirmeye hazırlayan çok yönlü vatandaşları mezun etmeye kararlıdır; sanat ve bilim, mühendislik ve yönetim alanlarında eğitim ve araştırma programlarını sürekli iyileştirmek; ve öğrenciler, personel ve öğretim üyeleri tarafından üretilen entelektüel sermayenin ticarileştirilmesine yardımcı olmak.

Vizyon ve Hedefler

UT Dallas'ta vizyonumuz, ülkenin en iyi kamu araştırma üniversitelerinden biri ve dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olmaktır. Yenilikçi, yüksek kaliteli bilim, işletme ve mühendislik eğitimi ve araştırmasında küresel bir lider olarak bu hedefe ulaşmak için ideal bir konumdayız.

Başkan olarak, aldığım her karar bu vizyonu ilerletmeyi ve UT Dallas'ın yaşam, çalışma ve liderlik için hazırlanmış mezunlar üretme misyonunu desteklemeyi amaçlıyor; eğitim ve araştırma programlarımızı ilerletmek; ve fikirleri Teksas vatandaşlarının yararına olacak eylemlere dönüştürmek.

UT Dallas'ın katlanarak büyümesi, daha büyük vizyonumuzu gerçekleştirmemize yardımcı olacak birkaç temel hedefe ulaşmak için bizi bir yörüngeye soktu.

Şunlar olmayı arzuluyoruz:

  • Hızla değişen, teknoloji odaklı küresel bir toplumun zorluklarını karşılamaya hazırlanan, odaklanmış mükemmellik merkezlerine sahip birinci sınıf bir kamu araştırma üniversitesi.
  • Gelişmekte olan teknoloji, bilim ve öğrenim alanlarında yenilikçi, disiplinler arası araştırma ve eğitimde küresel bir güç.
  • İş dünyasının, politika yapıcıların ve halkın karşılaştığı soruları hem çerçeveleme hem de yanıtlama konusunda çığır açan bir lider.
  • Yerel endüstri, hükümet ve kültürel kuruluşların yanı sıra yerel K-12 okulları, kolejleri ve üniversiteleri ile sinerjik bir ortak.
  • Ulusun ve dünyanın en yaratıcı, yenilikçi üniversitelerinden biri.

UT Dallas bu hedeflere ulaşabilir çünkü biz, ülkenin en büyük, en canlı metropol bölgelerinden birinde bulunan genç ve çevik bir üniversiteyiz. Yetenekli öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz birçok yenilikçi programın avantajlarına sahiptir ve Üniversite ile iş birliği geçmişine sahip işletmelerle çevrilidirler. Ayrıca The University of Texas System'in gücü ve itibarı ile destekleniyoruz ve yakındaki kardeş kuruluşlarımız UT Southwestern Medical Center ve UT Arlington ile işbirliği fırsatlarından yararlanıyoruz.

Odaklanma, gençlik, kalite, konum ve işbirliğinin bu kombinasyonu, UT Dallas'ı küçük, genç, çok iyi bir üniversiteden ulusal olarak seçkin, üst düzey bir araştırma üniversitesine dönüşmek için ideal bir aday yapar - Dallas bölgesinin acilen ihtiyacı var.

Yeni fırsatlara ve zorluklara herhangi bir sınırlama olmaksızın yanıt vermeli, topluluğumuzla ilişki kurmanın yeni yollarını keşfetmeli ve hepimiz için yaşamı zenginleştirecek olan bu hedefleri ilerletmeliyiz.

“UT Dallas, tasarım olarak farklıdır. Farklılıklar bizim tanımlayıcı özelliklerimizdir. 'Rock yıldızlarının' animasyon filmler yapmak, robotlar yapmak ve satranç oynamak gibi şeyler yaptığı okuluz. Öğrencilerin münazara, mühendislik tasarımı ve iş fikirleri yarışmasında ulusal düzeyde düzenli olarak kazandığı okuluz. Ve UTD, birkaçından fazlası Akademik All-American statüsüne ulaşmış olan iyi öğrenci-sporcuların gururlu yuvasıdır. Bu nedenlerden ve daha pek çok nedenden dolayı, öğrenciler giderek artan sayılarda UTD'yi seçiyor. "

Dr. Richard C. Benson, UT Dallas Başkanı

Sıralamalar

Sıralamalar ve Başarılar

Carnegie Yüksek Öğrenim Komisyonu, UT Dallas'ı en yüksek araştırma etkinliğine sahip “R1” doktora veren üniversite olarak belirledi. Fakültede Nobel ödüllü bir bilim adamının yanı sıra Ulusal Bilimler Akademisi ve Ulusal Mühendislik Akademisi üyeleri de bulunmaktadır.

2.

1.

7 yıl

The Chronicle of Higher Education'a göre ülkedeki en hızlı büyüyen devlet doktora üniversitesi Forbes'in Amerika'nın En Değerli Kolejleri listesinde Teksas'taki en iyi değere sahip devlet üniversitesi Princeton Review tarafından En İyi Değere Sahip Üniversite seçildi

% 67

544

1 $ + Milyar

UT Dallas son sınıf öğrencilerinin 2017'de hiçbir öğrenci borcu olmadan mezun oldukları Teksas'a kıyasla %45 ve ABD ortalaması %35 Güz 2018'de 172 birinci sınıf öğrencisi de dahil olmak üzere Ulusal Başarı Bursları kaydoldu Geliştirme aşamasında ve son on yılda 4 milyon yeni veya yenilenmiş metrekare eklendi

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

  • Richardson

    800 W. Campbell Road, 75080-3021, Richardson

    sorular