Keystone logo
The University of Texas at Dallas Ekonomi Bilim Ustası
The University of Texas at Dallas

Ekonomi Bilim Ustası

Richardson, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 18.276 / per semester

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Hem endüstri hem de hükümet, ileri eğitim almış ekonomistlere büyük ihtiyaç duyuyor. UT Dallas MS Ekonomi, teori ve kantitatif becerilere vurgu yaparak mükemmel bir hazırlık sunar. Mezunlar, programdan eleştirel düşünme ve hem ekonomik teori hem de niceliksel becerileri gerçek dünya problemlerine uygulama becerisi ile ayrılır.

Ekonomi programı mezunları, bankacılık veya finans kurumlarında, sigorta, veri analitiği, tahmin, iş tahkim, düzenleme ve kentsel ve bölgesel planlamada istihdam için elverişli bir eğitim geçmişine sahip olacaklar. Mezunlar ayrıca Ph.D.'de ileri çalışmalar yapmayı da seçebilirler. ekonomi, istatistik programları veya işletme veya hukuk alanında ek çalışmalar.

Misyon

Ekonomi Yüksek Lisansının misyonu, ekonomik fenomenlerin teorik anlayışının, ekonomik problemlere uygulanabilecek nicel becerilerin ve nasıl olduğunu anlamak için eleştirel düşünmenin geliştirilmesine vurgu yaparak iktisatta mükemmel lisansüstü eğitim sağlamaktır. ekonomik teori ve niceliksel becerileri firmaların ve / veya hükümetin karşılaştığı gerçek dünya sorunlarına uygulamak en iyisidir. Ekonomi programı mezunları, piyasa analizi, veri analizi, bankacılık veya finans kurumları, sigorta, danışmanlık, kurumsal stratejik planlama, emlak, gazetecilik, yönetim, pazarlama, işgücü tahkim, düzenleme, çevre konularında istihdama elverişli bir eğitim geçmişine sahip olacaklardır. ve kentsel ve bölgesel planlama ve nicel analiz. Mezunlar ayrıca Ph.D.'de ileri çalışmalar yapmayı da seçebilirler. Ekonomi, Politik Ekonomi ve Siyaset Bilimi programlarının yanı sıra işletme veya hukuk alanında ek çalışmalar.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Tesisler

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • MSc Economics and Business - Specialisation in Marketing
    • Rotterdam, Hollanda
  • MSc Economics and Business - Specialisation in Policy Economics
    • Rotterdam, Hollanda
  • MSc Economics and Business - Specialisation in Urban, Port & Transport Economics
    • Rotterdam, Hollanda