Keystone logo
The University of Texas at Dallas Finansal Teknoloji ve Analitik Bilim Ustası
The University of Texas at Dallas

Finansal Teknoloji ve Analitik Bilim Ustası

Richardson, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 18.276 / per semester

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Finansal Teknoloji ve Analitik Yüksek Lisans derecesi, finansal bilgileri analiz etmek, finansal ürünleri tasarlamak, riskleri belirlemek ve riskleri yönetmek için gereken nicel becerileri öğrenmek isteyen öğrenciler için bir kohort STEM programıdır. Program, finans alanında daha önce eğitim geçmişi olan veya olmayan, ancak yönetim sorunlarına nicel yaklaşımlara eğilimi olan öğrenciler için tasarlanmıştır.

Özel öğrenim, ücretler ve kabul koşulları geçerlidir ve program tamamen katılımcı eğitimleri / ücretleri ile desteklenir.

Akademik kurslara ek olarak, Jindal Okulu, öğrenme deneyimini geliştirmek için bir dizi kaynak sunmaktadır. Bir finans ticareti laboratuvarı, Bloomberg Terminalini kullanarak eğitim ve sertifika alma fırsatı sunar. Laboratuvar ayrıca Thomson Reuters Eikon, S&P Capital IQ, SDC Platinum, Morningstar Direct ve Wharton Research Data Services dahil olmak üzere çeşitli veritabanlarına erişime sahiptir. Program ayrıca öğrencileri işyerine hazırlayan bir dizi atölye çalışması da sunuyor. Bu kaynaklar, öğrencilerin finansal verileri analiz etme ve riski yönetme konusundaki nicel ve nitel becerilerini geliştirmelerine olanak tanır. JSOM'un Kariyer Yönetim Merkezi personeli, laboratuvarın ötesinde öğrencilerin staj ve iş bulmalarına yardımcı olur ve konuk konuşmacılara ve etkinliklere ev sahipliği yapar.

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • FinTech ve Politika Yüksek Lisansı
    • Guildford, Birleşik Krallık
  • MSc Etki Finansmanı ve Fintech Yönetimi
    • Lyon, Fransa
  • Master of Science in Finance
    • Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri