Keystone logo
The University of Texas at Dallas Halkla İlişkiler Ustası
The University of Texas at Dallas

Halkla İlişkiler Ustası

Richardson, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 18.276 / per semester

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Halkla İlişkiler Yüksek Lisans derecesi, öğrencileri finans, liderlik, insan kaynakları ve proje yönetimindeki zorluklar için yetkinlikler oluşturmaya ve yaratıcı çözümler geliştirmeye hazırlamak için tasarlanmış profesyonel bir diplomadır. Derecesi, öğrencileri hükümet ve kar amacı gütmeyen ortamlarda idari ve liderlik sorumluluklarını yerine getirmeye hazırlayacaktır. MPA derecesi ile mezun olan öğrenciler için özel sonuç hedefleri şunlardır:

  • Kamu yönetimi, politika oluşturma ve hükümet ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda liderliğin felsefi, teorik ve yasal temellerinin anlaşılması.
  • Örgütsel ve karar analizi, araştırma ve değerlendirme uygulamaları ile nicel ve nitel tekniklerde yeterlilik.
  • Kamu ve kar amacı gütmeyen sektörlerdeki kariyer için sağlam hazırlık.
  • İkna edici yazılı ve sözlü iletişimde ustalık.

Misyon

Halkla İlişkiler Yüksek Lisans (MPA) programı, kamu hizmetinde mükemmelliği ilerletir. Program, bu misyonu, öğrencilerini kamu yararının yetenekli ve ahlaki görevlileri olarak hizmet etmeye hazırlamayı amaçlayan üç grup faaliyetle gerçekleştirir. Devlet ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çeşitli gelecek ve mevcut profesyonellere temel bilgi, yetkinlik ve bakış açıları kazandırır. Hizmet içi profesyonel ve liderlik eğitimi, politika ve yönetim analizi hizmetleri aracılığıyla daha geniş topluluğu destekler ve uygulama merkezli araştırma yoluyla yeni bilgiler üretir.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Tesisler

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar