Keystone logo
The University of Texas at Dallas Jeo-uzamsal Bilgi Bilimlerinde Bilim Ustası
The University of Texas at Dallas

Jeo-uzamsal Bilgi Bilimlerinde Bilim Ustası

Richardson, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 18.276 / per semester

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Jeo-uzamsal Bilgi Bilimleri Yüksek Lisans Programı, Ekonomi, Siyasal ve Politika Bilimleri Okulu ve Doğa Bilimleri ve Matematik Okulu tarafından ortaklaşa sunulan profesyonel bir programdır.

Misyon

Jeo-uzamsal Bilgi Bilimlerinde Master of Science programının her iki yolunun da misyonu, öğrencilere mekansal olarak referans verilen bilgileri elde etmek ve yönetmek, mekansal süreçleri analiz etmek, mekansal bilgileri iletmek ve mekansal karar desteği sağlar. İkinci yol, öğrencilere bilimsel araştırma yöntemini tam olarak anlamalarını sağlamak gibi ek bir misyona sahiptir. UT Dallas mezunları, güçlü analitik ve sayısal becerilere, deneysel ve kantitatif araştırma metodolojileri bilgisine sahip olacak ve yeni coğrafi bilgi bilimleri teknolojilerini kullanacaktır. Bu yetenekleri, kamu ve özel sektör kuruluşlarını desteklemek, önemli toplumsal sorunları ele almak ve insan ve doğal çevre anlayışını geliştirmek için kullanacaklar. Jeo-uzamsal beceriler gerektiren işler ve ilgili alanlarda kaliteli doktora programlarına giriş için en üst düzeyde başarıyla rekabet edecekler. Daha spesifik olarak, programın mezunları:

 • Uzamsal referanslı bilgileri elde etmek ve yönetmek ve mekansal süreçleri analiz etmek için kullanılan teknolojiler, nicel teknikler, modeller ve teoriler hakkında kapsamlı bilgiye sahip olun.
 • Güçlü analitik ve sayısal becerilere, ampirik ve kantitatif araştırma metodolojileri bilgisine sahiptir ve bu beceri ve metodolojileri yeni coğrafi bilgi bilimleri uygulamalarında kullanabilir.
 • Kamu ve özel sektör kuruluşlarını desteklemek, önemli toplumsal sorunları ele almak ve insan ve doğal çevre anlayışını geliştirmek için uygun jeo-uzamsal metodolojileri belirleyip uygulayabilmek.
 • Jeo-uzamsal beceriler gerektiren işler ve ilgili alanlarda kaliteli doktora programlarına giriş için en üst düzeyde başarılı bir şekilde rekabet etmek.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Tesisler

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Uzaktan Algılama ve GIS ile Geomatikte Usta
  • Stockholm, İsveç
 • Mekansal Planlama ve Çevre Yönetimi Yüksek Lisans Derecesi
  • Barcelona, İspanya
 • Mestrado em Ciência e Sistemas de Informação Geográfica - Especialização em Ciência dos Dados Geoespaciais
  • Lisbon, Portekiz